Sladkorna bolezen in kefirjevi kristali

s57pzl  

član od: 19.4.2004

sporočila: 1

tema odprta - 24. apr 2004 13:51 | ogledi: 5.185 | odgovori: 6

Pozdrav zanima me ali lahko pijem se pravi uporabljam napitek ki ga pripravim iz kefirjevih kristalov,sem namreč sladkorni bolnik.

Hvala za odgovore

Goldi Svetec

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. apr 2004 16:25

Za sladkorne bolnike je priporočljiv čaj iz grahovih ovojnic in sicer 3x dnwevno po 1 skodelico. Baje so grahovi ovoji enakovredni inzulinu. Posvetuj se s kakim zdravnikom ali alternativcem. lp Vesna Milek Recko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. apr 2004 22:56

Ne razumem. Ko grah oluščiš zrnjr uporabiš za karkoli, ovojnice pa skuhaš kot čaj. Če jih imaš veliko jih posušiš v senci in shraniš. Piješ vsak dan. lp Vesna Milek Recko

poppy--  

član od: 8.4.2007

sporočila: 4

10. apr 2007 21:00

Na to pa sploh nisem pomislila. Jaz sem mislila, da je to nizkokalorična pijača, saj se kristalčki prehranjujejo z sladkorjem. Tudi moj oče je sladkorni bolnik pa vseeno pije to pijačo. Kaj mislite, da mu to škodi? Lep pozdrav! poppy--

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. apr 2007 21:21

Reca, ostani pri baje, lepo prosim. Inzulina pač NE MORE nadomestiti prav čisto nič drugega kot inzulin.

Poppy, če gre za tako imenovani vodni kefir, potem bi morali mikroorganizmi sladkor porabit za življenje in bi ga v napitku ne smelo biti veliko. Po moji presoji v zmernih količinah ne more škoditi, sicer pa lahko to preverjaš z merjenjem sladkorja v krvi.

Premisli tudi, koliko sladkorja daš na koliko vode, pa boš videla, kako je s kaloričnostjo. Sicer je pa glavni problem tako ali tako grozdni sladkor, ne pa kalorije, kajne?

rimljanka

poppy--  

član od: 8.4.2007

sporočila: 4

10. apr 2007 21:33

A mislite grozdni sladkor zaradi rozin? Jaz jih ne dajem v kefir, dam samo eno limono in dve figi, pa 4-5 velikih žlič sladkorja za 2l vode. Vodo menjam na 24-48ur(1dan do 2), kakor kdaj. Ali mislite, da dam preveč sladkorja v pijačo? poppy--

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. apr 2007 21:43

4 do 5 velikih žlic na 2 l vode je kar nekaj sldkorja, saharoze, ta pa je tudi iz glukoze, poppy. Poskusi dodati manj dsladkorja, postopno zmanjšuj, dokler ne prideš do količine, ko kefir še nastane, ni pa več sladek. Bo manj kalorij in manj nezaželenega sladkorja. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti