Prehranska dopolnila

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

12. maj 2015 21:12

Sem izrazito alergičen na podtalno reklamo in akviziterstvo. Pozvonijo doma v imenu nacionalne raziskave glede previsokega krvnega pritiska (zelo pomembna raziskava ...), ti ga izmerijo ko bajagi za raziskavo in potem se ne spokajo, dokler ti ne prodajo merilnika (vaš stari ne meri več dobro!), pa zraven še lističe za ugotavljanje pH vrednosti vaše sline (3 x dražje kot v lekarni - ugotovljeno kasneje), ker je vaš organizem preveč zakisan, pa še tablete za razkisanje, ker brez tega vam ostane le še malo življenja ... In na koncu še ta ali oni prehranski dodatek, da boste čez teden dni kot prerojeni!!?? Pred časom so tako nategnili mojo mamo za skoraj 400 evrov. Ko je isti akviziter prišel naslednjič do mame, sem ga preprosto odplaknil z dvorišča z vrtno cevjo za zalivanje, ker se drugače ni dal odgnati. Menda sledi tožba.

Vse morebitne podobnosti s tem forumom so zgolj naključne.

Vseeno bi vprašal moderatorja zgolj retorično sledeče: Delam za revijo XXX, jo poznate? Pa saj to je revija za gradnjo, obnovo in opremo doma. Ima kdo z njo izkušnje? Lahko kdo kaj pove o njej? Lahko vam koristim s svojimi izkušnjami.

Če to ni reklama, sem jaz totalni cepec! Po zakonu bi morali biti vsi PR prispevki v medijih jasno označeni kot takšni.

 

 

booris

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. maj 2015 21:39

helgula je napisal/a:

 

A ni pri krpalnem kanalu značilno, da ti vse pada iz rok, ker nimaš prvega občutka? Jaz imam z mrtvenjem rok težave samo ponoči, se pravi takart, ko so vse mišice sproščene.

Pa niti dela nimam takega, da bi ponavljala en isti gib.



helgula

 

Ko sem imela karpalni tunel vnet, mi je šlo na živce, ker nisem mogla ničesar težkega prijet.

Ko sem imela roko omrtvičeno (podoben občutek, kot če ti pri zobarju dajo inekcijo in le ta začne popuščati), sem imela pa preščipnjen živec v vratu. Je blo rres obupno, tudi nisem mogla spat ponoči itd... par obiskov pri kirotu je zadevo odpravilo, kot se je lepo videlo na rentgenskem posnetku nekaj let kasneje. 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. maj 2015 22:00

Pri karpalnem kanalu je tako, da ne pomaga nič razen operacije. To je zadeva, ki se s čakanjem ne izboljša, pač pa se slabša in bolj kot odlašaš, dalj časa potem traja rehabilitacija. Operacija ni nič posebnega, v lokalni jo naredijo, je pa zoprno nekaj časa, ker je roka kak teden skoraj  povsem neuprabna. Le vaje moraš začeti delat drugi dan po posegu in jih vztrajno ponavljat, pa se stanje hitro izboljša (to hitro je recimo dva meseca).

 

Pri vratu pa verjamem, da kiropraktik lahko pomaga. 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. maj 2015 22:02

booris je napisal/a:

Sem izrazito alergičen na podtalno reklamo in akviziterstvo. Pozvonijo doma v imenu nacionalne raziskave glede previsokega krvnega pritiska (zelo pomembna raziskava ...), ti ga izmerijo ko bajagi za raziskavo in potem se ne spokajo, dokler ti ne prodajo merilnika (vaš stari ne meri več dobro!), pa zraven še lističe za ugotavljanje pH vrednosti vaše sline (3 x dražje kot v lekarni - ugotovljeno kasneje), ker je vaš organizem preveč zakisan, pa še tablete za razkisanje, ker brez tega vam ostane le še malo življenja ... In na koncu še ta ali oni prehranski dodatek, da boste čez teden dni kot prerojeni!!?? Pred časom so tako nategnili mojo mamo za skoraj 400 evrov. Ko je isti akviziter prišel naslednjič do mame, sem ga preprosto odplaknil z dvorišča z vrtno cevjo za zalivanje, ker se drugače ni dal odgnati. Menda sledi tožba.

Vse morebitne podobnosti s tem forumom so zgolj naključne.

Vseeno bi vprašal moderatorja zgolj retorično sledeče: Delam za revijo XXX, jo poznate? Pa saj to je revija za gradnjo, obnovo in opremo doma. Ima kdo z njo izkušnje? Lahko kdo kaj pove o njej? Lahko vam koristim s svojimi izkušnjami.

Če to ni reklama, sem jaz totalni cepec! Po zakonu bi morali biti vsi PR prispevki v medijih jasno označeni kot takšni.

 

 



booris

 

booris, tale forum ni medij, kot so časopisi in revije na primer. Tam pa morajo biti oglasna sporočila jasno označena, vsaj pri nekaterih se tega tudi držijo. A prikrita reklama vedno najde pot. Kot voda, vedno je kje kakšna razpoka ...

 

Tule na forumu nam je pa hitro jasno, kajne?

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. maj 2015 22:11

O težavah s karpalnim kanalom vem stvari iz druge roke, jaz jih nimam, je pa mama dala operirati obe roki. Skratka - imela je bolečine čez dan, tudi vsakodnevne stvari niso šle več (recimo uporaba noža.....), najhuje pa je bilo, kot je povedala, ponoči: mravljinčenje, omrtvelost in seveda bolečine, ki se jih ni dalo pregnati. Ko je dala skozi prvo operacijo, je pa vsakemu razložila, kako se tolče po glavi, da ni šla že veliko prej. Tako da ti svetujem iz tujih izkušenj - k zdravniku čimprej. Konec koncev je dobro vedeti, kaj je res na stvari, ne glede na to, kaj je.

Sonja

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

13. maj 2015 6:27

Partnerka ima skoraj iste probleme, ponoči mravljinci v levi roki...vse skupaj se je stopnjevalo, čez dan ji je v roki kljuvalo, manjša moč stiska, tudi na otip je bila roka nekako bolj mrzla. Sla na RTG, dobila napotnico za fizioterapijo, na katero še čaka...

Seveda sem prečesal Googla, največkrat je bil naveden karpalni kanal, ukleščen živec, vratne mišice...

Vsak dan fajen zmesiram z kremami zgornji del hrbtenice, vrat in ramena. Pa je vse skupaj bistveno bolje, ponoči se še deloma pojavijo mravljinci, čez dan pa ni več problemov. Tako, da mislim da je v našem primeru težava v vratnih mišicah, zatečenosti...verjetno bi tu kiropraktik prišel prav, bomo poiskali, če se stanje poslabša. Na internetu so tudi vaje za vrat, naprej, nazaj, levo, desno...

Skratka bi bi vesel če najdete kakšno rešitev in mi jo tudi sporočite, saj imamo identične težave...

 

LP!

silver12

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

13. maj 2015 6:38

Silver, podobne simptome imam še sama.

Mravljince, bolečine, ledeno mrzla roka - samo po zimi, in občitek da namesto kosti v roki imam led ki se bo vsak čas začel lomiti. Zjutraj ko se zbudim, imam trdo roko, ne morem stisniti pest. Ugotovljeno mi je da imam revmo. V zimskem času je res, res hudo. Zdaj je recimo dobro, se da zrdžati, ni hudih bolečin in tako mrzlo roko nimam. So pač blažji simptomi kot po zimi.

Tako da čez poletje lovim sončne žarke (moj pravi da sem kot kuščar: vsi lovilo senco samo jaz sonce), po zimi si pomagam z zdravili in kremami, ki jih dobim pri svojemu zdravniku.



SMARTY1

Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 13. 2015 06:43

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

13. maj 2015 8:01

Ja tudi na revmo smo pomislili...pa to že v Kristusovih letih...kaj šele bo...no saj smo optimisti...



silver12

Sporočilo je spremenil(a) silver12 dne 13. 2015 08:02

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. maj 2015 9:04

Jaz imam obojne težave; poseg na karpalnem je na srečo za menoj, težave z revmo na sklepih prstov obeh rok so se pa ravno prav začele ...

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. maj 2015 14:45

mamamia je napisal/a:

Pri karpalnem kanalu je tako, da ne pomaga nič razen operacije. 



mamamia

 

Ne vem v kakem štadiju sem imela vnetje, jasno, ker nisem mogla niti lahke ponve dvigniti z eno roko, sem odkorakala k zdravniku. Ta me je napotil v lekarno, da si kupim tole, kar sem nosila kak mesec, preden se je povsem popravilo. 

Pri preščipnjenem živcu me ni bolela samo dlan, ampak je bilo nelagodno v rami, dol po roki in dlan, ki je bila, kot bi se zbujala iz narkoze. Podobna bolečina, le da je (lahko) neprimerno hujša je, ko te zaštiha išijas, kar se mi je zgodilo 1x in me je tudi kiro na tik tak rešil nadloge. :) 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti