Čemaž

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

tema odprta - 30. apr 2004 9:45 | ogledi: 7.026 | odgovori: 11

V teh dneh cveti čemaž. Ker je okusna sprememba v prehrani prosim za recepte.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

30. apr 2004 10:15

Med čakanjem na receptu sem jih nekaj odkrila na portalu rastline.com v forumu čemaževi recepti, čemažev namaz....Morda obstaja še kaj izvirnega.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

30. apr 2004 11:31

živ! no, saj tamle je kar nekaj receptov. naj omenim, da smo ga mi pred kakim mesecem, ko je bil še ves mlad pa svež mešali surovega v solato. ravno danes pa nameravam delat sojine polpete (zmečkana kuhana soja, nariban sir, jajca, začimbe), kamor bo po planu šlo še veliko podušenega nasekljanega čemaža. po principu jemljem čemaž tako kot blitvo - torej delam iz njega iste stvari, le da ne dodajam več česna.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

30. apr 2004 11:37

Hvala lepa za recept in dober tek.

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

1. maj 2004 19:23

Čemaž lahko shraniš za čez celo leto, če ga nerežeš in zaliješ z jabolčnim kisom. Brez kuhanja. Tatjana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. apr 2005 7:34

Tatjana, a to o shranjevanju čemaža v kisu veš iz lastnih izkušenj? Zanima me namreč, ali potemni? Ko svežega narežeš za na solato, zelo hitro oksidira. Ima kdo izkušnje z shranjevanjem čemaža v grobi soli in olivnem olju? Tako namreč konzerviram baziliko in je prva liga. Letos bom poskusila tako pripraviti tudi čemaž.

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

1. apr 2005 7:59

Čemaž sem spoznala lani. Precej smo ga pojedli v solati (narezanega na majhne koščke sem vmešala v solato), v razne jedi pa sem dodala sesekljanega. Za zimo sem čemaž zrezan na čisto majhne koščke, dala v kozarčke in zalila z olivnim oljem. To je odličen dodatek k raznim solatam.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. apr 2005 8:09

Hojla, LEPO PROSIM, povejte mi, kako izgleda cemaz, kako cveti??? Veckrat sem ze slisala zanj, videla ali jedla pa nikoli....saj to je divji cesen, a ne? Zivim na koroskem, cez teden sem v LJ.....ne vem, mogoce na koroskem ne raste in zato do sedaj se nikoli nisem slisala zanj. Me pa blazno premami, ko pravite, da ga dajete v namaze, rizote, solate......Joj, to morat enkrat probat. Lepo prosim za pomoc pri prepoznavanju, kje ga nbirate, kako, v kaksnem casu se mora porabit .....:) Hvala z pomoc! LP Zala

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

1. apr 2005 10:20

obvezno ti mora nekdo čemaž pokazat, ker če ga boš zamenjala z listi šmarnice, ali podleska, se lahko posloviš od tega sveta....sicer pa ima čemaž močan vonj po česnu, če ga zmečkaš med prsti...PAZI TOREJ HERMAN

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti