Pesek in noj

Mygrace

sporočila: 6506

tema odprta - 31. jul 2015 12:31 | ogledi: 18.289 | odgovori: 63

V letu 2014 je bilo pri nas:

 

- izdanih receptov za antidepresive 525.206

- alkoholikov med 75.000 - 150.000

- prodanih avtov (menda novih) 53.242

- novorojenih otrok 20.611

 

(anbena ograja ne bo pomagala press)

 

Mygrace

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

31. jul 2015 12:43

Avta nismo kupili, rodila nisem, antidepresivov ne jemljemo...a tistih 20 litrčkov domačega jagerja, pa še kakšen domač zvarek ( beri liker) nas šteje med alkoholike?..

Šalo na stran... visoke številke, sploh za antidepresive...tko, na hitro, na vsakega drugega odraslega en recept?

Vrtejbenka

Mygrace

sporočila: 6506

31. jul 2015 12:49

Ferdo piš, pametni pišejo, statistika laže, a vendarle nekaj pove..

 

Jaz popravljam povprečje na marsikaterem področju, hahahahohoho...

 

Sicer pa tele podatke, verjamem, da je takih, ki bi bili lahko v razmislek, še dovolj, prepuščam inteligenci posameznika.

Mygrace

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. jul 2015 14:14

Glede receptov za antidepresive lahko rečem samo: super, ena od stvari, kjer sledimo napotkom WHO. Spregledana in nezdravljena depresija je namreč huda bolezen, ki bolnika za več let ali desetletij onesposobi za normalno življenje in delo in v skrajnih primerih, ki jih ni tako malo, vodi k samomoru. Če pa kdo misli, da je na to stvar fino vice pokat, lahko samo rečem, da za vsako rit pal'ca raste. lp, proxima

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

31. jul 2015 14:21

Ja, prav je, da so antidepresivi..žalostno je, da jih mora toliko ljudi jemat..vprašat se moramo/morajo, zakaj tako...pa ne bomo o tem, kajne?Če sem pa z prejšnim postom koga užalila, se pa opravičujem.

Vrtejbenka

Mygrace

sporočila: 6506

31. jul 2015 14:46

No Proxima, ko smo že ravno pri samomorih..jih zanalašč nisem omenila. A vendarle je žalostno, da si v Sloveniji vsak dan najmanj en človek vzame življenje (menda tam okoli 440 na leto)...Res super, da je zdravljenje z antidepresivi tako uspešno, kaj bi šele bilo, če temu ne bi bilo tako.

Me pa zanima ali se z depresijo rodimo ali jo pridelamo?

 

Koliko so naivnim Slovencem pobrali denarja v raznih piramidah in ketnah..sem založila podatke..nimam dzajle časa iskat.. In denarja niso pobrali enkrat ampak znova in znova na iste fore...

 

Daleč od tega, da pokam vice, nasprotno, zelo zelo sem zaskrbljena zaradi vsega, kar se dogaja. Najmanj, kar lahko storim, je to, da nisem tiho.

Sem pa tak karakter, da ne čutim nobene potrebe po skupinskem jambranju, solidarnosti z luzerji, prikimivanju v stilu "kaj čmo, tko pač je" itd....pietetno se obnašam na komemoracijah (in še kje, no..)

 

Do prihodnjič

 

 

Mygrace

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

31. jul 2015 14:56

Verjetno premalo seksamo... Če bi več, bi bilo manj depresivnih, avtomobilov ne bi toliko rabili, ker bi bili več doma, med rjuhami in bi posledično avto dlje zdržal, alkohol je pogosto nadomestek za druge užitke, tako da o tem sploh ne bi, otrok bi bilo seveda kaj več, skratka situacija bi se popravila .

 

Malo heca, drugače pa so res grozni tile podatki... Žalostno, da je tako veliko ljudi nesrečnih, bolnih in odvisnih od zdravil, ki jih v drugačnih okoliščinah verjetno ne bi potrebovali... Rešitve so pa tako preproste in tako težko izvedljive v teh naših časih, da je to še trikrat bolj žalostno...

Sandra_a

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

31. jul 2015 16:16

proxima je napisal/a:
G

Če pa kdo misli, da je na to stvar fino vice pokat, lahko samo rečem, da za vsako rit pal'ca raste.

lp, proxima

 

A za tiste ki so se v tej temi norca delale, tudi raste palica?

 

Samo vprašam.

 

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2741


marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 31. 2015 16:19

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. jul 2015 16:42

Ne vem, boš morala teto karmo vprašat, ona ima seme od palic, pa potem kaj zrase ali pa ne. lp, proxima

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. jul 2015 17:11

Mygrace je napisal/a:

No Proxima, ko smo že ravno pri samomorih..jih zanalašč nisem omenila. A vendarle je žalostno, da si v Sloveniji vsak dan najmanj en človek vzame življenje (menda tam okoli 440 na leto)...Res super, da je zdravljenje z antidepresivi tako uspešno, kaj bi šele bilo, če temu ne bi bilo tako.

Me pa zanima ali se z depresijo rodimo ali jo pridelamo?

 

Koliko so naivnim Slovencem pobrali denarja v raznih piramidah in ketnah..sem založila podatke..nimam dzajle časa iskat.. In denarja niso pobrali enkrat ampak znova in znova na iste fore...

 

Daleč od tega, da pokam vice, nasprotno, zelo zelo sem zaskrbljena zaradi vsega, kar se dogaja. Najmanj, kar lahko storim, je to, da nisem tiho.

Sem pa tak karakter, da ne čutim nobene potrebe po skupinskem jambranju, solidarnosti z luzerji, prikimivanju v stilu "kaj čmo, tko pač je" itd....pietetno se obnašam na komemoracijah (in še kje, no..)

 

Do prihodnjič

 

 



Mygrace

Kaj se zdaj ven vlečeš?

Omenje stvari pridejo meni na um, ko preberem takole objavo...

Naslov je primeren, malo razmisli o svojem pisanju preden klikneš enter pa raje glavo v pesek, da usta (prsti) ne opravijo svojega nestrpnega, homofobičnega dejanja preden pridejo informacije ven iz peska.

Hvala noju za proximo, vandelino, elaphus in še nekaj podobnih vzorov tukaj gor. Mogoče pa še je kaj upanja.

 

Commis débarrasseur

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. jul 2015 17:43

Privatno sporočilo sem izbrisal, brez, da bi ga prebral, če imaš kaj povedat, povej tu.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti