Rebrca v pečici

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

22. jun 2004 21:17

Rebrca natrem z mešanico soli ,popra ,česna ,kumine ,rožmarina -jih v večji ponvi na plošči po obeh straneh rjavo zapečem zalijem z vodo in jih 30 minut pokrite dušim -da začimbe naredijo svoje -,nato jih dam v pečico in jih pečem še nadaljnih 40 minut -da poližeš prste .... Probajte -ne bo vam žal . LP Marta

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

23. jun 2004 9:56

Recepti kot vsi, prosto po prešernu. Če želite bol začinjene dodajate take začimbe, če ne pa ne... Sam jih dam v paco tako kot vse meso, dobro jih natrem s česnom, debelo narezano čebulo, provansalskimi začimbami (podobno kot mediteranske), curryjem, zeliščno soljo, strtimi brinovimi jagodami, zalijem z vinom in pustim stati vsaj nekaj ur. Solim šele, ko so že hrustljavo pečena, mogoče premažem z gorčico...odvisno od razpoloženja naato pa še malo podušim. Bojan Kokot

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

23. jun 2004 13:11

Bojan, jaz se strinjam s tabo, da je meso treba soliti pečeno, nikakor pa ne prejšnji dan ali par ur pred pečenjem. Sol izcedi vodo iz mesa, zato postane trdo in ni sočno. LP

tatjana66  

član od: 22.11.2006

sporočila: 95

25. apr 2010 11:54

Rada bi recept za rebrca in mesno štruco, kakršne imajo v ameriških filmih - z omako. Hvala za pomoč. tatjana66 Sporočilo je spremenil(a) tatjana66 dne 25. 2010 12:19

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

7. jun 2011 9:39

Danes bom prvič pekla svinjska rebrca in sicer sem si jih zamislila v pečici s krompirjem. Zanima me, v čem je razlika, če jih prej narežem oz. kaj priporočate - naj jih pustim raje v kosu ali narežem?

Pa še to z vodo mi ni čisto jasno - po mojem se bo namreč krompir potem skuhal zraven, če bojo rebra v vodi, in ne spekel, kot bi želela.

kačča

neznan uporabnik

7. jun 2011 10:01

Raje pusti v kosu in nareži potem, ko bodo pečena.

 

V pekač najprej daj olje, dolij 1 dcl vode, nato v to pomoči rebrca z vseh strani. V to mešanico maščobe in vode nasuj krompir in povrh položi rebra in daj pečt. Tekom peke pa potem po potrebi previdno dolivaš vodo al juho, vendar samo toliko kot je nujno potrebno, če bi se začelo žgat al kaj podobnega. Vsekakor ne daš velik vode. Maksimalno 1 dcl na začetku skupaj z maščobo, odvisno od količine krompirja.

Upam,da ti kaj pomaga tole.

 

Multivitamin

multivitamin

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

7. jun 2011 10:07

Super, hvala! Bom poizkusila na ta način. ;)

kačča

neznan uporabnik

7. jun 2011 10:14

Jaz vsaj tako delam. Rebra se mi lepo zapečejo, krompir pa tudi. Edino tista plast preko katere so položena rebra. Jih med peko prestavim na plast krompirja,ki že ima barvo, da dobi barvo tudi tista plast,ki je bla prej pod rebri.

 

Saj,malo še počakaj. Mogoče ima še kdo kako boljšo varjanto.

 

Multivitamin

multivitamin

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. jun 2011 10:18

Jaz pa vedno pečem v posebni vrečki za peko mesa, ker me enostavno moti, da je pečica umazana od maščobe, ki šprica naokoli. Meso najprej natrem s soljo in česnom, posujem še mleto kumino, pustim da stoji kako uro in potem direkt v vrečko brez dodajanja vode in maščobe. Vrečka se lepo zaveže, na vrhu je treba narediti nekaj malih luknjic in potem v ror. Pečem vsaj dve uri, raje več in sicer na 150-160 stopinj, na koncu temperaturo zvišam. Na vrhu se vedno naredi hrustljava skorjica, reberca pa so sočna in mehka.

Sweetie

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

7. jun 2011 10:22

Kje pa kupiš tako vrečko? Jaz namreč prvič slišim za tole ...



kačča

Sporočilo je spremenil(a) kačča dne 07. 2011 10:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti