Dilema pri breskvicah

petra177  

član od: 7.4.2010

sporočila: 60

tema odprta - 9. apr 2015 13:41 | ogledi: 5.280 | odgovori: 7

Pozdravljeni

Zanima me namreč sledeče.Znanka želi, da spečem za 60 gostov breskvic,jagod in lubenic.Zanima me koliko komadov pride iz ene mase in koliko komadov bi mogla spect,ter koliko bi ve racunale za pecivo.Hvala.

petra177

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. apr 2015 14:41

Kaj pa je to "ena masa"?

Pomisli malo nase - koliko breskvic pa zmažeš takole ob kavi po kosilu? 10 dag na osebo bi moralo biti več kot dovolj.

Sonja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. apr 2015 20:53

naredim testo iz 800g moke,3 jajc ,2 jogurtova lončka sladkorja ,jogurtov lonček in pol olja,pol lončka mleka...iz te mase dobim do 2 kg breskvic..odvisno kako velike ,majhne delam..manjših pride do 110 breskvic-...Za toliko dela,materiala najmanj 12 e na kilo ...

lp goga

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

9. apr 2015 21:36

Prosi znanko, naj ti da malo bolj natančno naročilo, pa bo. Verjetno bo še kaj zraven, mogoče želi ob koncu še kakšne paketke razdeliti gostom ...

Jaz bi naredila vsakega iz približno 60 dag moke ...

Čarli08

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

10. apr 2015 13:31

Jaz sem iz 1.200 g testa dobila ven 50 breskvic, ampak drugič delam manjše, so lepše.

Nekaj mase od nadeva breskvic vedno ostane, tako da se že iz te da narediti okoli deset jagodg okvirno (edino če čokoladna masa ni primerna?).

Malo povečaj količine, morebitni višek pa se brez problema lahko da v skrinjo.

anka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. apr 2015 14:08

Najprej se vse zmeni s to tvojo znanko, da ne bo potem špetirja okoli količine, predvsem pa denarja.

In kot pravi limnol, okoli 10 dag peciva na osebo bo več kot dovolj, sploh če bodo že prej kaj vase dali. 

Loni Makaroni

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

10. apr 2015 16:18

Glede na to, da te je zadolžila le za 3 peciva(vsa dekorativna), bo verjetno še kdo drug pekel. In navadno je tako, da so breskvice in ostale ''fejk sadje'' slaščice na krožnikih bolj za okras, jedo se pa ne preveč. Vsaj jaz imam take izkušnje iz fešt na katerih sem bila...  

Vesnuska

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

12. apr 2015 20:40

Venuska, odvisno kakšne so te breskvice - če so suhe (po možnosti kupljene) verjamem, da jih nobeden ne je, tudi če so prevelike ni v redu. Morajo bit majhne in sočne, nežno rdeče-oranžno -rumeno pobarvane, pa jih bodo z veseljem pojedli. Povem iz prve roke.

Kot pravi anka, vedno nekaj nadeva od breskvic rado ostane. Imej pripravljene še kakšne navadne piškote, pa malo masla in orehov ali lešnikov, pa kakšne barvne mrvice in lahko narediš še rumove kroglice ali pa z maso, ki ti je ostala napolniš piškotne skodelice ter preliješ s čokolado in okrasiš. Po mojih izkušnjah je najslabša varjanta zamrzniti ostanke, ker ponavadi to vržeš stran čez kakšno leto - najbolje je ustvarjalno uporabiti takoj.

l.p.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti