Nadomestek mesa - tudi z okusom po mesu?

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

29. jul 2015 21:16

Draga Rimljanka, nam zelis razloziti, da je narava zgradila clovesko telo tako, da se moramo za prezivetje hraniti (tudi) z mesno hrano?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jul 2015 22:00

Ja, normalno. Ampak brez kakršnekoli civilizacijske dobrine. Šele te so nam namreč omogočile afnanje s hrano.

Lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. jul 2015 1:53

OlivaB, takole nam je moja toršica SND razložila. Če je popolnoma narobe, je ona kriva za mojo zmoto.  Spomnim se, da je celo povedala dolžino črevesja in ta informacija je uskladiščena nekje v mojih sivih celicah in je med vso ostalo informacijo ne najdem.  Torej, psi so mesojedci in imajo (veliko) krajši prebavni trakt kot ovce, ki so veganke, ker je celulozo težje prebaviti, kot proteine. Ljudje so vsejedci, zato je dolžina črevesja nekje vmes (Ali je obratno obratno, imajo dolžino prebavnega trakta nekje vmes, ker so vsejedci).  Potem so v enačbi še zobje, ampak tja ne grem. Še enkrat, že vnaprej se , če sem informacijo kot 10 ali 11 letnica popolnoma narobe kupila.  

 

Vanja

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

30. jul 2015 6:56

elaphus je napisal/a:

Ja, normalno. Ampak brez kakršnekoli civilizacijske dobrine. Šele te so nam namreč omogočile afnanje s hrano.

Lp



cervus

 

 se podpišem. 

blossom

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

30. jul 2015 7:39

blossom je napisal/a:

elaphus je napisal/a:

Ja, normalno. Ampak brez kakršnekoli civilizacijske dobrine. Šele te so nam namreč omogočile afnanje s hrano.

Lp



cervus

 

 se podpišem. 



blossom

 

Tudi jaz!!! Moj stari oče bi rekel: kak mesec vojne in pomanjkanja bi prišel prav, da bi ljudje vse jedli.  (Itak da je vedel, kaj govori, če je preživel nemško ujetništvo). Upam, da razumete, kaj je mislil s tem.

Zaradi takih afnanj s hrano jaz ne priznavam lačnih otrok v šoli in še kje (no, z res redkimi izjemami!)

marjja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. jul 2015 9:20

marjja je napisal/a:

Zaradi takih afnanj s hrano jaz ne priznavam lačnih otrok v šoli in še kje (no, z res redkimi izjemami!)

marjja

No, ta je pa malo huda. Ker se eni afnajo, drugi ziher niso lačni? Bravo za tako logiko.

Če smo vsejedi, se lahko sami odločimo, kaj bomo jedli. Vsak ima svoje razloge, da se prehranjuje, kot se. Seveda bi bile odločitve drugačne, če bi bili lačni. Saj tudi nasilja večina od nas ne odobrava, če pa bi morali braniti svojega otroka, bi se zatekli tudi k temu. Ekstremni pogoji, kot so bolezen in lakota, so svoje poglavje, ker nam omejujejo svobodo odločanja. Če pa imamo to razkošje, da lahko sprejemamo odločitve o lastni prehrani izključno na podlagi etičnih načel, se meni to zdi super. 

Pa še nekaj v razmislek. Vsi vemo, kaj se dogaja z rejnimi živalmi, ki pristanejo na našem krožniku in nam valijo jajca, ampak si zatiskamo oči. Če bi morali gledati, kako živi in umre vsaka od teh živali, ki jih jemo, bi mesa jedli manj oziroma bi se vsaj odločili za etičnejšo izbiro, vsaj velika večina ljudi. Mogoče bi se debata "vege ali ne vege" morala nadaljevati bolj v tej smeri. Kaj lahko naredimo, da bi izboljšali življenje (in zdravje, ki ima tudi neposredne implikacije na naše zdravje) teh živali? Da kupujemo za začetek manj mesa, pa to s preverjenim poreklom? Mogoče pa od tod izvira želja dekleta, ki je zastavilo to vprašanje, da poišče mesne nadomestke.

RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. jul 2015 9:28

Pečeno meso ji smrdi, pa hkrati išče nadomestek, čimboplj veren, okusa po mesu. Skregano z osnovno biologijo zaznavanja vonja in okusa živil. Nekaj, česar ne vohamo, za nas skoraj nima okusa.

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

30. jul 2015 10:22

@RadaJem, najbrž veš, da tole s preverjenim poreklom in živalim prijazno rejo in nikakor ne zdrži več vode, če želimo vsem omogočiti dostop do mesa, tudi če se njegova poraba drastnično zmanjša.Toliko etičnosti si pa človek že zasluži, mar ne?

lp

mzm

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. jul 2015 10:49

Zaradi vsega afnanja, se moramo nekateri zrtvovat in jesti paleo, da vzdrzujemo ravnovesje.  



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 30. 2015 10:51

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

30. jul 2015 10:59

Mišzmoke, seveda vem. Ampak nekje je treba začeti, ne? Ravno zato pa ne vem, zakaj gre enim toliko v nos veganstvo oz. poskusi preklopa na rastlinsko prehrano. Kdo je zaradi tega na slabšem?

Mogoče naša slaba vest?

RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti