Velika kladuša

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

tema odprta - 7. apr 2015 7:48 | ogledi: 18.275 | odgovori: 24

Zanima me, ali še kdo hodi po nakupih v Veliko Kladušo? Kakšne so cene in kakšna je kvaliteta' Kaj se splača?

Zelda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2015 8:18

Kaj se je pa in kdaj hodilo tja kupovat? Okej, za Arizono vem, ampak Velika Kladuša? Razen hrane seveda (siri, odličen krompir imajo, sudžukice in še kaj ...).

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. apr 2015 8:27

Po podatkih kim jih imam v V. Kladušo še vedno hodijo po nakupih Belokrajnci :)

hedonist

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. apr 2015 11:52

V veliko Kladušo hodijo Slovenci ogromno.

Bila sem lani, večina registrskih tablic na tržnici je bila Slovenskih. Pa to same prestižne znamke...

 

Jaz grem jutri, po gradbene zadeve. Vse je več kot polovico cenejše (npr. Jupol, Belinka barve...).

Hodijo pa tudi ogromno pa mesečno zalogo hrane, tako da ni potrebnega nobenega zaničevalnega tona o Belokranjcij, niti o V. Kladuši.

testeninca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2015 12:15

Mene zanima, če se da tam kupit grmeški krompir, z vijolično lupino in rumenkastim mesom, struktura podobna kostanju, aroma tudi. Mi smo ga enkrat sicer kupili v Zenici, na tržnici (bili na izletu), potem nas pa pot v Bosno ni več zanesla.

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. apr 2015 15:08

Testenica, ne podtikaj . Nobenega zaničevalnega tona ni v mojem postu o Belokranjcih, navedel sem samo to, kar vem. Iz Bele Krajine do Kladuše je pač precej bližje kot iz Mb ali Jesenic in jasno je, da vsak koristi bližino neke destinacije. Vem pa to zato, ker imam kar nekaj bližnjih iz BK in so mi ti povedali.Če si se pa ti počutila prizadeto zaradi tega je pa to tvoj problem in je nekaj narobe s teboj. 

Mamamia, od Kladuše do Zenice je pa kar nekaj km bi rekel :)

hedonist

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

7. apr 2015 17:04

Hrano osebno nisem kupovala, kupila sem pralni prašek, pa mi ne odgovarja (le ta je bil cenovno ugoden).

Kupujejo trenutno tuljave za dimnike, centralne peči, za to vem. Sosed je delal novo kopalnico in ni prinesel nič, ker tisto kvalitetno (recimo Kolpa san) ni nič ceneje...

Recimo fejk adidas pulover, če hočeš da je korektno narejen, je cena cca 15 eur.

Tepihi, zavese, to je ok, tud pohištvo ni slabo, sam pri nas je malo malo tolk akcij, da ne vidim nekega velikega profita.

Dol tudi rihtajo avtomobile, samo to je tako....Nočem jih črnit, ampak meni ni všeč.

Najbolje da se enkrat zapelješ dol na izlet in iz prve roke oceniš.

pultica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2015 18:28

Hedoniso je napisal: 

mamamia, od Kladuše do Zenice je pa kar nekaj km bi rekel :

 

Seveda je ... 

Ko smo mi bili takrat v Bosni, smo začeli na kladuškem koncu (si ogledali zapuščino Fikreta Avdića - še pomnite, tovariši?) in potem proti vzhodu,jugu in na sever,   vračali pa smo se potem preko Zenice, šli na tržnico in seveda je moj  nabasal vrečo vijoličnega krompirja, saj ni mogel mimio, ko ga je zagledal. 

 

Meni je Bosna lepa in zanimiva že brez poceni nakupa. 

mamamia

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

7. apr 2015 20:59

Ta krompir se imenuje DESIRE. Tudi pri nas raste in se ga dobi. Razlika je samo v zemlji v kateri raste, to pa lahko vpliva na okus. kvaliteta je pa ista.

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

10. apr 2015 10:10

A kaj komplicirajo, ko neseš hrano čez BIH - HR mejo?

Zelda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti