Kakšen žar izbrati

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. maj 2015 18:45

Niti ne razvozlam tvojih stavkov, žal.

Commis débarrasseur

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

25. maj 2015 19:01

TP_Kuhar je napisal/a:

Priporočam uporabo Cobb-a. Primeren za uporabo kjerkoli, pa naj bo to balkon, kuhinja, čoln ali piknik v naravi.  Sam sem zelo zadovoljen si njim :)



TP_Kuhar

Tudi jaz imam Cobb. Princip, mislim, da je podoben kot pri Lotusu, ima pa še pokrov, tako da lahko zadeve tudi dimim. Ravno včeraj sem bojda uničila porcijo čevapov z nekimi Jack Daniels aromatičnimi briketki. Poleg rešetke je v kompletu še plošča, ekstra pa sem dokupila še vok, da v kampu lahko zunaj zvarimo tudi kakšno čorbico.

Vse se pere v pomivalcu. Tako kot z Lotusom (kot je navedel hedonist) bi lahko roštiljala v kuhinji - na predstavitvi pred 10 leti smo, ker je zunaj snežilo, pa ni bilo nič zadušljivo :) Edino, kar bi Cobb-u lahko očitala, je bolj majhna posodica za oglje- včasih, če pečem celega picka ali večji kos mesa pod pokrovom, ga moram vmes dodati, kokosov briket pa zdrži celo peko. Kapaciteta je pa pač premeru primerna- za dva do tri jedce je super, za več ljudi pa imamo drugačno zverino.
Čeprav je bil takrat tudi precej drag, sem zelo zadovoljna.

V.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. maj 2015 19:20

Ja Zzak Lotus deluje u nulo :) je pa res, kot je napisala Vilma z njim ne moreš naenkrat spečt nevem kakih količin. Amak za dva, tri jedce je pa kul itak pa ptem če je treba ponoviš vajo :) priporočam :)

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. maj 2015 20:08

sem šla ta Lotus malo gledat. Samo to je z nas premalo. Pri nas ni opcije, da bi se peklo po obrokih, da bi del omizja čakal na drugo rundo peke. Zato so naši žari, tako na oglje kot plinski s ploščo, metrski, ker nas je pri mizi redko kdaj manj kot šest in mora biti za začetek za vse dovolj. Samo "čoporativno" smo pripravljeni počakat drugo rundo.

Morda si ga pa nabavim, ko bom šla v penzijo, za dva bo ravno dovolj.

mamamia

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

25. maj 2015 20:41

V Mariboru imajo v starem Mercatorju akcijo žar Gorenc. Plišča je 40 X 40, zraven je še plinski gorilnik.

Sem ga kupil v četrtek, v soboto je bila otvoritev na balkonu v bloku, v nedeljo pa na vikendu. Tam imam zidag žar, vendar je bila peka na tem žaru pravi užitek. Zraven sem pa kuhal omako.

V akciji sem plačal skupaj z dodatki ( cev, ključ ) na Pika kartico : 5 obrokov po 21,00 €.

Prava cena za pravo stvar.

Poglej, soboto so jih imeli še na zalogi, mogoče je to za tebe.

http://www.modernakup.si/Plinski+C5BEar+Gorenc_92597

kuhinja.slo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. maj 2015 22:56

Plošča, ki ima spodaj plin in podobni električni žari so samo ponve za veliko ljudi. Nobene prednosti žara tukaj ni, razen tega, da je stvar tako glomazna, da jo postaviš na prosto. Za dva si pa daš ven indukcijsko plato in dobro ponev in je nekako enako. To, kar je Gorenc, zame ni žar. Ogromna ponev na plinskem gorilcu je to. 

 

Električna alternativa je Weber Q serija

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. maj 2015 6:53

Vrtejbenka je napisal/a:

V naravi pa lahko roštiljaš samo na svojem, oziroma na za to dolečenem prostoru..tempi passati, ko se je šlo kamor nam je pasalo in roštiljali.

Vrtejbenka
Glede na članek iz ne tako davne Mladine to ne drži. lp, proxima

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. maj 2015 7:46

Za moje pojme pravega žara brez oglja in dima ni (konec koncev - zakaj se mu pa reče žar, če ne zaradi žarečega oglja?). OK, vsak po svojih predstavah, ampak jaz ga imam raje enkrat na mesec, pa takrat pravega.

Sonja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

26. maj 2015 9:15

limnol, za moje pojme tudi pravega žara ni, če ni človeka, ki to obvlada 

Midva se vedno prerekava, kako to znava...on zakuri, jaz vedno prezgodaj gor položim meso, vse prežgeva, pol pa drug drugega obtožujeva, kdo je kriv, da meso ni užitno... nisva se naučila in se nikoli ne bova,,,

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti