Indukcijski wok, ki razgreje tudi steno posode??!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. maj 2015 10:00

Ob tej priložnosti bi rada vprašala zakaj uporabljate wok oziroma zakaj vam ponev ne zadostuje? Jaz vse stir fryje naredim v veliki ponvi. Glede na to, da se na indukciji stene woka enostavno ne razbelijo kot na velikem plinu, zakaj uproabiti wok? 

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

25. maj 2015 10:22

Jaz imam tudi vok iz serije Jamie Oliver, primeren tudi za indukcijo. Pri meni tudi večkrat v uporabi za razliko prejšnjih vokov. Zelo zadovoljna, perem ga v pomivalnem stroju, super vzdrževanje in odlično kuhanje v njem. Uporabljam ga bolj za zelenjavne jedi in meso.

Valchi

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

25. maj 2015 19:13

@čoko in valchi, to me zanima! lahko link? pa se stene dejansko na polno razgrejejo?

@bannanna - ponev je ponev, vok je vok, vok ni ponev, ponev ni vok.. upam, da se razmeva zdaj? ;)

auachiuaua

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. maj 2015 22:49

Mogoče se bova razumela, ko doumeš, da wok ni narejen za ravna kuhališča oziroma se njegove prednosti na ravnih kuhališčih ne da izrabiti. Že litoželezna ponev, ki je le malo večja od ogrevalne površine ima blazno težavo priti na pravo temperaturo, kaj šele wok. Za ravno kuhališče je za stir fry način kuhanja najboljša ponev in ne wok.

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

25. maj 2015 23:52

Saj, to sem potihem vedel in me rahlo boli, ker tukaj pade moja teorija o superiornosti indukcije. ..., ki mi je sicer zakon za doma, ampak vsa resna indoor kulinarika se pa dogaja na plinu.

Itak, da gonim ves čas to globoko ponev...

Ampak še vedno me zanima ta tefal kao wok. Vsaj globji je. Za suvereno šaflanje :)

auachiuaua

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. maj 2015 23:58

v trgovini kitajski vrt sem opazila zelezne, prijateljici dela na indukciji. Na njem se tudi mora ustvariti patina, kar bo spet na indukciji tezko

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

26. maj 2015 21:05

Vse bolj se mi zdi, da bom res kar pri globoki ponvi ostal :-/

Wok hoče plin.

 

auachiuaua

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2015 22:16

Sama sem enakega mnenja. Ni se za slepit, da so rezultati boljsi z wokom kot z mocno ponvijo. 

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. maj 2015 0:35

auachiuaua je napisal/a:

Vse bolj se mi zdi, da bom res kar pri globoki ponvi ostal :-/

Wok hoče plin.

 



auachiuaua

Auachiuaua, jaz imam enega iz Ema. Železen, emajliran, dno je ravno. Res da v večini uporabljam plinski štedilnik, a tudi štedilnik na drva. In ne počnem nič kaj "eksotičnega" z njim, to je tudi res ;) Cela posoda se enakomerno razgreje, bi rekla.

 

To bi verjetno prišlo v poštev tudi za tvojo indukcijo, ali ne?
http://trgovina.emo-novum.si/c437-440/VOK

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti