Živel praznik

tema je zaklenjena

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. maj 2015 20:03

Sonja

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

7. maj 2015 0:15

Nekateri še dan danes, po toliko letih od osamosvojitve ne vedo in ne morejo razumet, da živimo v eni najbolj pokvarjenih držav v EU. To povem jasno in glasno vsakemu v obraz, pa če je cestni delavec, policaj ali pa sam Cerar. 

mopsika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. maj 2015 6:52

Seveda, kuhinja.slo in mopsika, pokvarjeni so vedno drugi, a ne? Ker, o ne, mi pa že ne, pardon, jaz pa že ne. Halooooo??????

Živim v isti državi, pa sem prepričana (in vem iz izkušenj), da so seveda tudi taki, kot pravita, ampak, poznam pa veliko poštenih, delovnih,.....ti za vaju očitno ne obstajajo. Torej sta s tem tudi sebe in svoje bližnje dala v isti koš. Iz vajinih besed in dvignjenih palcev je zaznati natanko to. PIKA.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. maj 2015 7:07

Kuhinja slo: v Beogradu s slovensko penzijo bo kar šlo ja.  Kaj pa, ko bi ti jo konvertirali v srbsko?  Če koga ne maram, potem ne maram ljudi, ki takole nekritično pljuvajo vsepovprek.  In pritrjujem mnenju limnol, da je največja težava vseh takih - živeti sam s seboj. 

Mimogrede: imam nekaj znancev, ki so penzije zaslužili v Švici ali Nemčiji. Tudi ti veselo pljuvajo čez razmere v Sloveniji, ampak:   živijo pa tukaj, ne tam?  Čudno, kajne?

Cila

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. maj 2015 7:25

kuhinja.slo je napisal/a:

MBrando, popolnoma se strinjam s teboj. Tudi jaz načrtujem beg iz te države in to na dan začetka moje upokojitve. 

Nekateri še dan danes, po toliko letih od osamosvojitve ne vedo in ne morejo razumet, da živimo v eni najbolj pokvarjenih držav v EU. To povem jasno in glasno vsakemu v obraz, pa če je cestni delavec, policaj ali pa sam Cerar.

Za osamosvojitev sem bil med prvimi na cesti v Mariboru in to je bila moja življenska napaka. Še danes ne morem oprostit sam sebi, da sem takrat lagal sebi, družini in prijateljem, da nam bo samim lepše.

Če bi bil mlajši, bi si takoj poiskal delo v tujini, sedaj bova pa oba z najinima pokojninama živela drugje. Moje misli so usmerjene v Beograd. Mesto je evropsko, izven mesta pa c.....ja. Se zavedam, vendar rajši tako, kot pa da tukaj poslušam neke Janše in njemu podobne. Fuj.

Opremljeno stanovanje poceni, življenje poceni, zabave obilo, vsake tri mesece pa nazaj v SLO, da vidim za koliko smo se še dalje pogreznili v drek.

Toliko za sedaj, pa LP



kuhinja.slo



NORO dobro napisano. Klobuk dol!
Tisto o boju za samostojnost...močno!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. maj 2015 11:09

rimljanka je napisal/a:

Seveda, kuhinja.slo in mopsika, pokvarjeni so vedno drugi, a ne? Ker, o ne, mi pa že ne, pardon, jaz pa že ne. Halooooo??????

Živim v isti državi, pa sem prepričana (in vem iz izkušenj), da so seveda tudi taki, kot pravita, ampak, poznam pa veliko poštenih, delovnih,.....ti za vaju očitno ne obstajajo. Torej sta s tem tudi sebe in svoje bližnje dala v isti koš. Iz vajinih besed in dvignjenih palcev je zaznati natanko to. PIKA.


rimljanka

No, temu zapisu, pa tistemu od Cile, pa jaz palec dvigam .

Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. maj 2015 11:38

Neznosno grdo je govoriti take o lastni državi :( kaj vraga še počnete tukaj če je to najbolj pokvarjena država:( Kdo pa je država a nismo to mi vsi skupi ?? 

 

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. maj 2015 12:07

hedonist je napisal/a:

Neznosno grdo je govoriti take o lastni državi :( kaj vraga še počnete tukaj če je to najbolj pokvarjena država:( Kdo pa je država a nismo to mi vsi skupi ?? 

hedonist

Tako je, hedonistt, popolnoma se strinjam s tabo.

Pa, saj so meje na široko odprte, izvolite, pojdite in ostanite tam, kjer se očitno cedita med in mleko in so sami poštenjaki.

rimljanka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

7. maj 2015 12:54

No ja, žal je res tako, da morajo mnogi mladi službo iskati zunaj meja naše države, pa se jim tam niti slučajno ne cedita med in mleko. In ti so najbrž z razlogom jezni. Z "najbolj pokvarjeno državo" pa kuhinja.slo najbrž cilja na lopove, ki nam vladajo, si prirejajo zakone in s pomočjo raznih Ceferinov iščejo luknje, režejo v šolstvu

in sociali in si bašejo žepe. Kako ne bi bili jezni, razočarani?

En sam posameznik težko spremeni sistem (ne pravim, da se ne da, ampak če je ogrožena tvoja eksistenca, ti politično udejstvovanje ni prva skrb), zato ti ostane samo še premik nekam, kjer imaš večje možnosti, da se pobereš. Današnji mladi nimajo z rožicami postlano. Negotovo življenje, živi se iz rok v usta, podaljševanje pogodb po tednih in mesecih ali prisilno sp-jevstvo, pomanjkanje delovnih mest, izgubljanje osnovnih delavskih pravic, plačilna nedisciplina, višanje prispevkov v nedogled, vse manj je možnosti legalnega pogodbenega dela za dostojno plačilo. Mnogim morajo pomagati starši, čeprav imajo sramotno nizke penzije. Vse to je naša realnost, zato težko čutimo pripadnost državi. Zakaj oni s švicarsko penzijo kljub nelagodju ostajajo tu? Tu imajo najbrž družino. Vsaj na stara leta bi bili radi obdani s svojimi. A mislite, da bi ljudje odhajali, če ne bi bilo nujno? V takem številu najbrž ne.

Ni vse tako črno-belo. 



RadaJem

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. maj 2015 13:12

+1, RadaJem~

Za druge ne vem, ampak moja posplošena definicija države gre nekako takole:

Bolj ali manj ustrezni (oz. 'fer') zakoni, ki se bolj ali manj upoštevajo s strani državljanov in katere država bolj ali manj dobro izvaja, pogosto glede na to, kako zelo (ne)pomemben (beri (ne)vpliven) je posameznik/-ca + zakoni, ki si jih vplivni pišejo sami zase in za podobno vplivne, seveda.

 

 

Life is war against boredom~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti