Domače omake za burgerje

anasteele  

član od: 20.4.2015

sporočila: 78

23. apr 2015 11:10

Sama v burgerju prisegam na dosti zelene solate /kristalke, ajvar (najbolje domač), bela čebula malo posoljena, mogoče pikič majoneze, to je pa to.

Sveže zelje na tanko narezano še zraven :) (in kozarec kokakole, oh)

"Sam da je sladk pa kofe!"

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. apr 2015 14:16

Čebulni chutney in nekaj bolj osvežilnega, npr thomy light majoneza

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

23. apr 2015 15:20

Notri dam ajvar zmešan z majhno žličko gorčice, dosti mladega kajmaka,liste zelene solate ali rukole,na kolobarje narezan paradižnik in maldo čebulo,ko je na voljo le stara jejo brez. N skoraj že pečene pleskavice moram obvezno dta rezine sira, da se začne malo topiti in se oprime mesa,tako, da pri nas jemo cheseburgerje v lepinjah haha. Če pa kdaj nimam kajmaka dodam pa še rezine kislim kumaric

fruza

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

23. apr 2015 15:32

Zdaj ste mi pa take lušte naredili s temi omakami, da je nastala sprememba kulinaričnega plana za ta vikend...mini burgerji iz različnih vrst mesa (mesar obveščen,pekel mož) pa različne omake in priloge (spisek nastaja tudi z pomočjo vaših idej, hvala ) ..pa vsak sam si jih bo kompletiral ...po sistemu pomagaj si sam...

Vrtejbenka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. apr 2015 16:11

Vedno  burgerji brez kakršnekoli omake, tudi kislih kumaric ne maram. Okrancljani so lahko z raznoraznimi stvarmi, od čebule, do gob, solate, paradižnika, avokada, popečene paprike z malo dodane jalapeno paprike, zelo gost čili con carne brez fižola (tole je skoraj omaka), popečena slanina, sir (ementaler, gauda, modri sir, brie)... 

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2015 16:12

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. apr 2015 16:57

Dve strani, pa ni še nihče omenil bbq omake. Groza!

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. apr 2015 17:14

Jaz je še na BBQ-ju ne jem, kaj šele, da bi jo dala na en kos plemenite govedine (ali bizona), četudi je ta kos iz mletega mesa.  

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. apr 2015 17:16

Kaj pa ti veš tam v u, s and a!! 

 

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. apr 2015 17:59

Sem si pogledala recept za bbq omako, pa tudi TV oglašuje na veliko to omako, a meni tudi zadošča to kar je svežega, glej zgoraj našteto.

Tam v USA imajo ( med drugim) tudi bučne špagete, ne se čudit, šele včeraj sem jih odkrila. Svašta bi rekli tam južneje od nas? Vanja, a jih kdaj skuhaš? Sori za smetenje!

 

 

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. apr 2015 18:06

naor je napisal/a:

 

Tam v USA imajo ( med drugim) tudi bučne špagete, ne se čudit, šele včeraj sem jih odkrila. Svašta bi rekli tam južneje od nas? Vanja, a jih kdaj skuhaš? Sori za smetenje!

 

 

 



naor

 

A misliš na špagete ali debele rezance narezane mladih buč, cikinjev, ipd.? Ali misliš špagetno bučo?

Seveda. Delam že uh...dolgo. Namesto špagetov (paste) jih naribam, navadno za minuto toplotno obdelam na pol žličke masla in solim ter poporam, potem prelijem z omako. Včasih sem dragemu nadomestila pol špagetov z bučnimi, zadnje čase hoče imeti samo bučne. Za dve porciji porabim tam ene 4 cukinije, je itak sam balast brez kalorij, dokler ne dodaš omake. 

 

Špagetno bučo malo obdelam v MV, potem polnim s čilijem ipd. ter popečem v pečici, da se vse pregreje. Ugotovila sem, kako malo pojeva. :)

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2015 18:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti