Velika kladuša

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

10. apr 2015 10:19

Zelda je napisal/a:

A kaj komplicirajo, ko neseš hrano čez BIH - HR mejo?



Zelda

 

Zelda, ne komplicirajo nič, če je ta hrana tovarniško zapakirana. Frišno meso, jajca in podobno se ne sme (če znaš prešvercat, pa tudi to lahko ). Je pa po novem (ne vem točno od kdaj) znesek blaga, ki ga pelješ čez mejo, omejen na 1 vozilo se mo zdi 100€ (protivrednost), dokler je prej bilo 100€ na osebo.

SMARTY1

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. apr 2015 10:44

Če te dobijo je, če te ne dobijo pa ni :)

hedonist

pridnakmravlja1  

član od: 25.8.2014

sporočila: 5

10. apr 2015 12:39

to pa tudi mene zanima...kaj lahko ugodno dobiš? Cunje (katere znamke lahko kupiš na tem sejmu)? Hrana? Pohištvo? 

pridnakmravlja1

Ksantipa  

član od: 15.7.2008

sporočila: 29

13. apr 2015 13:20

Izkušnje moje sosede; Krkina OTC zdravila so v lekarni pol cenejša, tudi drug material (konkretno plenice za odrasle, ki jih potrebuje za svojo mamo) so pol cenejše, tudi semena,sadike, zemlja, orodje,skoraj vse, kar potrebuje za vrt. Kupuje tudi hrano in oblačila, v glavnem za prosti čas, oblačila sploh niso slaba. Meni prinese trdo milo iz kozjega mleka, ki edino ne draži atopične kože moje hčerke, stane par evrov. O carinskih predpisih ne vem nič. Glede na njene izkušnje bi rekla, da se splača, če se dogovorita dva ali trije in si delijo potne stroške.

 

 

 

Ksantipa

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

16. apr 2015 11:00

Kakšno denarno valuto pa vzamejo?

beatrice

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

16. apr 2015 12:07

Bosanske marke, kune, evre...

 

pirnica

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

16. apr 2015 13:33

Moje izkušnje s kupovanjem na tržnicah v Bosni - Arizona, Banja Luka, Sarajevo in Bihač so zelo dobri. Blago kvalitetno in enako kot ga najdemo v več trgovinah pri nas samo več kot pol cenejše - od kavbojk, obutve, mikic in puloverjev. Naj za primerjavo povem, da se fejk Adidasova trenerka nosi veliko lepše kot original kupljen v Wiktringu. Naslednjič ko bomo šli spet v Bosno (združimo šoping in izlet) bom v Arizoni dala delat zavese (gospa jih nato spotoma dostavi do Slovenije ko gre bo čevlje v Italijo). Tudi zdravila so res pol cenejša kot pri nas. Kupili smo tudi paličnega in mešalnik pa oba delta super.

Valuta pa ni da ni - evri, marke, kune.

 

 

 

 

 

http://www.mojalbum.com/tajda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. apr 2015 17:24

Sin si je pred netanko desetmi let na tržnici v Arizoni kupil "s tovornjaka padlo" trenirko puma, zgornji del snežno bele barve z modrima črtama. Po desetih letih je trenirka skoraj kot nova in še vedno snežno bela, oblika ostaja, le zadrgo smo enkrat menjali, ker je sin na sio zapiral pa se je patent razcefral.

 

V Arizoni imajot udi izdelke tamkajšnjih obrtnih delavnic. Sem nesla svoji šivilji pokazat enega iz buret svile, ki sem ga kupila za 20 evrov. JE rekla, da je svila prava, kot mora biti, in suknjič iztredno kvalitefiži ni narejen in sešit, in da bi bila neumna, če ga ne bi kupila. Še po nekaj letih je kot nov. 

V Arizoni se da lepe, kvalitetne in poceni stavri dobit, je pa nekaj tudi res cenene robe, ki se po prvem pranju sfiži in je škoda še tistih nekaj fičnikov zanjo dat. 

 

Sicer pa tudi mnogi prodajalci s te tržnice blago abavaljajo pri istih gorsistih kot nekateri evropski lastniki butokov. O tem imam informacijo iz prve roke, kolegica je v Mb imela tako trgovino. Pri jej je stal pulover (turška izdelava) 35 evrov, v Arizoni - popolnima enak, enakak naplepka, vse - sem zanj dala 12 evrov (spustili eno s 15).

Hči je v butiku v AVstriji, vse prej kot s poceni robo kupila lepo bombažno poletno obleko. IN enako, ampak res v nulo enako, smo potem videli viseti na tržnici v Puli - tam je stala 70 kun, mi smo v Avstriji plačali 35 evrov. 

mamamia

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

16. apr 2015 21:50

Mi smo kupili belinkine barve za tocno polovicno ceno kot so pri nas.. tudi jupol je cenejsi...

 Racun 300e na osebo.dobili se 50e davka nazaj.....

testeninca

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

19. apr 2015 11:05

Kakšen pa je znesek za nakupljeno blago, ki ga lahko brez problema neseš čez mejo ( na osebo)?. In kakšen, da dobiš vrnjen davek?

Zelda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti