Indukcijski wok, ki razgreje tudi steno posode??!

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

tema odprta - 23. maj 2015 16:21 | ogledi: 8.770 | odgovori: 22

obstaja cel kup globokih indukcijskih ponev, ki jim pravijo wok, ampak razgrejejo samo dno. s tem seveda zgrešijo bistvo pravega woka...

ali kdove za indukcijski wok, ki enako razgreje dno in steno posode?

Hvala in lp!!

auachiuaua

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. maj 2015 21:34

litoželezni... imamo,ampak je grooozno težek.

čoko

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

23. maj 2015 23:52

Aha, koliko je to grozno in kje je bil kupljen in kateri je, da bi ga zguglal? :) hvala!

auachiuaua

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. maj 2015 11:28

auachiuaua je napisal/a:

Aha, koliko je to grozno in kje je bil kupljen in kateri je, da bi ga zguglal? :) hvala!

auachiuaua

 

Kaj je grozno, je zelo relativno. Jaz imam litoželeznega, ampak manjšega (za 2 osebi), pa ga sicer ne premetavam v eni roki, ga pa obvladam. Tako da predpostavljam, da boš tudi večjega lahko sam dvignil. Sicer pa računaj - aluminij ima gostoto 2700 kg/m3, železo pa nekaj čez 7800 kg/m3. Poleg tega so litoželezni voki precej debelejši od aluminijastih, tako da bo litoželezni po mojem vsaj 5 x težji od enako velikega aluminijastega.

Sonja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. maj 2015 13:22

Naš vok je litoželen,predvidevam da ni za indukcijsko, ker ni raven spodaj..premer je 40 cm in sem ga prav iz radovednosti stehtala, ima 4,4 kg.Peče pa povsod enako.Tehtala sem ga brez steklenega pokrova.

 

 

 

 

Vrtejbenka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. maj 2015 18:48

Vrtejbenka, samo vašega woka ne uporabljate na indukciji. Je kar problem lepo pogret velik wok, kjer ga ne oblivajo zublji ognja. Auachiaua, edina šansa je lito železo. Imaš na voljo woke s premazom (črni emajl) in brez premaza. Sama imam ponve v obeh variantah in ti priporočam takšnega s premazom. Iz takega boš z lahkoto čohal, če boš kaj zapalil, lažje vzdrževanje, ne rjavi. Dokler ni ustvarjene ustrezne patine na površini surovega brez železa, ga ne smeš prati z detergentom, niti kuhati kakšne sladko kisle omake v woku, ker kislina reagira (že pri paradižniku se pozna) in dobiš en metalni okus hrane. Od daleč mi ta na sliki deluje brez premaza in tudi brez patine. Takšne ponve so pri meni zelo težko funkcionirale, ker se je čisto vse prijelo, če le nisem pražila v 2 dl olja (karikirano :D )

Sama woka nimam, niti ne razmišljam o nakupu, ker mi ponve zadostujejo za vsako praženje. S premazom sem ga enkrat videla v nami, potem firma Staub jih ima in Le Creuset.

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. maj 2015 21:37

V tem voku smo samo enparkrat delali meso in zelenjavo na štedilniku v žur sobi... kurišče je na drva in peč ima rinke, tako da smo ga skoraj pol dali direkt na ogenj... z njim je kuhal prijatelj, je pa že en par let je v škatli... sem ga pa danes stehtala bolj iz firbca.. mogoče bom kaj probala z njim skuhat, pa da se navdušim za tovrstno kuho.

Vrtejbenka

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

24. maj 2015 22:50

Hmm, kaj pa tole http://www.ideo.si/wok_i/Wok_ponev_Talent_28cm_E

"Osnova za indukcijsko tehnologijo je feritna mreža, ki zagotavlja odlično razporeditev toplote po vsej površini."... 

Ni čisto jasno, ampak obljubljo po VSEJ površini... ?

auachiuaua

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. maj 2015 23:01

Meni pa ni jasno, kaj je trdi odbojnik - se to nanaša na uprabo voka pri reševanju družinskih nesoglasij, ali gre za novi biser slovenskega prevajalstva?

Sonja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. maj 2015 8:14

auachiuaua je napisal/a:

Aha, koliko je to grozno in kje je bil kupljen in kateri je, da bi ga zguglal? :) hvala!



auachiuaua

Naš je firma Bodum, tehta 4,5 kg in je rabljen vsega 5x. Ni šans, da ga potreseš z eno roko. Tudi pomivanje ni ravno užitek.

Za razliko od Tefalovega iz serije Jamie Oliver, ki tehta 0,9 kg in je rabljen večkrat tedensko...

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti