Pecivo brez glutena in laktoze

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

10. jul 2015 12:07

Hvala vsem.Mi je že sestra torej njena bodoča tašča rekla da kruh nosi sabo kamorkoli pač gre.Sladica pa morda pa bo na koncu presna torta za vse ali pa sadna kupa.Sladoled brez laktoze se dobi prav tako smetana.Bomo videli,a na koncu bo to najlažja rešitev

chappy

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

10. jul 2015 12:25

Se strinjam, da bo to najlažja rešitev. Jaz imam letos dilemo kako naj si spečem torto, ki bi bila brez laktoze. Pa tudi razmišljam v smeri sladoleda in brownijev. 

tamalaursa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. jul 2015 8:39

jih poznam nekaj, ki jim bo to pomenilo veliko več kot brezglutenske torte

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. jul 2015 23:48

Tamalaursa ja kaj je pa problem spect nekaj brez laktoze? saj so cele linije izdelkov brez laktoze, se domisljije kuhar ne rabi

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

16. jul 2015 7:17

Moram dodati svoj piskerček. Ko tole berem...

Sama imam podoben priblem. Namreč sploh ne smem nič iz pšenice in nič iz kateregakoli živalskega mleka. Sicer se marsikaj da narediti, vseeno pa ni isto. Meni ne pomaga, če piše, da je brez laktoze, saj so sledi še vedno in v osnovi je to kravje mleko. Sama uporabljam kokosovo smetano in v neki drogeriji se sedaj dobi sladoled, ki ga končno lahko jem. Že nekaj časa nisem nič spekla, ker ni pravih receptov. Baje je kokosova moka, tista fino mleta zelo priporočljiva, a kaj ko je baje precej drugačna za obdelavo od navadnih mok. Če ima katera kaj izkušen se priporočam.

PS

Je pa res, da je zame že preveč žlica, ki je bila prej v navadnem mleku ali pa posoda, kjer se je mešalo testo z belo pšenično moko  

karnak

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

16. jul 2015 7:40

Bannanna problem je, kako spečt nekaj brez laktoze in čim manj zapravit. Ker tele zadeve brez laktoze so kar precej drage. 

Karnak točno vem kater sladoled misliš in je res najboljši! Sicer sem ga samo enkrat probala ampak je super in kremast, kljub temu, da je narejen iz riževega mleka, ki zna bit precej vodeno. 

tamalaursa

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

16. jul 2015 12:09

tamalaursa je napisal/a:

Bannanna problem je, kako spečt nekaj brez laktoze in čim manj zapravit. Ker tele zadeve brez laktoze so kar precej drage. 

Karnak točno vem kater sladoled misliš in je res najboljši! Sicer sem ga samo enkrat probala ampak je super in kremast, kljub temu, da je narejen iz riževega mleka, ki zna bit precej vodeno. 



tamalaursa

 

Sama sicer (hvala bogu) nimam nobenih težav z laktozo, biskvit za torto pa vseeno vedno pečem z vodo in je odličen. Namesto klasične kreme pa lahko prerezan biskvit namašež z marmelado in podevaš s svežim sadjem, meni najljubša kombinacija je bananina marmelada (recept s kulinarike) in jagode. Ali pa sacher stil in namažeš z marelično marmelado (bolj izdatno). 

Sandra_a

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

17. jul 2015 12:53

Mislim, da bom naredila kar torto pavlovo in namesto smetane uporabila kar grški jogurt. Mislim, da bo najboljša ideja in najbolj osvežilna bo, imam rojstni dan avgusta. 

tamalaursa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jul 2015 18:27

A grski jogurt je pa brez laktoze?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti