Prehranska dopolnila

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

11. maj 2015 11:30

Se strinjam s tabo Mamamia, da res ni modro pogoltnit kar vse kar nam pride pod roke....ampak ko se zaradi omrtvičenih in razbolelih rok zbujaš ponoči, ko že drugič trpiš zaradi vnetja mišice na roki, ki se kljub fizioterapiji ni pozdravilo....potem ne verjamem, da mi bo pomagala kakšna tinktura. Ne pomaga vražji krempelj, ne pomaga voltaren gel.

Ko smo letos na njivi sadili koruzo (ročno, ker pač strojno pri nas ni možno) so me na nogah bolele mišice več kot en teden, da sem bila vsa lesena.

Res ne vem več s čim naj si še pomagam...zato sem pač pomislila na kakšen prehranski dodatek. Mogoče bom spet razočarana nad učinkom, kot že tolikokrat do sedaj.

Me je pa resnično groza, ko pomislim kako dolgo bo še treba "tlačit to zemljo" in z leti vsekakor ne bo bolje, kvečjemu še slabše.

helgula

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

11. maj 2015 11:58

Glede bolečih mišic, priporočam Namman Muay kremo, sedaj smo probali tudi olje te firme za masažo. Močno kot hudič, ni primerjave z ice gelom...

 

Lahko pa je tudi pomanjkanje beljakovin?

silver12

Sporočilo je spremenil(a) silver12 dne 11. 2015 12:05

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

11. maj 2015 12:00

Če jemo sezonsko hrano, NE potrebujemo nobenih dodatkov k prehrani. Pomembna je uravnotežena prehrana. Vse  ostalo je ena sama kemija.Samo polnimo denarnice tistim, ki nam polnijo glave s čudeži. Je pa stvar posameznika, kako se bo odločil.

 

 

 

Valchi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. maj 2015 12:16

silver12, kakšne reference (beri: izobrazbo, strokovno usposobljensot,....) pa imaš, da nam takole svetuješ, kaj naj uporabljamo?

rimljanka

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

11. maj 2015 12:29

Saj sem napisal, to so moje izkušnje...nobenemu ne vsiljujem...

silver12

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. maj 2015 14:33

helgula je napisal/a:

S

Ko smo letos na njivi sadili koruzo (ročno, ker pač strojno pri nas ni možno) so me na nogah bolele mišice več kot en teden, da sem bila vsa lesena.


helgula

Helgula, glede omrtvičenosti in bolečin v rokah ti sicer ne znam nič svetovati, bolečino v nogah (predvsem na zadnjem delu stegen in tudi v mečih) pa prekleto dobro poznam, po vsakem sajenju. Ampak se tolažim s tem, da je to navaden musklfiber in se ravnam po načelu: klin se s klinom zbija. To se pravi, grem sadit še na drugo gredo. Sicer ne pomaga dosti, hodim leseno, kot praviš ti, ampak si domišljam, da čez nekaj časa bo že bolje .

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. maj 2015 14:44

Helgula,

pri omrtvičenih in razbolelih rokah ponoči mogoče gre za sindrom zapestnega kanala, kar pa mora ugotoviti zdravnik. Pod pod noge torej do bližnje ambulante! Če je res to, potem ne bo pomagal noben prehranski dodatek, pač pa kirurg.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. maj 2015 16:25

limnol je napisal/a:

Helgula,

pri omrtvičenih in razbolelih rokah ponoči mogoče gre za sindrom zapestnega kanala, kar pa mora ugotoviti zdravnik. Pod pod noge torej do bližnje ambulante! Če je res to, potem ne bo pomagal noben prehranski dodatek, pač pa kirurg.



Sonja

 

Ravno začela delat po kirurškem posegu, ker pri karpalnem nobena žavba ne pomaga ...

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. maj 2015 16:28

gre na bolje? Drži se, boš kmalu kot nova.

Sonja

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

12. maj 2015 20:11

Najbrž bom res morala ponovno k zdravniku. Ko sem enkrat omenila te moje težave me je zdravnica odpravila z listom na katerem so bile telovadne vaje za vrat.

Tudi fizioterapevtka mi je rekla (ko sem hodila na terapijo zaradi vnete mišice na roki), da težave verjetno izvirajo iz vratnega dela hrbtenice. Na krpalne kanale sploh nisem pomislila.

A ni pri krpalnem kanalu značilno, da ti vse pada iz rok, ker nimaš prvega občutka? Jaz imam z mrtvenjem rok težave samo ponoči, se pravi takart, ko so vse mišice sproščene.

Pa niti dela nimam takega, da bi ponavljala en isti gib.

helgula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti