Albuminska skuta, kot "sir"

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. mar 2015 16:09

Bom vprašala moje Bohinjce in upam, da ti še danes odgovorim 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. mar 2015 16:25

Vesnuska je napisal/a:

rdkapica, odkar sem dobila recept razmišljam kako bi jih naredila. Razmišljala sem o odcejanju industrijske rikote...



Vesnuska

 

 

Vesnuška, jaz sem jih delala iz ene čisto običajne rikote, ki sem jo za kako uro na sobni temperaturi odcejevala. :)

 

Ne bi pa o tem, kako je to dobro. 

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. mar 2015 18:10

Nikar preveč ne komplicirajte, gnudi (nagci) - v Toskani jih imenujejo tako, ker so pravzaprav nadev za raviole, skuhan brez testene obleke. Strangolapreti (davitelji farjev) so zelo podobna jed, ki jo pripravljajo v Trentinu.

Ene ali druge lahko pripravite iz vsake skute, lahko ali pa tudi ne primešate jajčni rumenjak, lahko tudi moko, večinoma pa enim in drugim dodajajo tudi spasirano špinačo.

Tudi ne bo pomembne razlike, če jih boste povaljale v semolini, drobtinah ali ostri moki ali koruzni moki.

Vsak nadev za torteline, raviole itd. seveda lahko pripravite na 'nudo', kot njoke. Koliko in kaj boste dodajale - moko, mlete lešnike, mlete amarete itd., je vaša odločitev, bolj bo osnovni nadev -  navadna ali albuminska skuta, bučni, melancanov gobov, ribji, mesni, kostanjev pire itd. suh, manj dodatkov bo rabil, oziroma bo dovolil tudi kakšen kanec smetane ali česa podobnega.

Tako, da si nikar ne delajte stroškov in sivih las z nabavljanjem prav posebno dragih osnovnih sestavin, Jamie, ki je doma daleč od mediterana si jih mora, Italjani, kjer so te jedi doma in mi, ki smo jih prav tako navajeni v svojih shrambah in kuhinjah pa gotovo ne.

Zdajle, ko nas na vsakem koraku razveseljujejo sveži poganjki, si lahko daste duška in jih malo podušene in sesekljane vmešate v vaše gnude ali strangolaprete iz najcenejše skute, ki jo najdete. Če bodo premehki, dodajte malo moke (čeprav so taki, ki jih oblikujete z dvema žlicama bolj rahli in okusni kot angleške kugle), za rahlost lahko malo jajčnega beljaka stepenega v sneg, presuhim pa primešajte rumenjak, stepen z žlico sladke smetane.

 

nola

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. mar 2015 18:54

Meni je bohinjska sirarska skuta naj naj. Zelo je suha in dobra, tako da bi po mojem bila kar primerna

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. mar 2015 19:01

Sem toliko spraševala o tem trdem Bohinjskem hlebčku, da me je moja tetka imela zadosti in jutri dobim enega po pošti . " Gavš dobiva, po pa devi z nim kr ćš " mi je rekla 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. mar 2015 19:52

točno ta!! njamiiiiiiiiiii

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

24. mar 2015 22:16

Hvala, bannanna. Jo bom kupila in naredila te nagce, kot pravi nola, za vikend. 

Vesnuska

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

25. mar 2015 7:10

Meni je albuminska od Bohinjčka, takoj za mojo TETKO SKUTO, najjača. Kot tretja pa sledi albuminska od LOŠKIH MLEKARN!

Nola: Ko sem prvic videl tele Gnude v COMFORT food, sem si zadevo nemudoma zapisal v moj gsm. Kot ves/veste, sem totalni fanatik na skuto in vse kar je iz nje narejeno. Pa kot veš, se izogibam žitom oz. glutenu in sem še toliko bolj skakal, ko sem videl da ne vsebuje ama ništa moke. Uporabil jo je samo za zunanji sloj
Torej, ako uporabim domačo skuto, katera je (tudi riccota je) malo bolj pacasta, bo koruzini zdrob ali pa lanena moka, super nadomestila tisto semolina moko. True?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti