Indukcija s steklokaramiko

omojcej  

član od: 8.12.2012

sporočila: 10

tema odprta - 22. jun 2015 8:51 | ogledi: 6.491 | odgovori: 12

Razbila se nam je indukcijska plošča in potreba je po novi.

Sedaj razmišljam o nakupu kombinacije indukcije s steklokaramično ploščo.

Ali ima katera to novejšo kombinacijo in ali je zadovoljna?

Ob nakupu indukcijske ploššče smo zamenjali tudi komplet kuhinjsko posodo, staro pa pospravili.

Ob kombinaciji bi lahko uporabljali obe posodi.

Kaj menite?

omojcej

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

22. jun 2015 9:03

To ni nič kaj nova varianta, ampak je stara vsaj toliko kot, sama indukcija.

Sama imam samo indukcijo, vsi ki jih poznam in imajo kombinacijo pa niso zadovoljen z njo, ampak bi rajši samo indukcijo.

testeninca

kajca  

član od: 8.11.2008

sporočila: 10

22. jun 2015 11:10

Jaz pa sem se odlocila za kombinacijo 2xplin in 2x indukcija in je super! Npr meni palacinke nekako na indukciji ne ratajo najboljse, ce pa elektrike zmanjka, je pa plin zakon. Indukcijo pa uporabljam bolj za dusenje in za hitro zavretje vode... Se pa opravicujem, ker vprasanje ni tocno na to temo...

kajca

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

22. jun 2015 11:26

kajca je napisal/a:

Jaz pa sem se odlocila za kombinacijo 2xplin in 2x indukcija in je super! Npr meni palacinke nekako na indukciji ne ratajo najboljse, ce pa elektrike zmanjka, je pa plin zakon. Indukcijo pa uporabljam bolj za dusenje in za hitro zavretje vode... Se pa opravicujem, ker vprasanje ni tocno na to temo...



kajca

 

Moja starša imata v svoji kuhinji indukcijo, jaz pa v svoji zaenkrat plin in elektriko (star gorenjev štedilnik). V študentskem domu smo imeli steklokeramiko. Poznam kuhanje na vse načine in se bom ob nakupu novega štedilnika oz. kuhalne plošče zagotovo odločila enako, kot imate pri vas, torej 2x plin in 2x indukcija. Najraje kuham na plinu, tudi indukcija mi je ok, steklokeramika se me pa nekako ni prijela. Kombinacija plin-indukcija se mi zdi super :).

Sandra_a

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

22. jun 2015 19:48

Jaz imam že 10 let staro Boschevo 2x indukcija+ 2x steklokeramika in po pravici povedano, bi veliko raje imela 4 indukcje. Za plin v stanovanju nisem, imam ga pa v dislocirani letni kuhinji in po pravici pride prav samo ob izpadu elektrike in seveda ob pripravi ozimnice.

BABI 2+2

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. jun 2015 19:28

Sem menjala pred dvema ali tremi leti steklokeramiko za dve plošči s po dvema kuhališčema, med seboj sta povezani, ena  je indukcija ena pa steklokeramika in mi ni žal. Imam cel kup amc posode, od tega dve s ta hitrima pokrovkama in ne vem, kaj bi brez njih. Sem kupila wmf lonec na pritisk za indukcijo, pa ga nisem še sprobala, ker ga ne pogrešam.

Pri indukciji res stvari hitreje zavrejo, kuha se pa enako dolgo. Tudi kvalitetna steklokeramična plošča je danes že dokaj hitra, precej bolj kot včasih. Meni za določene jedi bolj ustreza steklokeramika, za druge pa indukcija.

Največja prednost indukcije mi je, da, če kaj prekipi se samo obriše in kuha naprej.

Lijana

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

23. jun 2015 21:21

Imela sem ploščo 2 steklokeramika, 2 indukcija in sem zamenjala za vse 4 indukcija in obvezno timer na vse 4 plošče. Največja prednost indukcije (poleg hitrosti) je po mojem ta, da je manj čiščenja, kot pri plinu. 

Če bi še kdaj kupovala štedilnik, ne bom gledala na ceno, ampak na kvaliteto. Preiskusila sem (zaradi okvare prejšnjega štedilnika  samo začasno) poceni indukcijsko ploščo in se skoraj zjokala, toliko je razlike. Štedilnik je končno srce doma, vsak dan je v uporabi in če dobro dela, so vsi zadovoljni - kuharica in jedci. 

Katrca11

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

23. jun 2015 22:23

Ja, indukcija je zakon, timer obvezen, nobenega drugega štedilnika nočem. Imela sem električnega, plinskega in steklokeramičnega, a se nobeden ne more meriti z indukcijo. 

daga

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jun 2015 7:26

No, jaz sem tudi šla s 4x indukcija na 2+2 in mi ni žal, pri nas plošča ni počila, lepo spravljena je na podstrešju. V "poletni" kuhinji imamo še plin in v "zimski" stari dobri kiperbuš.

 

Loni Makaroni

Medvedek  

član od: 10.4.2004

sporočila: 3

30. maj 2018 15:15

imam indukcijsko ploščo 22fi ali lahko dam gor večjo posodo

Marko Dremšar

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

30. maj 2018 16:52

Lahko.

Nikita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti