Nadomestek mesa - tudi z okusom po mesu?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jul 2015 11:38

RadaJem, mislim, da mnogim/večini vsejedcev (ker mesojedcev med ljudmi, če odštejem nekaj Inuitov in še koga njim, po načinu življenja in kraju le-tega, enakih, ni) ne gre v nos veganstvo/kakršnakoli oblika nejemmesa, ampak nestrpnost, odkrita, še bolj pa prikrita, taistih do tistih, ki pač jedo vsejedsko. In, meni že, to, da ves čas iščejo nadomestke mesa, v smislu okusa, vonja, teksture, imen,...

rimljanka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. jul 2015 11:55

Je tako težko dojeti, da nekateri vegani/vegetarijanci jedo izključno rastlinsko hrano iz etičnih razlogov in ne zato, ker jim ne bi dišali čevapi in pršut? In da nekateri nosijo jakne iz umetnega krzna ali usnja, ker jim je všeč videz, ne pa tudi krvavi izvor? 

O nastrojenosti bi se pa dalo razpravljati, ampak se mi zdajle ne da :)

Lep dan vsem!

 

RadaJem

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

30. jul 2015 12:44

Glede vonja - meni moja hrana disi, nimam nape, sicer je pa tedna tema pri opremljanju kuhinje kje dobit dovolj mocno napo, sej veste po ribah al pa ajmohtu tko neprijetno smrdi se cel popoldne - zakaj jes nekaj kar ti smrdi?

Levcek tudi rabi orodje, da ujame/razkosa/poje svojo vecerjo? Zmorejo enako tudi ljudje ce res drzi da smo ustvarjeni za mesno prehrano?

O nestrpnosti pa... Vsakic ko vegi pove da ne je mesa se vsi spravijo nanj.. Strpnost do tistih ki ga ne jedo obstaja?

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

30. jul 2015 13:08

O nestrpnosti pa tako..večkrat so veganci( nekateri) nestrpni do nas vsejedcev...in ja, ljudje zmoremo ujeti in razkosati meso..baje nas to zgodovina uči, da zmoremo (predjamski človek in ostale štorije) ...toda razvoj, evolucija, je šel naprej ..najbrž tudi zaradi tega, ker smo se raznoliko prehranjevali, gradili naše možganske celice  in smo si posledično temu znali naredit orodje, pripomočke za pridobit hrano po nam lažji poti... ( tu na kulinariki bi sigurno ene znale to lepše, strokovno povedat, ker so pač strokovnjakinje na tem področju).

Imamo tukaj tudi vegance, npr. Dbpek, pa kar sem brala, se nobeden ni spravil nanj in ne on na nas mesojedce.. samo tu so v igri karakterji, ki nimajo veze z prehranjevalnimi navadami.

Meni tudi ko kuham fižol in  fižolete mi smrdi ..pa dišijo ribe ko se pečejo..jem pa vseeno in fižolete, fižol in ribe.

Vrtejbenka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

30. jul 2015 13:29

Vrtejbenka je napisal/a:
gradili naše možganske celice  in smo si posledično temu znali naredit orodje, pripomočke za pridobit hrano po nam lažji poti... Vrtejbenka

 

Saj kaj drugega tudi ni bilo za graditi, saj smo na vseh ostalih področjih - od vida, sluha do hitrosti in fizične moči - precej krepko pod živalskem povprečju (gledano s perspektive primerljivih vrst, seveda) xD. 

 



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 30. 2015 13:40

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

30. jul 2015 13:38

Si pa znamo naredit očala, slušni aparat, pa avto da smo hitrejšei..pa tudi kakšno bolnišnico, da se lahko pozdravimo.. :)) nas..in seveda tudi živali.

Zdaj grem pa kuhat..danes bo rižota, kremna, z cukini, korenjem, finokio, šelin pa še kakšno zelišče... :)

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 30. 2015 13:41

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

30. jul 2015 13:46

Vrtejbenka je napisal/a:

Si pa znamo naredit očala, slušni aparat, pa avto da smo hitrejšei..pa tudi kakšno bolnišnico, da se lahko pozdravimo.. :)) nas..in seveda tudi živali.



Vrtejbenka

 

Ampak vid/sluh se nam pogosto slabša prav zaradi lastnih izumov in pa sodobnega načina življenja! Pa tudi zaradi genetike, seveda. :P Na nek načim si sami kljub inteligenci ustvarjamo nove in nove probleme, ki jih potem veselo rešujemo (oz. zanje ustvarjamo nova delovna mesta).

O prevoznih sredstvih in bolnišnicah pa kdaj drugič, ker bom sicer popolnoma skrenila s teme, hehe.

 

No, pa dober tek že vnaprej ;)



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 30. 2015 13:48

Mygrace

sporočila: 6506

30. jul 2015 13:53

Moja dvojčica Gracija Lucida je na Amazonu našla točno to, kar se v naslovu te teme išče!

 

Glej pod SPRAY WITH MEAT FLAVOUR.

 

Ni problema sploh v življenju.

Mygrace

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

30. jul 2015 13:53

MiriBon.. ne da se mi več.. sama sem zelo strpna.. tudi do človeka...

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti