Piščanec po kitajsko-kako???

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 24. apr 2004 15:33 | ogledi: 22.183 | odgovori: 18

živjo!

Za jutri sem zadolžena, da naredim omako s piščancem po kitajsko. S tem nimam veliko izkušenj....enkrat samkrat sem po občutku naredila omako s pasiranim paradižnikom, zelenjavo, začimbami, ananasom itd...zgostila sem s škrobom....pa je bila dobra. vsaj tako so rekli :)

Zato vas bi lepo prosila, pomagajte mi pri pripravi. Na razpolago imam te sestavine: piščanec, sojina omaka, por, korenček,še kakšna druga zelenjava bi se našla, verjetno je še kakšna paprika nekje (in bučke), ananas, bambusovi vršički v pločevinki, pasirana paradižnikova mezga, jasminov riž, začimbe, rižev kis

Mogoče sem še kaj pozabila, ampak v glavnem je to vse. Narediti "moram" dušen riž in zraven nekakšno omakico s piščancem in hrustljavimi večjimi koščki zelenjave. Ni nujno, da se porabijo vse setavine od zgoraj, tudi dokupit bom šla kaj, če bo potrebno....le vas bi prosila za recepte.

Kaj mi predlagate, da bo čim bolj okusno in zdravo??!

Kaj ap kakšna solat, kaj paše tu zraven? Mogoče kitajsko zelje?? Toda na kakšnen način (jaz sem jedla enkrat doma samo surovega v solati)??

Please, help!

LP

Zala

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

29. apr 2004 15:25

Jaz včasih pripravim za kitajsko kosilo mongolsko meso. piščanca (ali katerokoli meso) narežem na male koščke in pb. pol ure mariniram v sojini omaki. nato ga v zelo segretem voku prepražim (čim manj mešanja, da je vok in meso ves čas zelo vroč). po parih minutah, ko je pečeno, poberem meso iz voka in ravno tako na hirto prepražim na kolobarje narezan por (veliko pora!). ko postane mehak, primešam meso in ostrigovo omako, pokuham in jed je gotova. ostrigovo omako lahko zamenjaš s škrobom in vodo, vendar okus ni tako "pristen". za dišavo uporabim samo česen, peteršilj in posušeno korenje, malo belega popra in soli. Recepet je sila preprost, vzame nekaj minut, lahko pa ga prilagajaš trenutnim okusom in željam.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

29. apr 2004 15:55

Jaz pa mariniram na trakove narezano meso v sojini omaki, riževem vinu, dodam žlico sladkorja in žličko soli ter skupaj zmešam z riževo moko. Pustim pet minut nato spečem na močnem ognju. (meso pride res zelo mehko in sočno) Pečeno meso dam v skledo s krpo pobrišem posodo in dodam olje (uporabljam arašidovo ali oljčno olje). Narezane bučke in šampijone dam v ponev prvo in jih popečem nato dodam veliko pora, nekaj čebule, pariko, kitajsko zelje... in vse skupaj res na hitro popečem ker rada vidim, da zelenjava še hrusta. Ko je zapečena dodam meso in v trgovini kupljeno omako za piščanca. Mislim, da je sladko kisla prav za piščanca in stane prbl.:360,00 SIT in je odlična. Bom doma pogledala kaj točno piše na etiketi.(Kupljena v Leclercu) Dodam še malo riževe moke, malo vode, riževega vina, da je malo več omake in daje bolj gosta. Vse na hitro pokuhaš in postrežeš. Zelenjava mora hrustati. Od začimb zamešam notri: česen, chili, limonino travo. Suzi

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

29. apr 2004 19:02

Ojla! Hvala vsem, te vaše recepte pa bom še sprobala. Loni, link mi je bil v velko pomoč, hvala! Sem skombinirala nekaj receptov skupaj, in vzela od vsakega nekaj - izpadlo je zelo dobro in še bomo kuhali po kitajsko. Seceda me zanimajo različni recept, tako da bodo vaši predlogi vedno dobrodošli. Edino, kar bom prihodnjič nabavila, je še riževo vino (zdaj sem imela samo rižev kis) in riževa moka (sama sem zgostila s škrobom )- povejte mi, ali riževa moka in škrob kako drugače zgoščata jedi...mislm, ali je kakšna bistvena razlika?? Hvala in LP Zala

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. maj 2004 12:30

jest mislim da ni razlike, vsaj očitne ne.... take mam izkušnje, garantiram pa ne... Drejček

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. maj 2004 15:14

drejček hvala. če imaš take izkušnje in si se sam prepričal, bo že moralo držati. Če pa ima kdo drugčne izkušnje oz. mnenje, pa naj prosim sporoči. LP Zala

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

2. maj 2004 15:59

Jaz za kitajske zadeve vedno uporabim tapiokino moko, ki naredi takšno ta pravo, malo sluzasto omakico pa še lažje se zmeša z vodo kot navadna moka. Tudi sama pripravljam kitajsko na podoben način kot ste opisali le ingver še dodam čisto na začetku. LP! Darja Sporočilo je spremenil(a) d. dne 02. maj 2004 16:01:51

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. maj 2004 20:19

Tudi jaz uporabaljam kar navadno moko, ker nisem ugotovila razlike. Je pa res, da jo dam zelo malo, ker ne maram gostih omak. Ingver dam vedno na začetku, in sicer ga potresem po zelenjavi, ko jo pražim. Omako delam tako. Zmešam malo moke z malo vode, da dobim gladko tekočino, nato dodam sojino omako, ostrigovo omako, čisto malo kisa in čisto malo sladkorja, pa še koriander. KO je zelenjava (ali meso) popražena, prelijem z omako in pustim, da prevre. Čisto na koncu dodam par kapljic sezamovega olja in ko stresem na krožnik potresem s sezamom. Odkar so se mi zaredili črvi v njem, ga vedno hranim v hladilniku. Pa še to. Vedno znova, ko si skuham po kitajsko, ali ko jem v kitajski restavraciji v "zahodnem svetu" ugotovim, da je to daleč od prave kitajske hrane. Ampak kaj češ, življenje je polno kompromisov.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

7. maj 2004 21:59

Kje se dobi riževo vino, rižev kis in ostrigova omaka oz. kaj piše na embalaži? LP ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti