Katero zelenjavo (in ostala živila) lahko uživamo surovo?

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. apr 2015 21:16

Ne vem sicer, zakaj sem tako zapela na stročji fižol, a nimam prav. Prav ima Vanja, tudi sin mi je potrdil, da je bila to soja. Res se pri nas o soji ni toliko govorilo pred 15 leti, sploh pa se je ni jedlo v taki obliki, vsaj jaz ne vem zato. Miška, vidiš pa sem se dokopala do kurje vodke.

 

naor

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

22. sep 2015 9:01

Jaz od malega jem surovi mladi grah. V bistvu ga obožujem in komaj čakam, da se naredijo mladi stroki z drobnimi graški. Največkrat pojem samo mlade mehke svetlo zelene grahke, ki so lepo sladki, včasih pa kar cel strok. Ampak strok mora biti res mladi in zrna noter komaj kakšen mm ali dva velika. Pa mlade vitice graha prav tako jemo. Otroci pa obožujejo trtine vitice.

 

Bučo sem nedavno nazaj probala surovo. Maslenko. Ima rahel okus po lešnikih ali mladih orehih. 

 

Surovi mladi šampinjoni, narezani na tanke lističe pa so najboljši na vroči piceti. Na zapečenem testu od pice, premazanem z zaseko in česnom. 

 

Sweetness Bakery http://www.220stopinjposevno.com

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti