zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

12. jun 2015 13:00

Jaz sem ravno ta teden 6 kg domačih briških češenj predelala v marmelado. Na 3 kg češenj sem dala 1 kg sladkorja in 2 vrečki Želina. Ko so češnje zavrele, sem jih zmiksala s paličnim mešalnikom (prejšnja leta sem jih samo zmečkala z mečkalnikom za pire krompir, pa se niso preveč razpustile, tako da so bile na kruh namazane skoraj cele češnje), vmešala sladkor in pustila vreti še 10 minut, potem pa prelila v kozarce. Marmelada je ravno toliko trdna, da ne steče, ko obrneš kozarec na glavo, je pa mehka za mazanje (ni trd žele).

---Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.---

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 540

15. jun 2015 9:23

Meni se pa ravno takšna češnjeva 'marmelada' dopade: celi koščki češenj (polovičke, četrtine) v tekočem 'sirupu'.

Zraven narastkov (riževi, koruzni...) je to prav idealno.

trac

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 282

15. jun 2015 12:00

Lani sem tudi jaz naredila preredko češnjevo marmelado. Letos sem pa češnje s sladkorjem in vanilijo zavrela, odlila višek soka, zmiksala in je bila marmelada ravno prav strjena. Sok (v bistvu sirup) smo pa razredčili z vodo in popili. Dve muhi na en mah.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Vanja_v_ZDA
MOJ vrtjohana
Kaj danes za zajtrkanasteele
malo za hecrajko0028
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti