Plesen na smrekovih vršičkih

ropo009  

član od: 3.8.2015

sporočila: 1

tema odprta - 3. avg 2015 7:10 | ogledi: 5.033 | odgovori: 4

Hi!,

naredili smo dva kozarca smerkovih vršičkov in oba sta začela plesneti. Pa smo pobrali vrhnjo
plast dol, jih premešali, očistili kozarce in znova shranili. In se je plesen znova pojavila.

Okus ni sicer nič drugačen (vsaj za nas). Kaj je lahko narobe in ali so, če se plesen pojavi še uporabni?
Se jih da rešiti ali so za odpad?

 

Lp,
R.

ropo009

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

3. avg 2015 12:04

Če se je plesen pojavila, se jo po moji logiki ne da odstraniti z odstranitvijo gornjega sloja, ker je v celotni vsebini kozarca. Jaz bi zadevo vrgla proč. Sicer pa se mi še ni zgodilo, da bi smrekovi vršički splesneli. 

Lp od R.

tinkarica  

član od: 22.12.2006

sporočila: 87

3. avg 2015 12:26

Pa smo pobrali vrhnjo
plast dol, jih premešal

 

Čak , tole je razumet tako, kot da imaš vršičke še vedno notri?!?!

tinkarica

ropo009  

član od: 3.8.2015

sporočila: 1

3. avg 2015 14:29

tinkarica je napisal/a:

Čak , tole je razumet tako, kot da imaš vršičke še vedno notri?!?!

tinkarica

 

Samo sirup je. Ko je sirup nastajal je bilo vse ok. Tudi ko smo ga precedili je bil nekaj časa čist, potem pa se je pojavila plesen.  Plesen je na površini, sirup spodaj je čist. In plesen poberemo dol, sirup znova precedimo (če je še kakšen ostanek plesni), očistimo kozarce in shranimo. Do sedaj smo to (čiščenje) naredili enkrat.

Sirup ima drugače čisto normalen okus.

ropo009

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

3. avg 2015 18:36

Čim se pojavi plesen je strogo prepovedano uživanje živila. ropo009 takoj zavrži vse kozarce- po tvoje očišćene, ker le to niso, saj so spore prodrle v sok, kar ti ne vidiš s prostim očesom. Življensko nevarno!

milja44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti