Domač samopostrežni meni

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

tema odprta - 28. maj 2015 6:37 | ogledi: 12.199 | odgovori: 13

Septembra bo mož praznoval 40 let. Malo razmišljam, da bi pripravila doma in sicer sem si zamislila, da bi naredila na način samopostrežbe. Mogoče bi si lahko izposodila une termo posode iz gostilne. Kakšne jedi predlagate, da naredim? Pustimo zaenkrat, kaj se splača, koilk je dela in to, samo predlogi za jedi, prosim. Doma imam govedino in svinjino, perutnino bom kupila. Zelenjava tud upam, da bo pretežno domača.

ema82

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. maj 2015 8:05

Odvisno, ali bo bife "stoječ" ali "sedeč". Če pričakuješ, da bodo gostje jedli stoje, potem nikar ne strezi nečesa,  kar je treba rezati. Drugače pa pravzaprav ni omejitev.

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. maj 2015 8:30

googlaj svedski/ruski bife/miza

"Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. maj 2015 13:58

Uh, idej kolikor hočeš. Pa odvisno, koliko vas bo.

 

mamamia

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

29. maj 2015 7:07

Jedli bodo sede. Kok nas bo, pa še ne vem, ampak recimo 50 komadov. Sama sem mislia svinjske zrezke v omaki (manjši koščki), mogoče v gobovi, potem majhne piščančje pohančke, kakšne goveje zvitke, sirove štruklje, pražen krompir, pečeno zelenjavo, pa solate.

ema82

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. maj 2015 7:33

Gobove omakene bi delala, vprašanje,kako je z njo, če je malo postana.

Poglej zasebno pošto.

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

29. maj 2015 9:09

Govedina stroganov ( imeli smo jo na maturantskem plesu in na žurki za novo leto) je bila vsem zelo všeč. Potem omobolo v žajbljevi omaki, piščančji fileji - lahko pohančki ali pa v naravni omaki, ...vsekakor pa kaka zelenjava.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

topsi  

član od: 3.6.2009

sporočila: 110

29. maj 2015 9:16

Se strinjam z mamamio ne bi gobove omake, morda raje omako s kislimi kumarami (nekaj podobnega ciganskemu golažu - le z zrezki - če želiš prav zrezke) ali pa vrtnarski zrezki, jaz bi naredila kar kruhovo štruco (pečeno v pečici), ker je dobra tako vroča kot hladna. 

 

topsi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. maj 2015 9:51

http://www.kulinarika.net/recepti/17883/priloge/rulada-

To je ena od hvaležnih prilog, tudi če dlje časa stoji, se ne izsuši.

 

Za take bifeje so dobrodošli koščki rzačičnih vrst mesa v raznih omakah, da ni vse isto. Govedino bi jaz naredila v naravni zelenjavni omaki, ki bi jo seveda zmiksala; piščanca bi naredila v curry omaki s smetano (iz izkušenj vem, da se lepo obnese) ali piščanca v česnovi omaki, svinjino v gorčični omaki, lahko je pa tudi kaka divjačina v prierni omaki.

 

Priloge, da ni vedno krompir, na primer polenta z zelišči, kuskus z zelenjavo, ajdova kaša z zelenjavo. Kar osatne, se lahko porabi naslednji dan kot solata.

 

Predvsem pa je pomembno, da so jedi enostavne za pripravo in se lahko veliko naredi prej. Govedino na priemr bi jaz delala po sistemu mojega recepta počasna goveja pečenka, ker se lahko naredi dan prej, in tačas ko se meso peče, se lahko nareže drugo meso, zelenjava in kar se še potrebuje, in se naslednji dan vse samo dokonča.

Je pač tako, da če  želimo pa pogostiti 20 ljudi z več jedmi in se ne odločimo za catering,  moramo sami pljuit v roke, se organizirat in prirpavit.

 

Če smo v hiši in imamo maloprostora naokoli, pa je za taka druženja super varianta priprava bograča, čilija, nečesa pač, kar gre v kotliček, ali pa delamo dve različni jedi. Je še malo zabave naokoli zraven.

mamamia

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

30. maj 2015 21:33

super, še posebej mamamiin seznam, ki mi ga je poslala! Mislim, da bo res kar taka varianta pogostitve, če se bo zavleklo, bom imela pa še kako obaro pripravljeno...Najboljš, da si že zdaj dopust rezerviram za september, ha ha.

ema82

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

16. sep 2015 16:34

Evo, zdaj gre zares, zadevo bom izpeljala naslednji vikend, že komaj čakam.

ema82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti