Limonin biskvit ali drugo pecivo

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

tema odprta - 10. maj 2015 9:59 | ogledi: 7.051 | odgovori: 6

Sončen pozdravček vsem!

Zaželela sem si limoninega biskvita, dobrega, polnega okusa. Sladko-kislo. Če imate kakšen recept v rokavu, vas prosim zanj.

Lahko ima že biskvit sam poln okus, lahko pa tudi takšnega, ki ga prelijemo s kakšnim limoninim sokom, naredimo glazuro? Kaj vem, nekaj limonasto limoninega pač.

Ali pa kakšna pita. In to takšna, ki ima okus res po limoni, ne pa da se v nadevu čuti okus rumenjakov.

Vem, da je receptov po netu ogromno, rada bi takšnega, ki je VAM najboljši.

LP, Oaza

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

10. maj 2015 10:06

http://www.davidlebovitz.com/2013/06/lemon-yogurt-cake-rec

To sem že delala in je bilo fino. V testo sem dala malo več limoninega soka(približno 50ml). Povrhu nisem dala te sladkorne glazure, ampak tako iz bele čokolade in kisle smetane, pa malo limone.

Vesnuska

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. maj 2015 21:11

Tale prvi mopsikin link je preverjeno odličen!

lp

cervus

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

11. maj 2015 10:02

Najlepša hvala vsem!

Včeraj sem potem naredila po receptu, ki ga je prilepila cukrpekarca1. Dodala sem več limoninega soka v preliv (tudi v biskvitno testo) ter manj sladkorja. Dobro je bilo!

Poskusila bom še ostale recepte, ta mesec bomo jedli le limonce!

 

Kaj pa kakšen recept za pite s piškotnim testom? Imate tudi pri teh kakšen preverjeno dober nadev?

LP, Oaza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti