Cakepops

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

tema odprta - 10. maj 2015 19:26 | ogledi: 8.436 | odgovori: 25

Pozdravljeni!!!

Morda kdo od vas pripravlja cakepopse? Jaz sem jih že jedla a nimam pojma kako naj se jih lotim. Kupila sem pekač zanje a ne najdem nobenega pametnega recepta. Dva sem že preizkusila pa sta bila čisto zanič. Če jih kdo dela naj mi svetuje....

Vanillia :) 

 

Prilagam še slikico, če slučajno kdo ne ve kaj so te sladke dobrote.

Vanillia

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

10. maj 2015 21:45

Najlažje je...

Spečeš biskvit ki nikoli ne pade dol iz 5ih jajc zdrobiš biskvit in dodaš 500g mascarponeja..

In to je to..čisto preprosto in super..

Teja

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

12. maj 2015 21:53

Našla sem že take recepte (da razdrobiš biskvit itd.), vendar jaz bi želela če ima kdo recept ko pride masa tekoča in se vlije v model ter speče. Ima kdo s tem izkušnje?



Vanillia

Sporočilo je spremenil(a) Vanillia dne 12. 2015 21:53

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. maj 2015 22:12

Cake pops morajo biti lepo narolani na roke, ti pekači kot so za makaronse, cake pops blabla so en velik nateg samo da prodajo en pripomoček takemu, ki misli, da mu bo zaradi pripomočka boljše ratalo. Vendar uspeh ponavadi ni odvisen od obilice pripomočkov ampak od drugih kvalitet. Cake pops so sočni, zbiti, kar ne rata v tistem pekaču

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

12. maj 2015 23:26

Vanillia, recept je za 24 kom cake pops:

100 g navadnega jogurta, 53 g olja, 93 g sladkorja, 1 večje jajce (75 g), 2 žlički pecilnega prahu, 126 g mehke moke, 46 g kokosove moke, 1 čajna žlička  mletega ingverja (po želji).

Stepemo jogurt, olje, sladkor in jajce, dodamo moko s pecilnim prahom, kokos in ingver ter stepamo tako dolgo, da je masa gladka. Vdolbine v pekaču napolnimo do roba, namestimo pokrov in pečemo cca 12 - 15 min. na 180 stopinj (odvisno od pečice).

Uspešno peko želim!

regina

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

13. maj 2015 0:30

Meni so lepo uspeli tudi v takem pekaču, le malo robčka na sredini sem obrezla in je bilo super. Seveda pa ne smeš tistega dela brez lukenj preveč napolniti, sicer ti testo leze ven.  Koliko napolniš, dobiš občutek po nekajkratnem pečenju, prej pač kroglicam obstrgaš "nepotreben" robček. Jaz imam enak model, kot je na sliki in enega manjšega (manjše so kroglice), oba pa bom spet kmalu uporabila za otroško zabavo ob praznovanju rojstnega dne. Modelček brez luknjic pa po navadi napolnim kakšen milimeter pod robom in potem nimam težav z obrezovanjem.

kača

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

13. maj 2015 15:37

Hvala regina za recept regina in tebi kača za nasvet.

Me pa zanima če pekač kaj namastite, jaz ga namreč kar z margarino in kar poskačejo ven :)

Vanillia

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

13. maj 2015 22:07

A ima kdo še slučajno kakšno kul zamisel za okrasitev cakepopsov za rojstni dan. Vem da jih je na internetu ogromno ampak jaz bi želela nekaj preprostega (nekaj kar bi znala tudi sama spacati)

 

Pozdravčki :)

Vanillia

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

17. maj 2015 17:51

Kako dolgo pa so obstojni? Bi jih pekla za poroko, pa me zanima koliko dni prej jih lahko naredim.

hvala.

tamara

Vanillia  

član od: 5.4.2015

sporočila: 60

17. maj 2015 21:26

Če bi jih spekla dan prej bi bili enaki kot na dan poroke, pa tudi če bi jih spekla dva dni prej mislim, da ne bi bilo nič narobe. Odvisno pa je tudi s čim jih okrasiš. Čokolada je dobra tudi dva dni kasneje, smetana pa ponavadi ne. Pomembo je le,da jih hraniš na mrzlem, drugače se bo čokolada topila če jih boš okrasila z njo.

Vanillia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti