Uživanje raznih olj

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

tema odprta - 10. jun 2015 9:28 | ogledi: 7.997 | odgovori: 45

Pozdravljeni!

Dobila sem stekleničko olja iz črne kumine in stekleničko konopljinega olja,zdaj pa me zanima kako ga če ga uporabljate vi.Ali ga pijete po žličkah samega ali ga uporabljate namesto kakšnega drugega olja za pripravo solat itd?

Če ga pijete samega, me zanima pri katerih težavah vam pomaga.

Hvala za odgovore in lep dan vam želim!

jesen

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

10. jun 2015 10:25

Olje črne je izredno močno in naj bi pomagalo pri dihalnih težavah, boleznih. Zato bodi izredno previdna z uživanjem. Deluje podobno kot olje divjega origana, samo da je malo blažje.

Konopljino olje pa jaz uživam po žlico na dan (kadar se spomnim), ali pa ga uporabim za solato občasno.

 

Glede zdravilnih lastnosti olj imaš na natu ogromno podatkov...

testeninca

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

10. jun 2015 10:51

Pozdravljena!

Jaz zjutraj na tešče 1 žlico olja iz konoplje. Menda je dobro za zmanjšanje povišanega horesterola.

lp

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jun 2015 12:35

Do tri žličke na dan pred jedjo, tako naj bi se uživalo olje iz črne kumine, ko gre za dihala. Sama ga eno žličko zjutraj, v hladnejših mesecih leta. In moram reči, da je kašljanje precej manjkrat na tapeti (no, črtala sem tudi mlečne izdelke). Naj bi bilo v redu tudi za prebavo.

Loni Makaroni

Klepec  

član od: 28.4.2015

sporočila: 70

10. jun 2015 13:48

Žlica konopljinega olja zjutraj na tešče, ker med drugim pomaga za jačanje imunskega sistema. Ima pa tudi zelo ugodno razmerje med omega-3 in omega-6 maščobnimi kislinami. Za pripravo solat ga jaz ne bi uporabljal, saj je preveč dragoceno, da bi ga potem pol ostalo na dnu solatne sklede.

http://www.kmetijaklepec.si/pages/o-kmetiji-klepec

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. jun 2015 16:35

Kaj pa laneno in orehovo olje?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

11. jun 2015 7:36

Pozdravljeni!

Odprta tema mi je zelo zanimiva. Imam kronični gastritis in ravno te dni se spopadam z vsemi problemi, ki spadajo zraven. Priporočali so mi pitje olivnega olja na tešče (poleg uradne terapije), v lekarni mi je farmacevtka odsvetovala olje črne kumine, ker jemljem antidepresive. Olivno olje pijem pridno vsako jutro. Menite, da pomaga k izboljšanju ali priporočate po vaših izkušnjah kakšno drugo alternativo.

Zelo bom hvaležna za vsak vaš nasvet.

 

Lep dan.



ursula-ce

Sporočilo je spremenil(a) ursula-ce dne 12. 2015 05:57

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. jun 2015 8:19

Najbolje boš to opazila sama pri sebi. Nekaterim dobro dene, drugim sploh ne, tako da je nemogoče svetovati (moji mami recimo ni, ampak je bilo še veliko slabše). Poskusi ugotoviti, katera hrana ti povzroča dodatne težave (lahko je mleko, žita, katera od začimb....), pa test za Helicobacter pylori opravi. Ker če si okužena, samo dieta in olje ne bosta zadosti.

Pogum, pa srečno!

Sonja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

11. jun 2015 10:47

Če ga piješ na tešče, toplo priporočam, da greš v sezoni na Primorsko in ga kupiš pri enemu od domačih pridelovalcev, kar so ekstra deviška olivna olja, ki jih dobiš v trgovini, bolj tako, tako.

Se pa spomnim, ko sem bila v osnovni šoli v šoli v naravi na Primorskem (Burja), so nam v probo žličko 'ta orng' olivnega olja (bilo je v steklenem vrču, verjetno od lokalnih pridelovalcev), in je res kot dan in noč - zelo grenak in poleg tega poln okusa, medtem ko je kupljen precej blag oz. švoh v primerjavi. Poleg tega je ena izmed vzgojiteljic omenila, da ji je vsakodnevno pitje pomagalo pri precej resnih problemih z želodcem.

 

Drugače pa se strinjam z limnol - samo olje ne dela čudežev, verjamem pa, da precej pomaga pri okrevanju, ko enkrat ugotoviš vzrok težav in jih ustrezno odpraviš.

Life is war against boredom~

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

11. jun 2015 13:35

Moj mož pije olje črne kumine zjutraj in zvečer: na žličko pegastega badlja, da žličko črne kumine. Tako je priporočal gospod, ki to prodaja.

biba

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

19. jun 2015 21:35

Kupila sem si konopljino olje. Žal sem po njem dobila takšne krče v črevesju in glavobol, da joj. Poskusila še drugič, po parih dnevih počitka (sem mislila, da se slučajno sovpada z virozo) in je bil rezultat enak. Meni ocitno ne paše. 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti