Svinjska ribica

Simon_92  

član od: 17.2.2015

sporočila: 16

24. mar 2015 11:54

A ni tako, da se ravno zaradi tega prej na hitro popeče, da preprečimo da bi se izsušila?

Simon_92

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

24. mar 2015 12:30

Jaz sem zelo dolgo uporabljala peki vrečke za pečenje mesa. Dodala sem malo vode, žličko olja, začimbe, koščke korenja, čebule in se izognila polivanju mesa. Meso mehko, nikoli izsušeno. Sedaj imam aroma pekač ( s pokrovom) in je tudi super. 

Če moraš paziti na maščobe so te vrečke idealne, pri piščancu maščobe ni potrebno dodajat.

Seveda pa je hitro tudi na ponvi, meso zrežeš na medaljončke in hitro popečeš. 

Krompir pa pečem posebej - na kose ga prej pokuham, na rezine pa ne. Dodam še kak češnjev paradižnik, kose bučke, papriko, pa malo čilija v prahu in seveda sol In olivno olje. 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 24. 2015 12:31

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. mar 2015 13:08

Simon_92 je napisal/a:

A ni tako, da se ravno zaradi tega prej na hitro popeče, da preprečimo da bi se izsušila?



Simon_92

 

Če ti ustreza, da je na sredini surova, ti kar... tehnično gledano je bolj zdravo, ker imamo je naše telo, evolucijsko gledano, še v paleolitiku

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. mar 2015 14:07

Simon_92 je napisal/a:

A ni tako, da se ravno zaradi tega prej na hitro popeče, da preprečimo da bi se izsušila?



Simon_92

 

Ne, ni tako. 

 

Izsušila se ti bo, če bo imela v sredini pekel preko 75 stopinj celzija. Sicer lahko prej popečeš in daš v pečico za nadlajnih nekaj minut, da se prepeče. Tako delajo v spodobnih restavracijah. 

Obstaja še druge tehnike, kot sous vide (nakar na zelo vročem olju popečeš), lahko res počasi pečeš v pečici in nato zapečeš v ponvi. Jaz bi se na tvojem mestu držala osnovnega recepta, s tem da si nabaviš en kolikortoliko spodoben termometer. Tale je pripraven tudi za preverjanje temperature v pečici. 

Aja, svinjsko ribico po mojem receptu naredim 1x na leto (punce so jo pekle tudi v šečici) in BBQ, pršut, šunko...potem se pa skoraj neha. 

 

 

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. mar 2015 14:46

Simon_92 je napisal/a:

A ni tako, da se ravno zaradi tega prej na hitro popeče, da preprečimo da bi se izsušila?



Simon_92

 

Svinjska ribica je tako nežno meso, , da je hitro pečena kar v ponvi, cela pa se pa seveda lahko peče v pečici, jo pretakneš suhimi slivami in krhlji mandarine, zaviješ v testo ...

 

Kaj pa recept?

 

http://www.kulinarika.net/recepti/16498/mesne-jedi/svin



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 24. 2015 20:06

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. mar 2015 17:28

naor je napisal/a:

Če hočeš zdravo zdravo, jo samo posoli in popeci v ponvici na štedilniku ali v pečici, zraven pa slan krpmpir in zeleno solato. A zame je zdravo tudi, če je nekaj okusno, pregrešno dobro, a po pravilih zdravega življenja ni "zdravo". Ker pa z užitkom poješ, je še kako zdravo, ker ugodje, ki ti ga nudi hrana tudi nekaj velja. Moj najdražji pravi, da je zdravo vse, le količine so pomembne. In s tem se vedno bolj strinjam. Tudi slanina je zdrava, da ne bi mislil, da ni, le kilo na dan je ne smemo zaužiti, če te malo pohecam.Pa dober tek, karkoli boš že pripravil.

naor

 

Hihi, jaz sem bolj na kratko odgovorila, ampak spregledala nisem nobene besede v njegovem vprašanju :P

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. mar 2015 18:49

Vendelina jr. je napisal/a:
Če ti ustreza, da je na sredini surova, ti kar... tehnično gledano je bolj zdravo, ker imamo je naše telo, evolucijsko gledano, še v paleolitiku

O, nova teorija?

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. mar 2015 23:03

mamamia je napisal/a:

Simon_92 je napisal/a:

A ni tako, da se ravno zaradi tega prej na hitro popeče, da preprečimo da bi se izsušila?



Simon_92

 

Svinjska ribica je tako nežno meso, , da je hitro pečena kar v ponvi, cela pa se pa seveda lahko peče v pečici, jo pretakneš suhimi slivami in krhlji mandarine, zaviješ v testo ...

 

Kaj pa recept?

 

http://www.kulinarika.net/recepti/16498/mesne-jedi/svin



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 24. 2015 20:06

 

A dej no, ta recept je pa s smetano!!! Premal zdravo :P

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. mar 2015 8:12

bannanna je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Simon_92 je napisal/a:

A ni tako, da se ravno zaradi tega prej na hitro popeče, da preprečimo da bi se izsušila?



Simon_92

 

Svinjska ribica je tako nežno meso, , da je hitro pečena kar v ponvi, cela pa se pa seveda lahko peče v pečici, jo pretakneš suhimi slivami in krhlji mandarine, zaviješ v testo ...

 

Kaj pa recept?

 

http://www.kulinarika.net/recepti/16498/mesne-jedi/svin



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 24. 2015 20:06

 

A dej no, ta recept je pa s smetano!!! Premal zdravo :P



 

Draga moja bannanna, saj me poznaš ---- površna itd ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti