Marjana držaj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 17. jun 2015 15:13 | ogledi: 5.620 | odgovori: 6

Včeraj sem kupila CD Marjane Držaj in si vsi pot ponavljala začetek besedne igre, ki se začne takole: " Marjana Držaj, ma kiklo nazaj, pa pride policaj .... " Je res malenkost, ampak mi ne gre iz  glave, nihle mi ne ve pomagati, ker vsi, ki sem jih vprašala, za to niso še nikoli slišali. Samo eden pa se je spomnil besedne igre, najbrž ni izštevanka, ki se začne " Na Pohorski vzpenjači se ena baba slači... "

To nikoli ni bila izštevanka, ampak smo te rime ponavljali kar tako, namesto igrice na mobiju. Tudi ne vem, kako se tej obliki reče. Elfi, kaj pravi tvoj vir ?

 

F r i n a

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

17. jun 2015 23:12

Jaz se spomnim:

Marjana Držaj, ma cecke(prsi) v enkraj,

raztrgan klobuk, pa dela ku-kuk.

renata69

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

18. jun 2015 0:20

Priimek spoštovane pevke je Deržaj in ne Držaj.

lp

mzm

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

18. jun 2015 18:56

mišzmoke je napisal/a:

Priimek spoštovane pevke je Deržaj in ne Držaj.

lp



mzm

 

Jo zelo spoštujem in zelo rada poslušam. Se pa opravičujem, saj sem na hitrico brez razmišljanja, samo prepisala od frine.

renata69

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. jun 2015 8:48

Lapusus budala in se opravičujem za napako. Loni je poslala najbližjo varianto, ki pa ni za v medij, ampak za v knjigo Klinček lesnikov. Ne vem, če za današnje pevce obstaja kaka izštevanka, ki bih ji vključila. Samo trači.

V tolažbo bom napisala zanimivost, povezana z njeno pesmijo Vozi me vlak v daljave, ki je napisana v besedilu, dodanem pločkoma.

Vozi me vlak v daljave, so na neslovenskem trgu razumeli kot Vozi me vlak do Jave. Avtor se spomni, da je pri uri  zemljepisa, ko so jemali iskanje po atlasu, najprej pogledal, kjer je Java in si ni mogel predstavljati, kako je mogoče priti do Jave z vlakom.

Manj znano je, da je bil Marjana Deržaj ( ma, kaj mi je bilo, da sem izpustila " e" ) hči opernega pevca.

Poleg nepozabne Poletne noči je meni najbolj všeč Zvezde padajo v noč, avtor besedila pa je Ciril Zlobec, česra nisem vedela.

F r i n a

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

19. jun 2015 13:38

frina je napisal/a:

Včeraj sem kupila CD Marjane Držaj in si vsi pot ponavljala začetek besedne igre, ki se začne takole: " Marjana Držaj, ma kiklo nazaj, pa pride policaj .... "

 

 

F r i n a

 

... jo mahne nazaj."  Smo mi nadaljevali. In je res bilo kar samo sebi v namen menda.

Blanchy

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

19. jun 2015 15:27

frina je napisal/a:

 

Manj znano je, da je bil Marjana Deržaj ( ma, kaj mi je bilo, da sem izpustila " e" ) hči opernega pevca.

F r i n a

E, he... ga, se zgodi tudi nam, najboljšim

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti