Živel praznik

tema je zaklenjena

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

7. maj 2015 13:16

Z "najbolj pokvarjeno državo" pa kuhinja.slo najbrž cilja na lopove, ki nam vladajo, si prirejajo zakone in s pomočjo raznih Ceferinov iščejo luknje, režejo v šolstvu in sociali in si bašejo žepe. Kako ne bi bili jezni, razočarani?

 

Točno to sem tudi sama mislila, zato sem tudi kuhinji.slo dala prav, nič drugega. Čeprav ste me napadli, imam zelo rada to našo čudovito državico in je ne bi nikoli zapustila.  Ljudje v tej državavici smo zelo pridni in marljivi, me pa srce zelo boli,  da mora vse več ljudi prositi za pomoč, predvsem za hrano.  To se ne bi smelo dogajati.



mopsika

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. maj 2015 13:38

Ljudje so vedno iskali boljše življenje, zato so mnogi šli s trebuhom za kruhom. V Ameriko, v Nemčijo, Švico, Avstralijo. Pa ne samo Slovenci, tud drugi narodi in s tem ni nič narobe. Narobe je to, da smo dopustili, da so se zgodile nepravilnosti, ko so si nekateri napisali zakone in posledično legalno kradli. Kaj sem v tem primeru lahko storila jaz, ti? Zato se ne čutim krivo, ko nekateri rečejo, da smo mi krivi. Jaz nisem, si ti? Ve se dobro, kdo je.

A tukaj sem rojena, to je moj dom, rada sem tukaj in vem, da bo bolje, mogoče že kmalu. Niti na misel mi ne pride, da bi šla kam drugam. A ljudje smo različni, naj gredo, če tukaj ne morejo biti. Svet je velik, priložnosti veliko. Vsak naj živi kot njemu paše. Naj si ustvarijo boljše življenje. Privoščim!

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. maj 2015 13:53

Hja. Fantu vsaj za službo ne bo treba skrbeti. Sicer bi mu jo v pametni državi pri priči ponudili na policiji, ampak stavim, da jih danes že lahko izbira. Tudi v Sloveniji, če hoče ostati.

Sonja

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

7. maj 2015 14:22

No saj to, fant je več kot očitno sposoben in ni imel slabih namenov, pa ga tisti, ki naj bi ga podprli, preganjajo.

Saj ne rečem, so takšne in drugačne zgodbe, ni vse črno belo, ampak takšni primeri malo bolj zbodejo. 

blossom

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. maj 2015 16:31

Blossom,

to, da ga zdaj preganjajo, je najboljša referenca - in če se bo fant znal pametno obrniti (pa kot kaže, se zna), mu bo prav to odskočna deska za veeeelik skok naprej. Ko bi le imeli več takih.

Sonja

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

7. maj 2015 17:05

limnol je napisal/a:

Ko bi le imeli več takih.

Sonja

 

Misliš kot je ta fant, ki ga priganjajo, ane?

blossom

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. maj 2015 20:13

kuhinja.slo je napisal/a:

------

Nekateri še dan danes, po toliko letih od osamosvojitve ne vedo in ne morejo razumet, da živimo v eni najbolj pokvarjenih držav v EU. To povem jasno in glasno vsakemu v obraz, pa če je cestni delavec, policaj ali pa sam Cerar.

.....

Če bi bil mlajši, bi si takoj poiskal delo v tujini, sedaj bova pa oba z najinima pokojninama živela drugje. Moje misli so usmerjene v Beograd. Mesto je evropsko, izven mesta pa c.....ja. Se zavedam, vendar rajši tako, kot pa da tukaj poslušam neke Janše in njemu podobne. Fuj.

Opremljeno stanovanje poceni, življenje poceni, zabave obilo, vsake tri mesece pa nazaj v SLO, da vidim za koliko smo se še dalje pogreznili v drek.


kuhinja.slo

 

Auč.  Ni to ravno intelektualni biser, da bi zdaj druge učil, kdo je pismen in kdo polpismen. Najbolj pokvarjeno državo na svetu lahko držijo skupaj samo najbolj pokvarjeni ali pa najbolj neumni državljani na svetu, In če se ti zdijo srbska politika in politiki toliko boljši d naših - hodita z Bogom, ti in MBrando. Pa oglasita se kaj, da bomo vedeli, kaj zamujamo.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. maj 2015 21:13

Da pripomorem k tvojemu čim hitrejšemu odhodu v raj sredi c........e (mimogrede, kako poniževalno do ljudi tam okoli Beograda, ki, med drugim skrbijo, da so oni v evropsko civiliziranem mestu sredi te c.........e siti in napojeni), te prosim, da si etiketiranju mene in še koga v bodoče prihraniš, vsaj takole, ki meji na žalitev. In ne obračaj besed, da nisi mislil,...... Tule lahko preberemo le, kar je napisano, ne, kar nekdo misli. In mene tvoje besede žalijo.

 

rimljanka

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

8. maj 2015 6:50

Kuhinja.slo, tudi v Srbiji ne cvetijo rožice.

Srbin v Srbiji s svojo plačo ali pokojnino (če ima srečo, in ima nekaj od tega) ne more vse, pa da mu še ostane. Raj na zemlji obstaja - samo v pravljicah za otroke.

SMARTY1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti