Šolske potrebščine!

barbi2305  

član od: 5.5.2015

sporočila: 7

tema odprta - 2. jul 2015 21:10 | ogledi: 6.644 | odgovori: 13

Pozdravljeni!

Pred časom sem se na Kulinariki obrnila na vas, da bi dobila kakšen nasvet kam se obrniti, ko zmanjka za hrano. Človek v stiski včasih ne vidi izhoda. Člani ste mi dali ogromno nasvetov in čeprav nisem nikogar prosila ste mi nekateri omogočili, da smo lažje "zadihali".

Danes pa vas ponovno prosim za kakšen nasvet, nič drugega. Tu ste člani iz vseh koncev in več glav več ve. Ob koncu šolskega leta marsikateri družini v stiski določene organizacije in društva pomagajo pri nakupu šolskih potrebščin, zanima me, če mogoče kdo ve za kakšno razen Rdečega križa in Karitasa. V našem kraju si lahko prejemnik le pri eni, mi smo pri Karitasu. Oddali smo vlogo, vendar so me že vnaprej opozorili, da imajo prednost družine, kjer sta oba starša brezposelna in se preživljajo samo z socialno denarno pomočjo. Na žalost ima naša družina manj dohodkov kot, če bi prejemali denarno pomoč, čeprav je pri hiši ena plača. Skratka, če kdo ve kam se obrniti, naj mi prosim napiše. VNAPREJ HVALA.

barbi2305

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jul 2015 21:30

Vprašaj tudi v šoli,gotovo bodo vedeli.

mamamia

barbi2305  

član od: 5.5.2015

sporočila: 7

2. jul 2015 22:04

Moram napisati, da se na žalost naša šola ne ukvarja preveč s takimi vprašanji, lahko bi napisala, da je bolj nesocialna v primerjavi z nekaterimi šolami v Sloveniji. Za vzorec vam lahko napišem, da nam v prvem opominu, če ne plačamo pravi čas položnice za otroka(5eur), grozijo s tožbo, kar lastnoročno podpiše ravnateljica. Hvala vam vseeno za nasvet!

barbi2305

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. jul 2015 7:20

Anina zvezdica mogoče?

Bernarda

barbi2305  

član od: 5.5.2015

sporočila: 7

3. jul 2015 8:46

Lani se je na veliko pisalo v medijih, da je Anina zvezdica pomagala s šolskimi potrebščinami, za letos nisem nikjer zasledila. Pred tem, ko sem tu na Kulinariki napisala, kam po hrano, ko zmanjka, sem jim dvakrat poslala prošnjo za pomoč v hrani, vendar obakrat ni bilo odziva. Ne vem, mislim, da imajo akcije s hrano samo okrog Božiča.

barbi2305

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

3. jul 2015 16:12

V Mariboru en srednješolski profesor vodi eno tako društvo za ljudem v stiski, je bil na radiu Antena tudi proglašen za osebnost tedna. Zagotovo se na spletu najde kontakt.

BABI 2+2

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

3. jul 2015 16:16

Barbi, razumem tvojo stisko, ampak razumeti moraš pa tudi šolo, ki na osnovi plačanih položnic nabavlja živila za kuhanje malice in kosila in če ne plačajo dobaviteljem, jim ti prav tako zagrozijo s tožbo oz. ne dobavljajo več. To pa ni pošteno do otrok oz. staršev, ki položnice redno plačujejo. Šola pa NIMA denarja vzeti kje drugje. Govorim iz prve roke, ker delam na šoli.

Predlagam pa vseeno Anino zvezdico:

http://www.aninazvezdica.si/index.php?id=the_day

Pa tudi na Karitasu je potekala akcija Pokloni zvezek, neodvisno od prehrambenih paketov, vseeno povprašaj še tam.

 

Vse dobro ti želim.

marjja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. jul 2015 17:37

Obrni se na najbližjo župnijsko ali škofijsko Karitas. Pravkar poteka zbiralna akcija, šolske potrebščine bodo razdeljevali avgusta.

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

3. jul 2015 18:00

marjja je napisal/a:

Barbi, razumem tvojo stisko, ampak razumeti moraš pa tudi šolo, ki na osnovi plačanih položnic nabavlja živila za kuhanje malice in kosila in če ne plačajo dobaviteljem, jim ti prav tako zagrozijo s tožbo oz. ne dobavljajo več. To pa ni pošteno do otrok oz. staršev, ki položnice redno plačujejo. Šola pa NIMA denarja vzeti kje drugje. Govorim iz prve roke, ker delam na šoli.

marjja

Res so v šolah omejena sredstva, načini za pomoč pa malo manj.

Spomnim se mojih prvih šolskih let, takrat so se Romi začeli množično vključevati v obvezno šolanje in najbrž mi ni treba pravit, česa vsega jim je primanjkovalo.

Ob učiteljičinem posredovanju so na koncu imeli vsega preveč, mi pa, za nas novo doživetje, spoznavanje medsebojne pomoči.

lp

mzm

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

3. jul 2015 19:40

Mzm, torej se je učiteljica osebno zavzela, a ne? Ne kot uradna inštitucija? Ali prav razumem? To se pravi, poklic ni merilo, da nekomu pomagaš? Ali pa morda namiguješ, da je pomoč ljudem v stiski oz. učencem osebna oz. moralna odgovornost učiteljev, ne pa tudi šoferjev, pekov, zidarjev, tajnic, ... in kar je še ostalih poklicev... Pa saj verjetno ne misliš tako.

 

Draga MZM, če bi imela vse tisto, kar sem v več kot 20 letih službe nakupila, nafehtala in zvlačila v šolo na svoje stroške, .... uf, kak kup bi bil!

Tudi razna športna oprema mojih otrok je romala v šolo, pa družabne igre v OPB, razni reklamni kuliji, prebrani PIL-i, Cicibani, .... Tako mimogrede pustim v Tediju 10, 15€ za material, ki ga rabim v šoli, saj nimamo več sredstev za material... Pa nisem edina. Pa mi povej še kak poklic, kjer si delavci sami kupujejo orodje za opravljanje dela.

 

Sicer pa gotovo nisi mislila, da je to učiteljeva dolžnost??

Barbi, kaj pa če malo napišeš, kaj konkretno potrebuješ, pa bomo morda preko ZS kaj nabavili.

marjja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

4. jul 2015 9:32

Na sinovi šoli imamo prostovoljni sklad za financiranje socialno šibkih otrok. Letos smo na obrazcu za izposojo učbenikov dobili še obrazec za financiranje zvezkov in delovnih zvezkov za tiste, ki jih ne zmorejo kupit. Moram reči, da ima šola kar posluh za socialno šibke. Tudi delovnih zvezkov imamo manj kot na drugih šolah. Glede plačil položnic pa ni bilo nikdar kakega opomina, kljub temu, da smo eno položnico založili. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti