Prehranska dopolnila

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

tema odprta - 10. maj 2015 15:38 | ogledi: 7.513 | odgovori: 35

Pozdravljeni!

 

Vidim, da marsikdo ne pozna učinka prehranskih dopolnil, povsod na dolgo in povprek naštevajo pozitivne učinke...pa ponavadi ni čisto tako, saj so zadeve v neki meri dokaj specifične. Sami že dalj časa uporabljamo ta dopolnila:

Chia semena
Goji jagode
Inkovske jagode
Spirulina
Chlorella 
Kakav
MSM

 

Seveda ne pretiravamo, malo mešamo...spreminjamo...

 

Če koga kaj konkretno zanima, učinki določenih prehranskih dodatkov, okusi, uporaba...naj vpraša, povem iz lastnih izkušenj...

 

Lahko pa tudi sami napiše svoje izkušnje, vendar ne brez podlage...

 

LP!



silver12

Temo je spremenil(a) silver12 dne 10. maj 2015 15:38

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. maj 2015 19:22

Daj, ne reklamiraj. Saj nismo butci, da ne bi poznali učinkov prehranskih dopolnil. Tako da me ne imet za idiota s to tvojo prikrito reklamo.

mamamia

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

10. maj 2015 19:28

mopsika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. maj 2015 19:49

V naših krajih je tako, da se da s pravilno uravnoteženo prehrano dobiti vse - nobene potrebe ni ne po chlorellah, goji jagodah, chia semenih..... pri nas rasejo stvari  s sicer povsem navadnimi imeni, kot so  špinača, grah, ribez, krompir, borovnica, lan, korenček, sončnica, ohrovt, brokoli, oreh..... pa živali, kot so sardele ali skuše, pa krave, ki nas zalagajo z mlekom - pufffffff!, pa so prehranska dopolnila odveč. Edino, česar nam menda res tu pa tam malo primanjkuje, je vitamn D.

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. maj 2015 20:45

In verjetno jod, zlasti če malo solimo in nismo preveč navdušeni nad morsko hrano. lp, proxima

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

10. maj 2015 21:51

limnol je napisal/a:

V naših krajih je tako, da se da s pravilno uravnoteženo prehrano dobiti vse - nobene potrebe ni ne po chlorellah, goji jagodah, chia semenih..... pri nas rasejo stvari  s sicer povsem navadnimi imeni, kot so  špinača, grah, ribez, krompir, borovnica, lan, korenček, sončnica, ohrovt, brokoli, oreh..... pa živali, kot so sardele ali skuše, pa krave, ki nas zalagajo z mlekom - pufffffff!, pa so prehranska dopolnila odveč. Edino, česar nam menda res tu pa tam malo primanjkuje, je vitamn D.

Sonja

 

Se popolnoma strinjam. Veliko jih tudi dejansko ne pozna definicije ''superhrane'' in ne ve, da je tudi staro dobro kislo zelje tudi superhrana 

blossom

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

11. maj 2015 6:18

Hvala za odziv, tako lahko naredimo povzetek...torej:

 

Kot je razvidno so prehranska dopolnila samo "dopolnila" in ne osnovna hrana...ja seveda, mi kot osnovno hrano nismo naredili nobene spremembe, špinača, zelje, ohrovt...je na našem jedilniku tako kot prej...

 

če se vrnem k našemu začetku, zaradi določenih težav smo bili par let nazaj primorani najti neko rešitev, takrat seveda iščeš ne glede na ceno neko varijanto za izbolšanje...z dopolnili smo bistveno izboljšali določeno stanje. Tako poleg osnovne hrane (špinače, ohrovt, zelje...:)), naredimo dnevno še en napitek z dopolnili in lokalnimi sestavinami.

 

Takrat nisem vedel niti za eno dopolnilo iz spiska, kaj šele o uporabi in delovanju, tako da lahko prvi komentar kar prezrem...

 

Seveda nismo ratali "supermani", morda bi podoben učinek dosegel tudi z kakšnimi lokalnimi pridelki, vendar nimamo vrta, vse kupujemo na tržnicah, kmetih, trgovinah...vendar je kvaliteta za moje pojme slaba, ni ga čez doma - ampak ne gre...

 

Naši učinki, enega soka dnevno, kakšna spirulina...in msm po potrebi...boljše počutje, urejena prebava (tudi celiakija nekaj doda...), msm je odpravil delno bolečino v sklepih, ne kašljam več in alergija je šla na stranski tir...

 

Torej ne komentiraj nekaj če nisi sprobal...sigurno pa ne vsiljujem nekaj nekomu, rad bi pa kakšno rekel s kom ki jemlje ta dopolnila...morda še kaj kar nisem sprobal...spoštujem pa seveda mnenje drugih, čeprav želim da se vrnemo k prvotnemu namenu...

 

LP!

silver12

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. maj 2015 8:22

Se popolnoma strinjam z limnol. In na srečo 'moda' te super hrane od ne vem kod počasi pojenja.

Lahko pa iz lastnih izkušenj napišem, da so chia semena za tiste, ki imalo nižji pritisk slaba izbira. Meni se je že po majhni žliči tako vrtelo, da sem se počutila, kot bi bila na zelo zibajočem čolnu. Si raje ne predstavljam, kaj bi bilo, če bi pojedla tisti 'chia puding'. Tako, da je laneno seme zame še vedno 100x bojša izbira.

Od goji jagod pa so me skeleli zobje tako, kot še po nobeni drugi hrani.

Torej, pobala sem še nekaj druge te 'super' hrane in zaključila, da je zame lokalno in tisto, na kar je telo navajeno najboljša izbira.

trac

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

11. maj 2015 10:03

Jaz pa razmišljam o nakupu MSM, ker sem brala, da ima pozitivne učinke na sklepe. Mene namreč velikokrat vse boli....od mišic do kosti in sklepov.

Se včasih sama nase jezim, ko se spomnim, da sem kot otrok poslušala starejše, da po pedesetem letu pa že počasi začenjaš čutit kakšno bolečino in kljuvanje. No, če gledam sebe in svojega moža se je vse skupaj premaknilo za kakšno desetletje.....prej na žalost.

Ne vem, če imate tudi drugi takšne težave...ampak povem vam, da so prav nadležne. In potem je človek s tega vidika pripravljen marsikaj "pogoltnit", samo da bi se rešil bolečin in otrdelosti.

helgula

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. maj 2015 10:14

Vidiš, helgula, jaz pa nisem pripravljena marsičesa pogoltnit, ampak zgolj tisto, kar pomaga. Imam bolečine v sklepih, vem od kod in zakaj, pa si pomagam z razgibavanjem in gabezovo tinkturo. Mi je kolega, katerega starša se ukvarjata z zelišči, to prinesel in po rednem vtiranju v boleče sklepe je stanje zelo dobro.

Boleče sklepe na rokah pa si z mamo blaživa s parafinskimi  oblogami. Sva kupili aparat in doma, ko se zvečer vse umiri, si te obloge pripraviva. Pri meni gre še bolj za preventivo oziroma da upočasnim vse skupaj, mami, ki je imela zelo otekle in boleče sklepe pa se je stanje po več mesecih lepo popravilo in se ponoči ne zbuja več zaradi bolečin v sklepih.

 

Zaradi mene naj je kdo karkoli hoče, a se strinjam s tistimi, ki pravijo, da imamo super hrane okoli nas povsem dovolj, le videti je moramo in sprejeti dejstvo, da je prav tako učinkovita kot tista z tujimi imeni, očitno se to zelo nobel sliši.

 

Industrija prehranskih dopolnil pa vemo, da je še bolj agresivna od farmacevtske.

mamamia

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

11. maj 2015 11:00

helgula je napisal/a:

Jaz pa razmišljam o nakupu MSM, ker sem brala, da ima pozitivne učinke na sklepe. Mene namreč velikokrat vse boli....od mišic do kosti in sklepov.

Se včasih sama nase jezim, ko se spomnim, da sem kot otrok poslušala starejše, da po pedesetem letu pa že počasi začenjaš čutit kakšno bolečino in kljuvanje. No, če gledam sebe in svojega moža se je vse skupaj premaknilo za kakšno desetletje.....prej na žalost.

Ne vem, če imate tudi drugi takšne težave...ampak povem vam, da so prav nadležne. In potem je človek s tega vidika pripravljen marsikaj "pogoltnit", samo da bi se rešil bolečin in otrdelosti.

 


helgula

 

No, če kaj pomaga moj nasvet glede bolečin v sklepih:

Imamo težavo, ker smo preboleli gripo na nogah, nič počivali ampak fajn delali...in to je pustilo posledice, žal huda napaka.

 

Probali glukozamin, in neko stavr na B....(se res ne spolnim), povsod težava ker je delovalo zelo odvajalno in nam ni pasalo glede prebave.

 

Sedaj jemljemo MSM, v prahu, sam naredim kapsule 00 (imam polavtomatski filler), saj je prah občutno cenejši kot tablete/kapsule. In ja deluje, verjetno je seveda odvisno od vsakega posebaj...spije se z vitaminom c, ali camu camu za boljše delovanje (gre namreč za sintetiko)...ima pa grenak okus, kot kakšna zdravila. Skratka, je za probat...

 

So pa še drugi postranski rezultati, boljši nohti, lepša koža, odpravi kakšno kožno alergijo, lepši lasje. Vedeti je potrebno, da se žveplo nahaja v naši vsakdanji prehrani vendar ga pri pripravi v veliki meri uničimo.

 

 

L!P

 

 



silver12

Sporočilo je spremenil(a) silver12 dne 11. 2015 11:02

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti