Pasteriziranje (melisinega) sirupa

Zulejka  

član od: 23.4.2015

sporočila: 3

tema odprta - 24. maj 2015 18:05 | ogledi: 9.120 | odgovori: 4

Zdravo! Naredila sem melisin sirup po receptu za bezgov/metin iz knjige sestre Nikoline, a me nekaj muči. Tam se hladen sirup naliva v hladne steklenice in to je to. Jaz sem ga ponavadi (do zdaj sem ene 3x delala tako) segrela in nalila v vroče steklenice in se mi je lepo obdržal. Bo zdržal takole brez segrevanja? Bi ga lahko dala v pečico na 95 stopinj? Imate kej izkušenj s tem?

Zulejka

ANAMU  

član od: 12.6.2012

sporočila: 11

1. jun 2015 13:14

Kar brez skrbi, če je narejeno po receptu. Moja izkušnja. Drži, vendar ko se enkrat odpre, ga je pa treba imeti v hladilniku. Na ta način se obdržijo vsi vitamini.

Pa na zdravje!

ANAMU

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

2. jun 2015 8:41

Bezgov sirup delam že leta z mrzlo, neprekuhano vodo in se mi še nikoli ni ne pokvaril na zavrel. Samo steklenice morajo biti čiste in dobro zaprte.

Miroslav Vulović

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. jun 2015 13:16

sarabande je napisal/a:

Bezgov sirup delam že leta z mrzlo, neprekuhano vodo in se mi še nikoli ni ne pokvaril na zavrel. Samo steklenice morajo biti čiste in dobro zaprte.
Miroslav Vulović

In dovolj sladkorja, pa je vse OK, se strinjam.

rimljanka

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

25. maj 2019 17:03

Tudi jaz sem naredila sirup iz melise. 9 steklenih steklenic od mleka (iz avtomata) je idealna količina za na dno pečice - mokra brisača na dno, 110 stopinj za 10 minut. Pustimše v pečici, da se ohladi.

 

bionda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti