Od maribora do murske sobote

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. apr 2004 14:27

Suzana! Kakšne pa so tiste prekmurske flike??? A bi se dalo kak mušter dobit??? Pa lepo se imejta na prekmurskem koncu, jaz jo kurim jutri na domači primorski. Komaj čakam, pa v soboto peljem kompanijo ven za rojstni dan. Lahko že kar danes prijavim bankrot. S piknikom pač letos ne bo nič, ker je aprilsko vreme - lani je bilo čisto nekaj drugega. Čau. Loni

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

22. apr 2004 14:55

Prekmurske flike. To je bistvu praženo zelje močno popoprano z domačimi makaroni-flikami. V glavnem: Zelje zrezeš na debeleje kot za solato, ga posoliš in pustiš eno uro stati. Potem ga ožameš in ga pražiš na olju dokler ne porumeni. Kar dolgo se praži jaz sem dobila žulje ker moraš skoz mešati. Prbl.:45 minut(1 glava - 2 glavi zelja). Ko je prepražano mu dodaš poper. Meni je všeč, če je zelooooo poprano. Potem narediš testo: moko, jajce, voda, sol. Vmešamo testo malo bolj mehko kot na nudlne. Razvalaš pustiš počivati pol ure in razrežeš na manjše kvadratke (2cm x 2cm). In skuhaš v slanem kropu. Ko so kuhane jih odcediš in zmešaš z zeljem. Dobro, da bi angelčki jedli. Zanimiv je okus, ker je zelje sladko, poper pa poostri vse skupaj. Upam, da pri testu nisem kaj spustila bom pa preverila in ti sporočim. Suzi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

22. apr 2004 15:01

Joj, pa to so "krpice z zeljem". Mnjam, o tem smo nedolgo tega pisali na forumu. Dober tek!

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

22. apr 2004 15:49

Vnukec v Limbušu, super hrana. lp Jacha

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. apr 2004 17:19

Še nikoli nisem bila v tistem koncu Slovenije in vas prosim, kaj nam priporočate pogledati in kaj razen prekmurske giganice poskusiti. Mogoče še nasvet za prenočišče, ne MS ali terme.

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

23. apr 2004 7:05

Za prenočišče se zmeni v gostilni Šinjor, imajo vikend paket (2xpolpenzion) za 10.000,00 SIT. Pa tudi hrana je odlična, kot sem že včeraj napisala. Pogledat pa pojdi Babičev mlin na Muri, vinske kleti, najbolje da najameš kar kolo. Lahko pa skočiš tudi čez mejo, v Avstrijo ali na Madžarsko.

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

23. apr 2004 10:16

Zdravo. Ker sem precej let živela v Murski in se rada tja vračam, ko mi čas dopušča, gostinsko ponudbo precej dobro poznam (vsaj zdi se mi:). Obožujem prekmurske specialitete, žal pa ne poznam gostilne, kjer bi imeli čisto prave. Zato jih doma še najraje naredimo sami. Nazadnje sem namreč v bližini Murske jedla lignje!! Sicer zelo dobre, ampak...... Na poti "domov" se radi ustavimo v Šikerju (ki ponuja raznovrstno odlično hrano), ki je bil že priporočen, precej časa nazaj sem pa jedla dobro prekmursko gibanico v gostišču Aleksander pri Moravskih toplicah (hvalijo tudi hrano, vendar jedla tam drugega nisem). Pa kaj ni nobenih prekmurcev na forumu?!? :) Sporočite, kako boste zadovoljni! Zivi

natkas  

član od: 13.10.2003

sporočila: 83

27. apr 2004 11:00

V Prekmurju in Prlekiji je kar nekaj odličnih gostiln. Priporočam Taverno v Jeruzalemu, v ljutomersko - ormoških goricah; v Gederovcih, na avstrijskem mejnem prehodu je dobra gostilna Vereš; nekaj km naprej proti Goričkem je kar v redu gostilna Mencinger; Okrog Gornje Radgone so priznane gostilne Kostanj, Šmid Majda in na Meleh gostilna, katere se trenutno ne spomnim imena; v Cerkvenjaku je na dobrem glasu Gostišče pri Antonu; Še kar nekaj bi se jih našlo, vendar upam, da se jih je za prvo silo našlo dovolj. Če pa želiš več informacij, ti jih po svojih močeh z veseljem posredujem. Lep pozdrav in obilo kulinaričnih užitkov v SV Sloveniji!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti