Pesek in noj

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. jul 2015 18:10

Kaj pa imajo piramide in ketne s tem? Vanje je vsak vlagal po svoji pameti, antidepresivi pa zdravijo bolezen, ne neumnosti.

Sonja

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

1. avg 2015 7:52

Če si bo kdo vzel toliko časa in malo pobrskal po spletni strani Društva DAM, iskreno upam, da mu ne bodo prav nič več smešne številke izdanih receptov za antidepresive.

Prosim, ne norčujte se iz bolezni

ursula-ce

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

1. avg 2015 8:30

Ma kdo se tukaj norčuje iz bolezni..? A naslov te teme ste prebrali..? Pomen naslova je, da nam je najlažje potisnit glavo v pesek in problema ni več...ker ga ne vidimo.To ni norčevanje, prej bi rekla "klic obupanega", ki ve da sam ne more nič, toda opozarja na določene probleme naše lepe državice.Edina je, ki je imela jajca, poslikat in pokazat slike na zidu, kaj vse se na tržnici vrže stran, pa ste kaj komentirali? Ne, niste, oziroma nas je malo, pa ne iz posmeha, prej iz obupa.Nekaj moramo vedet, da kdor tako zelenjavo vrže stran ni zrasla na njegovem vrtu, njivi...kupil jo je uvoženo pri grosistu in nam prodaja kot domače..imam v svoji  bližini branjevke, ki svoje pridelke prodajajo v Gorici in kar ne prodajo čisto vse prinesejo domov, porabijo same ali pa razdelijo,  takih pridelkov, ki so jih sami pridelali ne vržejo stran...tudi sama sem kdaj deležna zabojčka pred vrati..Hvala ti, če to bereš, pa itak to veš :)).

Ja, hvalabogu, da imamo zdravila za depresijo, samo to ni rešitev..to je žal samo pogled v stanje zdravja države.

Marsikakšen recept bi bil prihranjen, če bi bilo stanje danes drugačno, vsaj polovično, kar so nam 20 let nazaj obljubljali...in še enkrat.. ni bilo tukaj nobenega norčevanja do zdravnikov, receptov, zdravil... 

Z moje strani naj bo to dovolj..sedaj greva z mojim v nakup..danes bo paella, in sicer nam najljubša iz morskih sadežev, piščanca in obvezno chorizo salame,katere namzaloga pojenja...letos bo treba malo več teh pikantnih klobasic.Za paello pa itak vemo, da je veliko vrst, tako kot naših potic..toda ta varianta je nam najljubša.

 

Vrtejbenka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. avg 2015 9:52

Ma tu pa jaz, tudi ne morem biti tiho, bom pristavila svoj lonček iz katerega danes tako zelo vre... pa ne bom zmanjšala temperature,,, naj kipi iz njega...

Mygrace, škoda, ker si pri podatkih depresije pozabila navesti tudi podatke demence...

Ta trenutek se v Sloveniji za demenco zdravi že več kot 35 tisoč ljudi, posledično temu predvidevajo, da bo vsako leto več bolnikov z depresijo. Pa te bolnike bodo dolgoročno lahko zdravili z antidepresivi, dementnim pa zaenkrat še ne znajo pomagati. Ja so zdravila, ki določen čas lahko zavirajo bolezen, če je bila v zgodnji fazi odkrita!!!

Živiš z dementnim bolnikom, ki še ni čisto odtrgan...

Vsak dan znova ti postavlja ista vprašanja, saj odgovore neprestano pozablja... pozabi računati, sogovornika več ne razume, nič novega mu ni spremenljivo, iz dneva v dan, mu nekdo krade stvari in potem jih v nedogled iščemo... na koncu najdemo, v olajšanje vseh pade iz ramen veliko breme... najbolj težko je sprejeti, kako močno se spremeni njihovo vedenje...

Ja taki in podobni dogodki, nas vse lahko pripeljejo v depresijo... eni imamo srečo, da se nam kolo življenja ne ustavi prav kmalu na tisti kritični točki...

In ne pozabimo. Vsi bomo enkrat stari, če ne bomo prej umrli.

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. avg 2015 9:59

Lep čas nazaj sem brala zelo dober članek v Mladini na temo (ne)sreče v sodobnem svetu ob primerjavi s srečo v državah tretjega sveta, poleg tega sem leta nazaj v isti reviji zasledila tudi odličen grafični prikaz na to temo (bile je neka shema čez dve strani, žal se zopet več ne spomnim), ki je bil pravzaprav že grafični dizajn... no končna ugotovitev je bila nekako med vrsticami, da so ljudje v državah tretjega sveta, kjer lahko že naslednjega dne umrejo v takšnih in drugačnih napadih, kjer javnega sektorja in s tem javnih dobrin/oskrbe praktično ni, vse eno srečnejši kot pa ljudje, ki živijo v državah zahodnega sveta.

Bila je nadvse zanimivo branje, res škoda, da ni članka in slike nisem shranila.

Aja pa še to - cilj farmacevtske industrije tako ali tako ni, da obolele dejansko ozdravi njihove depresije (in jih z zdravili očitno tako ali tako ne bo/more). Komu bi pa potem mastno zaračunavali vse te tabletke.

(Če kdo prepozna članek/grafični prikaz, bi bila zelo vesela, če povezavo pripopa sem ali na ZS).

Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 01. 2015 10:00

Mygrace

sporočila: 6506

1. avg 2015 11:03

Žak, najprej tebi:

če bi odprl ZS, bi prebral točno to: da ti bom javno odgovorila danes.

Namreč: takega šleparja kot si ti, že dolgo nisem srečala, hvalabogu!

In še: karkoli čivkaš, ti mene ne moreš niti užaliti, niti utišati! Magari sem grda, umazana in zla....jaz vem, kdo sem, ti pa tega ne veš.

In sem ti tudi v ZS-ju, katerega pristašica sicer nisem, napisala, da komuniciram preko telefončka, ki mi ne omogoča vseh operacij, katere bi mi legle. Zgolj zaradi tega, da ne bi mislil, da sem se ...karkoli že..., sem ti poslala ZS.

Sicer pa, Rimljanka, ja, res je, preko ZS-jev poteka  posebna komunikacija....sem na ta način izvedela več, kot sem hotela.

 

Limnol:

Ker je eden izmed vzrokov za depresijo tudi izguba denarja (poleg smrti, ločitve, izgube službe itd. itd. itd....), je popolnoma jasno, da antidepresivi zdravijo tudi neumnost! Se čudim, da tebi to ni jasno.

O številu neumnih v Sloveniji žal ni podatka.

 

Aha...jst si teh cifer nisem sama zmislila.

 

Zdaj, ko ste že tako navalili, si niti ne upam (no, to sicer ni res) objaviti številk še o številu otrok s posebnimi potrebami. Za katere ni v večini primerov nobene potrebe po posebnih potrebah...

 

In nazadnje:

tale moja tema z naslovom Pesek in noj res ni bila usmerjena v depresivne ljudi. Mijav?

Če bistva tega, da tole sranje v resnici res ni potrebno, kdorkoli ni zapopadel, si je sam kriv.

 

Zdaj grem pa na lepše, čauči!

Mygrace

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. avg 2015 11:04

MiriBon: seveda.  Tisti v tretjem svetu, ki se borijo za preživetje, so srečni že, če imajo polne želodce. Koliko časa bodo živeli itak ne vedo. Ali jih bo pokosila agresija ali bolezen, če do zdravil ne pridejo. 

Razviti svet polnih želodcev (večinoma) s takimi in drugačnimi razvadami v dosegu, je pa nesrečen, depresiven in dementen (zaradi dolge življenjske dobe). Res je, da je življenje v razvitem svetu veliko bolj stresno a bi zelo rada vedela, kdo izmed nas bi se oberoč javil, da se za stalno preseli v tretji svet pod življenjskimi pogoji, ki tam veljajo za domačine .

 Vse je treba na nek način plačati . Relativno srečo z lakoto, nevarnostjo, boleznijo, kratko življenjsko dobo,  zahodno varnost in udobje pa s stresi, depresijo, demenco .  A tudi zahodni narodi bi bili lahko precej srečnejši, če ne bi bilo toliko pohlepa, tekmovalnosti  in brezbrižnosti. Vsak od nas tu lahko kaj naredi, če se odpove nepotrebnemu tekmovanju in hlastanju za zaslužkom, ki je večji od realnih potreb.  Če, kolikor zmore, priskoči na pomoč ljudem, ki jo rabijo ali jih vsaj zaradi lastnega udobja ne otežuje življenjskih pogojev . 

Cila

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

1. avg 2015 11:06

MiriBon je napisal/a:

Lep čas nazaj sem brala zelo dober članek v Mladini na temo (ne)sreče v sodobnem svetu ob primerjavi s srečo v državah tretjega sveta, poleg tega sem leta nazaj v isti reviji zasledila tudi odličen grafični prikaz na to temo (bile je neka shema čez dve strani, žal se zopet več ne spomnim), ki je bil pravzaprav že grafični dizajn... no končna ugotovitev je bila nekako med vrsticami, da so ljudje v državah tretjega sveta, kjer lahko že naslednjega dne umrejo v takšnih in drugačnih napadih, kjer javnega sektorja in s tem javnih dobrin/oskrbe praktično ni, vse eno srečnejši kot pa ljudje, ki živijo v državah zahodnega sveta.

Bila je nadvse zanimivo branje, res škoda, da ni članka in slike nisem shranila.

Aja pa še to - cilj farmacevtske industrije tako ali tako ni, da obolele dejansko ozdravi njihove depresije (in jih z zdravili očitno tako ali tako ne bo/more). Komu bi pa potem mastno zaračunavali vse te tabletke.

(Če kdo prepozna članek/grafični prikaz, bi bila zelo vesela, če povezavo pripopa sem ali na ZS).

Life is war against boredom~



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 01. 2015 10:00

 

Poleg vsega tega pa ni zanemarljivo niti to, da ti zdravnik najraje pač nekaj predpiše in te čim prej pošlje ven iz ordinacije... Ker lažje je nekomu reči ti imaš depresijo, jej zdravila, kot pa se poglobiti v to, zakaj je nekdo bolan in odstraniti vzroke, pomagati človeku spremeniti situacijo v kateri se je znašel ali kaj podobnega... Po mojem mnenju in izkušnjah veliko ljudi, ki pri drugačnem pristopu morda niti ne bi potrebovali zdravil, dobijo pač kupček receptov, ker je tako prej gotovo in je lažje... Da ne omenim koliko od takšnih ljudi potem ugotovi, da jim tablete ne pomagajo in opazijo še dodatne negativne stranske učinke in nazadnje prenehajo z jemanjem...

Sandra_a

Mygrace

sporočila: 6506

1. avg 2015 11:10

Sandra, sej zdravnik ti ne more službe zrihtat

Ali pa povrnit denarja, ki si ga po neumnosti izgubil

Ali pa plačat avionske karte, da greš v gastarbajterstvo

 

Nič ni narobe, da se najprej gasi požar. Kar antidepresivi omogočajo. Ampak po tem, ko je požar pogašen, je treba naprej, a ne?

 

Ehh... simpomatsko zdravljenje pač..sam da ne boli, pa četudi me rak razjeda

Mygrace

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. avg 2015 11:50

Mygrace je napisal/a:

 

In sem ti tudi v ZS-ju, katerega pristašica sicer nisem, napisala, da komuniciram preko telefončka, ki mi ne omogoča vseh operacij, katere bi mi legle. Zgolj zaradi tega, da ne bi mislil, da sem se ...karkoli že..., sem ti poslala ZS.

Sicer pa, Rimljanka, ja, res je, preko ZS-jev poteka  posebna komunikacija....sem na ta način izvedela več, kot sem hotela.

 

 


Mygrace

Oprosti, ampak jaz ne razvozlam večine tvoje pisarije. Petkrat sem prebral, nič jasno.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti