Nakup jogija

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

tema odprta - 19. avg 2015 9:49 | ogledi: 12.264 | odgovori: 20

Pozdravljeni,

odločam se za nakup novega jogija. Na spletni strani sem med ponudniki Optimi, Mblo Jogi in Slovenska postelja našla tudi meni neznanega proizvajalca - 'philip' (Filipović co.).

Ima kdo njegov jogi, kako se obnese? Ste morebiti jogi naročili preko interneta?

Na kakšen jogi sicer prisegate: z vzmetmi ali peno?

Jaz imam v tem trenutku peno, zamenjavo želim naredit, saj zjutraj vstajam z bolečinami v hrbtenici.

Za vsak napotek vam bom zelo hvaležna.

LP, matisa

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. avg 2015 11:51

Jaz sem svojega zadnjega kupil v Jysku, in to vzmetnico, ker ne maram spominske pene. Pred nakupom sem jih nekaj sprobal (v trgovini), ker sem iskal čim tršega.

Drejček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. avg 2015 12:06

Prisegam na vzmeti.

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. avg 2015 13:07

Bojda kovina v postelji ni dobra zaradi magnetizma, ki ga ustvarja. Sama sem kupila posteljo od Mebla, za francosko posteljo.

Meni se pri postelji zdi pomembno, da je dovolj visoka, da se z lahkoto dvignem z nje. Kaj čem, vsako leto je moja hrbtenica starejša, sploh pa računam na prihodnje težave, ker hodim pokojnici. Homo erctus !

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. avg 2015 13:54

Midva sva zadnjič na dopustu spala na taki z vzmetmi in niva nič spala. Ko se je eden od naju obrnil, se je ta drugi zbudil. Ga ni čez "jogi"/ vzmetnico iz spenjenega kavčuka/latexa. Na slednji, ko sedeš na rob izgleda zelo mehka, ko ležiš je pa ravno prav in med obračanjem partnerja ne zbujaš . Po petnajstih letih jo imam letos namen zamenjati. :) 

Vanja

Jolanda1  

član od: 9.8.2015

sporočila: 12

19. avg 2015 13:59

Pri nakupu vzmetnic ni enotnega recepta, ne ustreza vse vsakomur enako.

Pred nekaj leti sva z možem kupila nove vzmetnice pri podjetju Slovenska postelja. Cena  je bila precej zasoljena. Mož je hotel imeti zase vzmetnico kar največje trdote, moja je neke srednje. Vendar se je mož uštel - prav kmalu je začel tarnati, da na tej vzmetnici slabo spi, da se zbuja utrujen, itd. Končalo se je tako, da sva morala kupiti zanj novo vzmetnico - ta je zelo običajna, tudi draga ni bila, mož je z njo zadovoljen, ne vem pa več, od katere firme je. Zdaj imava v spalnici dve različni vzmetnici, kar (ko snameš rjuhe) ni ravno estetsko, a se s tem raje ne obremenjujem.   

Jolanda1

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

19. avg 2015 14:02

Vsakemu posamezniku odgovarja določena sestava vzmetnice. Zato vsak izbere po svojih zahtevah. Tudi jaz sem

lani zamenjala vzmetnico in sem se za podatke o kvaliteti raznih proizvajalcev obrnila na zanesljive podatke o testiranju proizvodov na VIP test, ter dobila zanesljive smernice za nakup in ni mi žal. 

 

milja44

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

19. avg 2015 14:22

Midva sva si pred tremi leti kupila vzmetnico v lidlu. Stara je bila že v poraznem stanju in ker si v tistem trenutku nisva mogla privoščiti kaj boljšega sva šla v lidl in kupila novo iz spominske pene z mislimi, da slabša od stare ne more biti... No nama je ta lidlova vzmetnica super in po treh letih je kot nova (vem da to ni neka doba za vzmetnico, ampak vseeno). Res naju je pozitivno presenetila, super spiva in nama ni žal za nakup. Zavedava se, da najverjetneje ne bo zdržala naslednjih 20 let ampak za ceno, ki sva jo plačala tega niti ne moreva pričakovati. Je pa res izjemno težko nekomu svetovati, kakšno vzmetnico naj si kupi, ker je to res odvisno od posameznika.

Sandra_a

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

19. avg 2015 15:51

No zdaj če bere kdo od dormea,kako dolgo imamo vzmetnice,si verjetno puli lase.Samo 1x sem nekaj kupila po TV prodaji od takrat me redno kličejo in nadlegujejo z ležišči dormeo.Nekateri jih pohvalijo,drugi spet ne tako, da ne vem kakšna so.Vic je pa v tem, da ko me je prodajalec prvič poklical ,me je vprašal koliko časa imam že vzmetnice,jaz sem mislila kako se bom pohvalila,sem povedala po pravici, da sigurno več ko 10 let.Madona se je usulo iz  telefona, da kaj si mislim,da si uničujem zdravlje,da se vzmetnice menja na 3 do 5 let,da če bi videla na čem ležim,ne bi šla več spat itd.Jah,odgovorila sem mu, da on jih mirno lahko menja vsako leto,jaz pa se na svoji odlično naspim.Zdaj ko me pokličejo in vprašajo kako staro ležišče imam,pa jim razložim, da popolnoma novo,pa je mir.

Imam pa jogi od mebla.

jesen

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. avg 2015 19:11

Ravno prešnji teden sem prvič spala na novem jogiju (Meblo). Kar bi imela svetovati, je to, da greš vzmetnice take in drugačne preskusit, da na vsaki malo poležiš, in to ne zvečer po dolgem delovniku, ko si že pošteno utrujena. Takrat bo namreč vsaka dobra. Spravi se na testiranje v soboto zjutraj, sveže naspana in spočita. Tista, ki se ti bo takrat zdela tako super, da najraje ne bi vstala z nje, bo prava.

Sicer sem pa jaz zadnjih 10 let spala na spominski peni in je bila super, dokler je še imelak kaj "spomina". Na koncu je bila pa v njej na sredini ena velika luknja in sem prav povsod, kamor koli sem šla, spala bolje kot doma. Zdaj imam spet navadno vzmetnico, jogi, najtrši, kar jih delajo - in spim kot na oblačku.

Sonja

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

19. avg 2015 23:10

jesen je napisal/a:

No zdaj če bere kdo od dormea,kako dolgo imamo vzmetnice,si verjetno puli lase.Samo 1x sem nekaj kupila po TV prodaji od takrat me redno kličejo in nadlegujejo z ležišči dormeo.Nekateri jih pohvalijo,drugi spet ne tako, da ne vem kakšna so.Vic je pa v tem, da ko me je prodajalec prvič poklical ,me je vprašal koliko časa imam že vzmetnice,jaz sem mislila kako se bom pohvalila,sem povedala po pravici, da sigurno več ko 10 let.Madona se je usulo iz  telefona, da kaj si mislim,da si uničujem zdravlje,da se vzmetnice menja na 3 do 5 let,da če bi videla na čem ležim,ne bi šla več spat itd.Jah,odgovorila sem mu, da on jih mirno lahko menja vsako leto,jaz pa se na svoji odlično naspim.Zdaj ko me pokličejo in vprašajo kako staro ležišče imam,pa jim razložim, da popolnoma novo,pa je mir.

Imam pa jogi od mebla.



jesen

 

Kako zanimivo... Jaz bi ga vprašala, kako to, da pri dormeu prodajajo vzmetnice s 15 in tudi 20-letnim jamstvom, če pa jih je treba na 3 leta menjati...

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti