Kakšen žar izbrati

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. maj 2015 18:00

A veš kaj Babka, tega ti pa ne verjamem . In to zato ker po vsem videnim in prebranim sodeč si ena super kuharica in ne mi rečt , da ne znaš spedenat roštilja !!??? Sej mal zasmojeno itak more bit kdaj pa kdaj, to da mesu eno čisto drugo dimenzijo in zato tako radi grilamo. Bolj je problem letos vreme saj vsak vikend dezuje in je res velik napr spravit skupaj en taprav piknik. Za tole soboto zaenkrat dobro kaže, bomo vidli :) 

hedonist

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

26. maj 2015 18:04

Ja limnol, tako je. Obstajajo tudi žar ponve za uporabo v kuhinji, ampak brez oglja in dima. http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_2519_el400

Brez dima in oglja ni pravega žara, tako tudi ni dunajskega zrezka brez avstrijske krave in dunajskega lufta.

kuhinja.slo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2015 20:16

Tako kot wok na elektricnem kuhaliscu mi tudi zar ponve niso prevec jasne.

 

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

26. maj 2015 20:37

Lej Bannanna, spet bom malo zatežila, po moje..  toda ko delam zelenjavni pastičo, ali bučne kocke, ali papriko in bučke v solati z tržaško omako,jaz uporabim ali električni žar rebrasta stran ali žar ponev, kvadratno ki je tudi rebrasta.. in se mi v tem odlično obnese.. ker ne bo moj zalaufal cele gardele, če potrebujem za to kar sem napisala.. in včasih (beri 1-2 na mesec) v tednu, ko smo večinoma samo trije, se tudi kakšen steak dobro na hitro zapeče na njem.. meni boljše kot v navadni ponvi.To so moje izkušnje z električnim žarom in žar ponvo.Za te moje predpriprave mi odgovarja.Kaj pa ti, ko delaš recimo zelenjavni pastičo, popečeš prej rezine zelenjave?

Pa še to sem pozabila..debelejše rezine breskve popečene na žar plošči, malo namazano z maslom so odlična in hitra priloga k sladoledu..preverjeno.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 26. 2015 20:40

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2015 22:14

Na navadni ravni plosci pa se vecjo rjavkasto zapeceno povrsino dobijo. Steak se dosti boljse spece na ravni Ponvi, skorjica je po celi povrsini. rebrasta ponev greje izkljucno po rebrcih pa imam sama litozelezno.

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. maj 2015 9:54

hedonist, res je tako, kot sem napisala, midva tega ne obladava...

Kakšen dan, se res trudim, takrat se mi zdi, da razturam kuhinjo v nulo, pol pa spet rečem, vse je tako brezvezno, najboljša hrana je še vedno tista na žlico...

priznam, roštilja na znam spedinat...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti