Česnov cvet

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 16. jun 2015 13:15 | ogledi: 8.173 | odgovori: 7

Kakšne jedi pripravljate iz česnovega cveta.

 

LP.

mijamarija

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

16. jun 2015 15:14

Res mlade pske (če mi jih kakšna dobra duša podari, ker jih v prodaji še nisem videla) kar surove narežem na solato, ostalim jedem jih dodam ob koncu kuhe.

Take bolj konkretne (te se da kupiti) ponavadi podušim na olivnem olju skupaj s paradižniki ali mezgo, poleg pa pečen mlad krompir, na primer.
Še malo starejše narežem, jih skupaj s čebulo, papriko in olivami prepražim, to dam v polento tik pred koncem kuhanja le te, počakam, da se malo ohladi, narežem na rezine in popečem.
Tudi v omletah so dobri, v bistvu, kjer ti paše česen, tam pašejo tudi pski, to je pri meni skoraj povsod, seveda je vse odvisno od debeline denarnice

lp

mzm

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

16. jun 2015 15:33

Mlade pske največkrat kar surove, podobno kot mlado čebulo. Nekaj najboljšega ;)

Drugače pa jih lahko narediš na način kot rižoto s šparglji, vendar da jih daš noter 5 pred koncem kuhanja. Če se pa želiš popolno znebiti okusa po česnu, potem pa kar na začetku kuhanja.

Ostalo pa kot je že mišzmoke napisala.

DBpek http://www.easy-recepti.com

Alisea  

član od: 4.10.2013

sporočila: 76

16. jun 2015 21:41

Mi pa naredimo frtaljo. Bozansko dobra! Seveda jih najprej narezemo in preprazimo na olivnem olju in potemo dodamo jajca.

Alisea

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

16. jun 2015 23:56

Sweetness Bakery fajn te je po dolgem času brat...pa da ne smetim, meni so pski najboljši blanširani in z jajci, oljem in balzamičnim kisom zabeljeni.

Vrtejbenka

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

17. jun 2015 13:11

Dodamo lahko tudi parmezan.

daga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. jun 2015 18:45

Pravkar pojedeno: paski, narezani na kolesca, popraženi na olivnem olju, pa potem malo suhih paradižnikov in malo češnjevcev, pa mal začimb, pekoč fefron in na koncu malo čedarja. Super omaka na špagetih...............ob skledi hrustljave solate. Še dobro, da sem včeraj dobila obilno zalogo od dobre duše, bom nasekljane hranila v olju, v hladilniku...............



rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti