Čokoladna glazura za pisanje/risanje po torti

tiko2010  

član od: 27.4.2015

sporočila: 1

tema odprta - 27. apr 2015 15:19 | ogledi: 9.060 | odgovori: 3

Heyy,

sinu pripravljam torto Spiderman.. torta bo prikrita z tičino oz fondant maso. Rada bi naredila pajkovo mrežo.. Mi lahko kdo pove najboljši recept za čokoladno glazuro? Hvalaa

Če ima kdo kako drugo idejo s čim bi lahko naredila pajkovo mrežo, prosim nasvete =) 

tiko2010

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. apr 2015 16:07

https://www.google.si/search?q=spider+net+on+the+ca

 

Kaj vem, lahko kupiš že narejeno barvo za pisanje, se dobi v tubah. Ali pa lepo zmehčaš čokolado in jo daš v tubico, ali pa v vrečko in odrežeš vogalček in potem narediš kroge, ki jih z zobotrebcem razvlečeš v mrežo. 

Glazuri nardeiš tako, da temno jedilno čokolado mehčaš na pari in dodaš malo masla ali kokosovega masla, razmerje ti težko rečem, ker delam po občutku. Recimo na 10 dag čokolade eno kocko kokosovega masla ali čajno žličko navadnega. 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. apr 2015 21:43

Jaz delam bolj kot ne za vsako okraševanje, kreme ipd Ganache kremo. Sem že malo dolgočasna, ampak je totalna zmagovalka!

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

28. apr 2015 6:40

Po mojih izkušnjah, ko npr. krasim piškote je najbolje stopiti jedilno čokolado, ki jih dodam malo kokosovega masla - ko je stopljeno je zadeva precej tekoča, ko pa se ohladi se popolnoma strdi in tudi ne odpada in se ne drobi. Mešanje čokolade s smetano naredi sicer dobro čokoldno glazuro za kakšne kocke ali torto, ostane pa ta glazura mehkejša tudi, ko se ohladi, kar je dobro, ker se da lepo rezati in glazura ne poka.

Moj predlog - jedilna čokolada (stopljena nad vročo vodo ali v mikrovalovki) + malo kokosovega masla

Naj ti lepo uspe.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti