Pasirka za paradižnik

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

12. avg 2015 22:47

Danes sem videla v katalogu Eurospin pasirko. Mislim, da je bila cena 5,99 €. 

malaga

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. avg 2015 7:04

terlikar 1 je napisal/a:

Sama imam približno tako: http://trgovina.mercator.si/tehnika/dom-in-ambient/kuhinj

Tista iz eurospina pa se mi na prvi pogled zdi bolj za enkratno uporabo.



Bernarda

 

Tako pasirko sem kupila pred leti.  Še danes si pulim lase in raje pasiram skozi veliko cedilo. Gre hitreje in bolj zanesljivo. 

Cila

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

13. avg 2015 8:05

Tako pasirko, ki je na sliki mamamie prodajajo pri nas v Agrariji. Če mi danes napišeš, da jo potrebuješ, ti jo kupim in pošljem, ker gremo jutri zjutraj zgodaj od doma na dopust. Ali pa, če počakaš do 24., ko se vrnemo in, če jo še katera potrebuje jo rade volje pošljem.

branka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. avg 2015 8:37

Tudi v Lucijski Agrariji imajo (oziroma so jih v soboto še imeli) podobne kot  je mamamijina. Stanejo približno 20 evrov in na škatli piše, da lahko z njihovo pomočjo zmelješ 50 kil paradižnikov na uro.  Imajo tudi take, kot je Cilina v dveh velikostih, nekaj cenejše ampak se mi zdi, da za paradižnikovo salso res niso preveč priročne, so pa nekaj cenejše, se mi zdi tam nekje od 10 do 15 evrov.

Če bi jo katera rada imela, jo tudi jaz lahko pošljem po pošti.

nola

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

13. avg 2015 19:42

Ej, ravno k temu gospodu domov sva pred več leti šla z možem kupit tole pasirko, takrat spletne strani s to ponudbo še ni imel.

Ojej, meni pa delo s tole pasirko niti slučajno ne gre tako, kot je opisano v blogu, hvala bogu. Pasirko res lahko uspešno prtrdiš samo na popolnoma ravno površino, sicer se vakum res odleplja.

Sem gledala na uro, 30 l posodo skuhanega paradižnika, ki ga še odcedim odvečne tekočine, zmeljem v 20 minutah, mezga pride zelo gosta, jo je pa potem za 12 klasičnih kozarcev za vlaganje.

Za kečap pa taisto mezgo še nekaj malega kuham z dodanimi začimbami, paprike pa ne dam zraven.

BABI 2+2

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

14. avg 2015 14:58

Hvala vsem za informacije in tudi za pripravljenost, da bi pogledale v Agrarii, mamamii tudi za dober blog

In kaj sem se odločila. Mamamia, če mami res ni odveč pot na kramarski sejem, vaju prosim, če lahko pogleda, če jih tam imajo, drugače bom tudi sama pogledala naslednji vikend, pomislila pa sem tudi na radgonski sejem, čakam, da se mi oglasi še g.Mazi.  Če ni me ne bo uspelo, da si jo nabavim sama, bom po zs pošti prosila Nolo, da mi jo kupi, če je doma v Luciji.

 

libra

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

14. avg 2015 16:19

Jaz sem jo danes dobila po pošti na dom po zaslugi ga. branka.mahnic. Še enkrat hvala, da so na SloKul še nekatere, ki so pripravljene pomagati.

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti