Doma narejen deodorant

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. apr 2015 18:21

Tolk, da vete, vse, ki mislite, da nekatere delajo domače deodorante zato, da bi bile ful gospodinjski tip, ste in d dark. In to globoko, tolk globoko, da vas bo tema posrkala vase in vam ni pomoči. Ve namreč še vedno uporabljate kupljene deodorante (le kako lahko, le kako??!!!) in boste dobile raka in bule pod pazduho in culukafrijske uši in šibo božjo in kar je še takega grozovitega. One žaube, ki se pa jih zmeša doma, so pa bio in eko in naturpur in spljoh. Pa magari, če niti ne deluje oz. ima nasproten učinek od tistega, ki naj bi ga imela, glavno je, da je DOMAČE.

lp

cervus

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

18. apr 2015 18:35

Ali mogoče katera dela sama deodoratnt? Kot sem prebrala, je lahko narejen iz sode in kokosovega olja z dodanim kakšnim eteričnim oljem. Jaz sem včeraj prevrela sodo, dodala limono in eterično olje čajevca, pa sem nalila kar v prazen kozarček s kroglico.

 

 

Nekaj podobnega, pa je spraševala pred časi tudi ena druga članica.

mopsika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. apr 2015 18:40

Razlogi za to, zakaj nekdo nima kaj delati, zelo različni. Meni zgodba bolj diši na tole (sploh je Denis bister fant, se ga splača brati).

In seveda ob tem iskreno upam, da ne bom koga, maziljenega z domačim deodorantom, kdaj poleti srečala v kakem avtobusu.

Sonja

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

18. apr 2015 19:09

Mene pa čudi, da se tule še ni oglasila Flekica. Ona obvlada domače pripravke. 

Lp od R.

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. apr 2015 20:13

Pogledala sem, kaj je zapisano pod to temo in našla kratek zapis članice, ki iz nam neznanega razloga razmišlja o doma izdelanem deodorantu. Da je nekaj poskušala in da išče kak prevrejen recept.

 

Kaj se je zgodilo? Z vsem spoštovanjem do Vendeline jr., ki te rada berem, že veliko let, tokrat si temo zapeljala stran.... zoja2 ni nikogar v nič prepričevala, niti kritizirala karkoli ali kogarkoli, preprosto je vprašala, če je kdo to počel in če ima recept.

Kako zvezo ima to z enakopravnostjo, sodobnostjo ali biti za časom, moško pomočjo v hiši? Ja tudi meni dvigne pokrov, če meni pomagajo pri hišnih opravilih, saj gre za skupni dom - kako vezo ima to s tem, da si nekdo sam izdela milo, škropivo za rože, pralno sredstvo ali kakrkoli že, s tvojim odzivom?

 

Mene je zabolelo, ker nekatere stvari izmed teh naredim sama, iz meni znanih razlogov. Ja, tudi deodorant si naredim sama, vzame mi max 10 minut, za cca mesec in pol, brez kuhanja, laboratorija in cmarjenja... In po enem letu uporabe, bom to počela še naprej, pa zagotovo tega nihče v moji najoži bližini ni in ne bo opazil kot smrad. Sem par primerkov podarila ožjim prijateljem odprtega duha za kaj drugačnega, pa jim je bilo všeč.

Nekdo ima gušt pripraviti jed, v katero vloži par ur časa, nekdo drug si pripravi še kaj izven kulinaričnega obsega. Zakaj ga napadati, da je za časom, zafrustriran in še kaj? Morda preprosto želi drugače. In če s tem nikomur ne škoduje, ne posega v integriteto nikogar, zakaj ga oz. podobno misleče napadati z žaljivkami?

 

Nekoč je bila Kulinarika.net vzor strpnosti in neizmeren vir znanja in izkušenj. Ogromno sem se naučila, dobila precej nasvetov, nekaj od teh je bilo skoraj življenskega pomena. Za kar sem neizmerno hvaležna tisti članici.

Danes pa se včasih počutim tako kot v kakem 9. razredu osnovne šole, kjer moram paziti kaj zinem, da ne bom popljuvana od kake "čirliderce", ki ji bodo sledile še druge.

 

Lep dan vsem



robida

Sporočilo je spremenil(a) Robida dne 18. 2015 20:14

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. apr 2015 20:23

In drugi...

Commis débarrasseur

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

18. apr 2015 20:49

Robida je napisal/a:

Pogledala sem, kaj je zapisano pod to temo in našla kratek zapis članice, ki iz nam neznanega razloga razmišlja o doma izdelanem deodorantu. Da je nekaj poskušala in da išče kak prevrejen recept.

 

Kaj se je zgodilo? Z vsem spoštovanjem do Vendeline jr., ki te rada berem, že veliko let, tokrat si temo zapeljala stran.... zoja2 ni nikogar v nič prepričevala, niti kritizirala karkoli ali kogarkoli, preprosto je vprašala, če je kdo to počel in če ima recept.

Kako zvezo ima to z enakopravnostjo, sodobnostjo ali biti za časom, moško pomočjo v hiši? Ja tudi meni dvigne pokrov, če meni pomagajo pri hišnih opravilih, saj gre za skupni dom - kako vezo ima to s tem, da si nekdo sam izdela milo, škropivo za rože, pralno sredstvo ali kakrkoli že, s tvojim odzivom?

 

Mene je zabolelo, ker nekatere stvari izmed teh naredim sama, iz meni znanih razlogov. Ja, tudi deodorant si naredim sama, vzame mi max 10 minut, za cca mesec in pol, brez kuhanja, laboratorija in cmarjenja... In po enem letu uporabe, bom to počela še naprej, pa zagotovo tega nihče v moji najoži bližini ni in ne bo opazil kot smrad. Sem par primerkov podarila ožjim prijateljem odprtega duha za kaj drugačnega, pa jim je bilo všeč.

Nekdo ima gušt pripraviti jed, v katero vloži par ur časa, nekdo drug si pripravi še kaj izven kulinaričnega obsega. Zakaj ga napadati, da je za časom, zafrustriran in še kaj? Morda preprosto želi drugače. In če s tem nikomur ne škoduje, ne posega v integriteto nikogar, zakaj ga oz. podobno misleče napadati z žaljivkami?

 

Nekoč je bila Kulinarika.net vzor strpnosti in neizmeren vir znanja in izkušenj. Ogromno sem se naučila, dobila precej nasvetov, nekaj od teh je bilo skoraj življenskega pomena. Za kar sem neizmerno hvaležna tisti članici.

Danes pa se včasih počutim tako kot v kakem 9. razredu osnovne šole, kjer moram paziti kaj zinem, da ne bom popljuvana od kake "čirliderce", ki ji bodo sledile še druge.

 

Lep dan vsem



robida



Sporočilo je spremenil(a) Robida dne 18. 2015 20:14

 

Lepo povedano, Robida!

 

Kotarca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2015 22:10

zzak1977 je napisal/a:

In drugi...



Commis débarrasseur

 

Dolgo se nisi oglasil ... , lepo, da nas nisi pozabil.

mamamia

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

18. apr 2015 22:52

Robida je napisal/a:

Pogledala sem, kaj je zapisano pod to temo in našla kratek zapis članice, ki iz nam neznanega razloga razmišlja o doma izdelanem deodorantu. Da je nekaj poskušala in da išče kak prevrejen recept.

 

Kaj se je zgodilo? Z vsem spoštovanjem do Vendeline jr., ki te rada berem, že veliko let, tokrat si temo zapeljala stran.... zoja2 ni nikogar v nič prepričevala, niti kritizirala karkoli ali kogarkoli, preprosto je vprašala, če je kdo to počel in če ima recept.

Kako zvezo ima to z enakopravnostjo, sodobnostjo ali biti za časom, moško pomočjo v hiši? Ja tudi meni dvigne pokrov, če meni pomagajo pri hišnih opravilih, saj gre za skupni dom - kako vezo ima to s tem, da si nekdo sam izdela milo, škropivo za rože, pralno sredstvo ali kakrkoli že, s tvojim odzivom?

 

Mene je zabolelo, ker nekatere stvari izmed teh naredim sama, iz meni znanih razlogov. Ja, tudi deodorant si naredim sama, vzame mi max 10 minut, za cca mesec in pol, brez kuhanja, laboratorija in cmarjenja... In po enem letu uporabe, bom to počela še naprej, pa zagotovo tega nihče v moji najoži bližini ni in ne bo opazil kot smrad. Sem par primerkov podarila ožjim prijateljem odprtega duha za kaj drugačnega, pa jim je bilo všeč.

Nekdo ima gušt pripraviti jed, v katero vloži par ur časa, nekdo drug si pripravi še kaj izven kulinaričnega obsega. Zakaj ga napadati, da je za časom, zafrustriran in še kaj? Morda preprosto želi drugače. In če s tem nikomur ne škoduje, ne posega v integriteto nikogar, zakaj ga oz. podobno misleče napadati z žaljivkami?

 

Nekoč je bila Kulinarika.net vzor strpnosti in neizmeren vir znanja in izkušenj. Ogromno sem se naučila, dobila precej nasvetov, nekaj od teh je bilo skoraj življenskega pomena. Za kar sem neizmerno hvaležna tisti članici.

Danes pa se včasih počutim tako kot v kakem 9. razredu osnovne šole, kjer moram paziti kaj zinem, da ne bom popljuvana od kake "čirliderce", ki ji bodo sledile še druge.

 

Lep dan vsem



robida



Sporočilo je spremenil(a) Robida dne 18. 2015 20:14

 

 

 se dvakrat podpišem :)

kalcicl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti