Hobotnica enkrat za vselej !!

CarLazar  

član od: 27.3.2015

sporočila: 1

tema odprta - 27. mar 2015 13:47 | ogledi: 3.562 | odgovori: 2

Pozdravljeni,

Ulovil sem hobotnico 2.5 kg

Očistil

Dal v hladno vodo 2l

Dodal eno čebulo

Voda počasi zavrela

Kuhal eno uro- Trda/čigumi

Kuhal dve uri - Še vedno Trda

Kuhal tri ure - Trda radirka - Neužitna

Vrgel nazaj v morje

Še danes me boli srce

 

Prosim če mi lahko enkrat za vselej poveste kako skuhati sveže ulovljeno nezmrznjeno hobotnico da bo mehka.

 

Hval že v naprej !!!!

LpT

 

CarLazar

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. mar 2015 13:57

CarLazar, preizkušen recept je , da hobo najprej zamrzneš in jo šele potem kuhaš/pečeš/frigaš. Če se booš tega lotil tako, bo mehka po dobri uri termične obdelave. Ziher in ne, ti ti treba dodajati plutovinastih zamaškov. Pa nič ne soli, ima v sebi toliko morja, da bo dovolj slana od tega.V bistvu je povsem enostavno in drugega recepta praktično ni. Seveda pa so za potem, ko je skuhana.

Pa ne jo nazaj metat v morje, to je čisti greh :) 

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. mar 2015 14:04

Hobotko dat v pisker s samo toliko vode, da je pokrito dno, pokrit in malo kuhat na zmernem ognju. Hobotka spusti sok. Hobotko prestavi v pekač, na dno katerega si dal mešanico čebule in krompirja, rožmarina, nekaj strokov česna, malce vina. Pokrij s folijo in daj v pečico, na 170 do 180 stopinj, za kakšno uro. Potem odkrij in prelij z ostankom tistega, včemer se je hobotka kuhal - prej seveda podliješ z vodo ali vinom. Še malo pustiš v pečici in - dober tek. Tudi če ni bila zamrznjena, je tako prirpavljena hobotnica mehka.

 

In seveda jo očistiš le toliko, da odstraniš tisto oko in vrečko, kože nikar ne lupi in seskov ne odstranjuj. Koža da hobotki okus in aromo.

 

To je blažja inačica hobotke "pod peko". 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti