Pasirka za paradižnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. avg 2015 11:51

Zna biti, da dobavitelj ni bil pripravljen sprejeti Mercatorjevih pogojev, ker pasirke komot proda brez njih.

Novi Mercatorjevi lastniki so menda s cenami hudo stisnili dobavitelje, kar se že pozna na ponudbi v trgovinah. Zato so pa druge trgovine oberoč zagrabile in je marsikateri slovenski izdelek sedaj moč kupiti tam, kjer bi ga pred enim letom zaman iskali.

Cila

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

20. avg 2015 9:46

Na našem koncu nikjer ne najdem primerne pasirke za paradižnik, ki jo nujno potrebujem, daj imam na pretek domačega paradižnika in bi bilo škoda, da zgnije, zato bi prosila, da je slučajno kje videla podobno kot jo ima Mamaia in jo je prejela darjuška, če mi jo lahko pošlje. Poslala bi mi jo gospa Nola vendar jih je v Luciji zmankalo, novo pošiljko dobijo šele septembra, jaz bi jo imela pa že prej, če bi bilo možno. GTudi naa internetu je najdem. Gospod iz Borovnice katerega link je nalepila ognjič pa ne pošilja po pošti, Borovnica mi je pa predaleč. Za morebitno pomoč se že v naprej najlepše zahvaljujem.

fruza

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

20. avg 2015 20:19

Fruza, jaz sem od gospoda Mazija oddaljena 120 km pa sem vseeno raje šla po njo, kot pa da mi večina paradižnika propade, no seveda je pa po drugi strani tudi res, da bencin stane več kot kaka poštnina. Tdi mene je malo zmotilo, ker gospod po povzetju noče pošiljat.

Pa še to: na to pasirko ne moreš pasirati robid in malin, ker tista zrnca v trenutku zabijejo drobne luknjice. Pač to še delam na cedilu in gumi rokavico na roki - po starem...

BABI 2+2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. avg 2015 21:47

BABI 2+2 je napisal/a:
Pa še to: na to pasirko ne moreš pasirati robid in malin, ker tista zrnca v trenutku zabijejo drobne luknjice. Pač to še delam na cedilu in gumi rokavico na roki - po starem...  

Jaz pa na cedilu in z izbočeno stranjo zajemalke. Hitro in učinkovito. Po 1 do 2 zajemalki vsebine naenkrat. predhodno robide skuham in zmiksam s paličnim mikserjem. Na cedilu ostanejo tako rekoče le peške.

rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1565

21. avg 2015 10:52

Pasiranje robid, malin ali grozdja s cedilom in zajemalko mi je znano. Ali obstaja kakšna pasirka, ki je primerna za pasiranje sadja s peškami?

rdkapica

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

21. avg 2015 10:54

rdkapica,

imam tako pasirko kot je v linku, ki ga je prilepila Cila. Ima tri nastavke z različnimi velikostmi lukenj skozi katere odteka pasirano sadje. Peške ostanejo gori in jih je potrebno ročno odstraniti.

Jaz jo bom vsekakor uporabila tudi pri pasiranju grozdja.

LP,

pehtranka

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

24. avg 2015 13:27

"Jaz pa na cedilu in z izbočeno stranjo zajemalke. Hitro in učinkovito. Po 1 do 2 zajemalki vsebine naenkrat."

 

je napisala Rimljanka. Ja, saj tudi jaz delam tako, vendar vsako leto uničim vsaj eno cedilko in tudi zajemalko sem že fentala. Sedaj imam zajemalko v enem kosu, najprej pa pretlačim paradižnike skozi plastično Tupperware cedilo in šele potem skozi fini inox.

Včeraj sem bila na kramarskem sejmu v mb in tudi na radgonskem sejmu. Nikjer nisem našla takšne pasirke, kot jo imata mamamia in moja mama, torej tiste od Mazijevih. In jutri jo dobim iz Borovnice.

Paradižnik pa še kar naprej zori.

libra

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

25. avg 2015 9:33

CILA, pa si kdaj poskusila obrniti mrežico za pasiranje? Imam prav tako pasirko (kot je tvoja "nesreča" na sliki) in deluje prima. Kadar ni v uporabi, obrnem mrežico tako, da vzmet čim manj pritiska nanjo. Če pa pasiram, mrežico obrnem, na drugi strani je tudi bolj ostra in ne gladka in pasira brez problemov.  Le občasno, ko se nabere,  poberem kožice in semena z žlico ven.

 

Katrca11

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. avg 2015 10:01

Ne, obrniti je še nisem poskusila. Ob prvi priliki preverim še to. Hvala. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti