Indukcijska plošča

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

16. apr 2010 19:51

Tudi sama kuham na indukcijo in pod njo imam parkirano Gorenjevo pečico , ki zelo rada piska. Še najraje piska ko kakšno stvar prav konkretno mešam. ugotovila sem , da ji ni všeč moj bok , ki se ziba pred njeno komandno ploščo. To pa je "pametna elektronika " je bil komentar mojega ing.električista ;-) krasjana73

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. apr 2010 20:16

No ,pa je stvar rešena ,preveč cigu migu

lp goga

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. apr 2010 20:46

Ne, meni piska takoj, ko se vzpostavi direktni kontakt preko kovine z mojim telesom ali pa telesom koga drugega( da ne bo kdo mislil da sem naelektrena le jaz). Malo sem morda tudi občutljiva na dodatno magnetno sevanje, ker poleg tega živimo zelo blizu daljnovoda in že tako ocenjujem, da verjetno že itak nimamo ravno koristno življenjsko okolje. Nedolžna ta zadevca očitno ni, če pa celo ugasne perižgana pečica. Ali pa so morda pečice Gorenje tako občutljive? kara

Miss. D  

član od: 8.1.2010

sporočila: 18

12. dec 2010 11:14

Pozdravljene/-i, kaj pa poraba elektrike pri indukcijskih ploščah in podobno v primerjavi s plinom? Plinska bombola stane cca. 20 eur in jo imam recimo ene 4-5 mesecev. Kaj pa električne kuhalne plošče, kako se vam pozna na računu? Koliko na mesec recimo porabite? Hvala za odgovore:) Miss D. Miss. D

mischela  

član od: 18.11.2010

sporočila: 18

12. dec 2010 16:06

jaz imam starejšo izvedbo štedilnika in pečice na elektriko in nimam problemov z nobenim piskanjem. poleti kuham na elektriki pozimi pa na "šporhatu" na drva. tako da polovico leta varčujem razmišljam pa o novi kuhinji in indukciji mischela

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

12. dec 2010 19:38

S plinom sicer težko primerjam, naj bi pa bila indukcija bolj varčna od običajnih steklokeramičnih plošč.



sonic

Sporočilo je spremenil(a) sonic dne 12.dec 2010 19:38

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

13. dec 2010 5:09

Imam steklokeramično ploščo in lahko rečem da kar kuhamo za 4 člansko družino. V starih dobrih časih sem imela eno plinsko bombolo za cca 3-4 tedne (in vedno je bila prazna v nedeljo pred kosilom). Sedaj imam že cca 7 let steklokeramično ploščo in ko smo prešli na novo ploščo se ne spomnim da smo prav veliko doplačevali za elektriko zaradi večje porabe. Mislim pa, da je indukcija še bolj varčna. Tako da pri tvoji porabi Miss.D kupi kar želiš in se ti ne bo poznalo - namesto da plačaš na bencinskem servisu za pln, bo račun za elektriko kakšen everček višji in to bo to.

Dobro se odloči.

tedyka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. dec 2010 9:29

Jaz tudi imam Candy indukcijsko ploščo in Gorenjevo pečico pod njo parkirano, pa nič ven ne meče, je pa res plošča, ko je na maksimumu, malce brneče sorte, ampak resnično malce. Nikjer pa nič ne piska, se ne izklaplja, mešam tudi z vsemi mogočimi pripomočki...

Loni Makaroni

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. dec 2010 11:08

Če bi meni piskalo, se izklapljalo, žvižgalo zaradi mojega naslonjenega boka...itd, bi poklicala serviserja. Navsezadnje gre za štedilnik, ne luna park. Edini hrup, ki ga moj idukcijski štedilnik da od sebe, je ko se po daljšem gretju vključi ventilator. Lisa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. dec 2010 12:08

Lisa, jp, to sem pozabila napisati, gre za brnenje ventilatorja. Ko se je pojavilo prvič, sem šla brati papirje in je bilo noter čisto lepo razloženo. Me je pa parkrat presenetil hladilnik, očitno se je hotel z mano pogovarjati, ta je pa bil malce  krivo postavljen.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti