Omaka "mojo picon"

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 18. apr 2015 20:56 | ogledi: 6.631 | odgovori: 4

Za kosilo bi rada naredila krompir kanarskih otokov z omako "mojo picon". Krompir vem, da se skuha v olupku v slani vodi in na hitro opeče v pečici, da dobi slano skorjico. Težavo imam pri pripravi omake. Če katera ve oz. jo dela, bi prosila za recept.

 

hvala

bina

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

18. apr 2015 21:36

https://www.youtube.com/watch?v=dmoXN1H9W6Q

 

Pa g translate pa bo ;)

 

Sicer pa vidim, da obstajajo variante, kot vedno...nekje navajajo "modenski" kis (balsamico?), pa pečenje koščkov kruha, ki jih kasneje zmiksamo itd. Google v kombinaciji s preizkušanjem bo zagotovo najboljši rezultat

Viva Meier

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

19. apr 2015 8:00

Hvala Viva Meier, tega načina iskanja receptov se poslužujem redno in prav  ravno zaradi različnih receptov in priprav, in ker omake še  sama nisem probala, sem hotela izvedeti, če ima katera preizkušen recept. 

bina

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

19. apr 2015 11:11

Tomaž Skvarč Lisjak, zmagovalec druge sezone Gostilna išče šefa v "Ločanki" omenja dva recepta za to omako.

RDEČA:

1 rdeča paprika, strok česna, 1 dl olivnega olja, sol in poper, malo tabasca, 0.6 dl vinskega kisa

ZELENA:

1 zelen paradižnik, strok česna, 1 dl olivnega olja, sol in poper, malo tabasca, 0.6 dl vinskega kisa

Priprava: sestavine za vsako omako posebej zmiksamo.

Lepo nedeljo želim. 

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

19. apr 2015 12:01

Jaz sem s Kanarcev prinesla mešanico za mojo verde. Na njen piše da je narejena iz paprik (posušeni zeleni čiliji), česna in začimb. Navodila za pripravo: mešanici dodaš 20 cl vode, 2 cl kisa in 5 g soli. ZMešaš in preliješ čez krompir, meso... Aja, mešanica tehta 50g

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti