Doma narejen deodorant

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. apr 2015 11:23

Vidim, da imam v življenju veliko srečo, ker se zelo malo potim, tudi v najhujši vročini, in mi deodorant ni potreben. Naj se sliši še tako neumno, ampak res sem ga zelo malo uporabljala, potem pa prenehala. 

O sreči, da imamo limnol, proximo, nasjo, rebecco in še katero članico, ki znajo stroko tudi nam laikom približati, pa sem že pisala (družboslovke, ki so mi blizu, pridejo na vrsto kdaj drugič). Vrag je le v tem, ko je utemeljeno znanstveno razlago, podprto z releveantnimi, vredostojnimi raziskavami, dosegljivimi v strokovnih knjižnicah in ne zgolj z iskanjem po googlu in raznih portalih, tako težko vzeti za svojo in jo upoštevati. Saj je vendar lažje verjeti pisarijam po raznoraznih portalih, ker dramatiziranje, pa četudi neosnovano, je tako zelo pripravna reč. Splohče nameravaš komu kaj prodati. 

 

mamamia

Pralinca  

član od: 12.11.2012

sporočila: 28

21. apr 2015 11:38

mamamia je napisal/a:

Vrag je le v tem, ko je utemeljeno znanstveno razlago, podprto z releveantnimi, vredostojnimi raziskavami, dosegljivimi v strokovnih knjižnicah in ne zgolj z iskanjem po googlu in raznih portalih, tako težko vzeti za svojo in jo upoštevati. Saj je vendar lažje verjeti pisarijam po raznoraznih portalih, ker dramatiziranje, pa četudi neosnovano, je tako zelo pripravna reč. Splohče nameravaš komu kaj prodati. 

 

mamamia

 

Strokovna vsebina je dostopna v poljudnoznanstveni obliki tudi na internetu, razni ženski trač forumi niso edina opcija za iskanje informacij, so pa najbrž vsem lahko razumljivi in dostopni, kar strokovna literatura seveda ni. Internet ni nedosegljiv za znanstvene objave in strokovno pisanje. V knjigah na policah pa je predvsem problem v zastarelosti. Kar ne pomeni, da niso uporabne, ampak da se lahko tudi dopolnjujejo z drugimi viri.



Pralinca

Sporočilo je spremenil(a) Pralinca dne 21. 2015 11:39

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. apr 2015 11:38

Ah, pralinca, v OŠ učbenikih najbrž res ne pišejo o molekulah aluminija, poišejo pa o marsičem, le prebrati jih je treba in si vsebino zapomniti. V SŠ je še pa kaj več napisanega. Tudi zelo uporabnega. 

O tem, kdo ima izobrazbo na katerem področju pa pričajo zapisi teh ljudi, ni treba, da se podpišejo s titli in nivoji izobrazbe.

rimljanka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

21. apr 2015 11:41

limnol je napisal/a:

S pazdušnimi vonjavami je pa tako, da jih ne bo, če ne bo bakterij, ki bi rasle na koži in dlakah. Tem ne ustreza najbolj rahlo kislo okolje, ki je normalno na koži, ko postane nevtralno ali rahlo alkalno, se pa namnožijo. Zato, soda bikarbona ne bo kaj dosti pomagala. Če hočete najbolj natur deodorant, si nehajte briti dlake pod pazduho. Na teh bakerije ne uspevajo, odvajajo pa vlago od telesa in tako grenijo življenje bakterijam, ki živijo na koži (ker jim poberejo vodo). Kdo bi si mislil, kaj?

 Sonja

 

Mogoče bi šlo pa tudi z razredčeno mešanico jabolčnega kisa in limoninega soka! :P

 

Anyone tried??

Life is war against boredom~

Pralinca  

član od: 12.11.2012

sporočila: 28

21. apr 2015 11:44

O molekulah aluminija piše, to se še spomnim. O učinkih na telo pa ne. Razen, če so sodobni šolski učbeniki toliko napredovali. 

Prav hecno je, kako ste se kolektivno spravile name. 



Pralinca

Sporočilo je spremenil(a) Pralinca dne 21. 2015 11:50

Pralinca  

član od: 12.11.2012

sporočila: 28

21. apr 2015 11:47

MiriBon je napisal/a:
 

Mogoče bi šlo pa tudi z razredčeno mešanico jabolčnega kisa in limoninega soka! :P

 

Anyone tried??



Life is war against boredom~

 

Daleč preveč kislo bi to bilo.

Pralinca

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

21. apr 2015 12:36

mamamia je napisal/a:

Vidim, da imam v življenju veliko srečo, ker se zelo malo potim, tudi v najhujši vročini, in mi deodorant ni potreben. Naj se sliši še tako neumno, ampak res sem ga zelo malo uporabljala, potem pa prenehala. 

O sreči, da imamo limnol, proximo, nasjo, rebecco in še katero članico, ki znajo stroko tudi nam laikom približati, pa sem že pisala (družboslovke, ki so mi blizu, pridejo na vrsto kdaj drugič). Vrag je le v tem, ko je utemeljeno znanstveno razlago, podprto z releveantnimi, vredostojnimi raziskavami, dosegljivimi v strokovnih knjižnicah in ne zgolj z iskanjem po googlu in raznih portalih, tako težko vzeti za svojo in jo upoštevati. Saj je vendar lažje verjeti pisarijam po raznoraznih portalih, ker dramatiziranje, pa četudi neosnovano, je tako zelo pripravna reč. Splohče nameravaš komu kaj prodati. 

 mamamia

 

Morda pa je za nejvero krivo tudi to, da marsikdo ne ve kako zelo strokovno podkovane in izobražene so nekatere članice. Saj najbrž se kje v kaki temi med vrsticami omeni, ampak sama ne vem v kateri stroki in koliko strokovnega znanja ima vsaka posameznica. 

Se pa zavedam tudi to, da bi bilo malo ''utrujajoče'' tako za bralce kot za tiste, ki bi pisali, da bi ob podajanju strokovne razlage zraven še pisali kdo in kaj so :) 

blossom

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

21. apr 2015 12:44

blossom je napisal/a:

Morda pa je za nejvero krivo tudi to, da marsikdo ne ve kako zelo strokovno podkovane in izobražene so nekatere članice. Saj najbrž se kje v kaki temi med vrsticami omeni, ampak sama ne vem v kateri stroki in koliko strokovnega znanja ima vsaka posameznica. 

blossom

Ne potrebujem nobenih medvrstičnih zapisov, samo pozorno preberem zapisano v rednih in sem res hvaležna za marsikatero zastonj učno uro.

lp

mzm

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

21. apr 2015 13:05

mišzmoke je napisal/a:

in sem res hvaležna za marsikatero zastonj učno uro.

lp


mzm

 

Tudi jaz sem :) tako da hvala vsem :) Sem velikokrat prijetno presenečena.

blossom

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. apr 2015 13:47

Pralinca je napisal/a:

MiriBon je napisal/a:
 

Mogoče bi šlo pa tudi z razredčeno mešanico jabolčnega kisa in limoninega soka! :P

 

Anyone tried??



Life is war against boredom~

 

Daleč preveč kislo bi to bilo.



Pralinca

ne bi bilo. Na linku, ki sem ga na strani 2 ali tri prilepla hvalijo ravno rezino limone kot ucinkovit deodorant (sploh v primerjavi s sodo), zal pa se tudi tu najdejo ljudje, ki jim ne ustreza.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti