Kokice iz mikrovalovke

bljak112  

član od: 20.12.2008

sporočila: 22

tema odprta - 9. mar 2015 16:04 | ogledi: 4.026 | odgovori: 4

Gledanje filma kar kliče po kokicah in kaj bi bilo hitrejše, kot vzeti vrečko, jo postaviti v mikrovalovno pečico in počakati dve minuti. Vendar pa to ni najbolj zdrava izbira.

Vrečke, v katerih segrejemo kokice, so na notranji strani prevlečene s premazom, ki ob segrevanju oddaja perfluorooktansko kislino. Gre za snov, ki je na seznamu snovi, za katere obstaja velika verjetnost, da povzročajo raka. Povzroča lahko tudi težave s ščitnico in zvišuje holesterol.

Druga kemikalija, ki predstavlja potencialno nevarnost, je diacetil. Snov se nahaja v kokicah z okusom masla, njen vpliv pa najbolj čutijo delavci v tovarnah, kjer proizvajajo omenjene kokice. Pri mnogih delavcih se pojavljajo težave z dihali zaradi vdihavanja hlapov diacetila.

Vsem tem kemikalijam se lahko izognete na precej preprost način. Kupite koruzo, dajte jo v papirnato vrečko, ki jo večkrat zapognete. Vrečko položite v mikrovalovko in jo prižgite. Ko ne boste več slišali pokanja, vrečko vzemite iz mikrovalovke in si postrezite. Kokice bodo brez dvoma slastne.

bljak112

bljak112  

član od: 20.12.2008

sporočila: 22

9. mar 2015 16:06

Sem prekopiral iz Žurnal 24

poskusil kokice kot napisano v  papirnati vrečki in nato v mikrovalovki

mislim da so super, zdrave,  kdor želi pa lahko na koncu doda še sol, maslo,itd..

dober tek

bljak112

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

9. mar 2015 17:25

Kokice so mi najboljše v ponvi narejene na sezamovem olju.

the tina

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

10. mar 2015 6:28

Jaz kupim pokovko za mikrovalovko enkrat na leto in takrat nam že ne bo tako grozno škodila. Tzdi otroci niso ravno oboževalci kokic. Če so jih pojejo, če jih pa ni pa se tudi ne spomnijo na nje. Pa če gremo v kino jih občasno kupim tam, pa še kakih dvakrat ali trikrat o jih naredim na ponvi, ko imam domačo koruzo. Bom pa toz papirnato vrečko probala, ko bo spet domača koruza.

fruza

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. mar 2015 16:26

Iz prve roke: Bolj kot je močna mikrovalovka, bolj so kokice puhaste in odlične. Pečene v ponvi se ne morejo primerjati niti s tistimi, ki so razpokane v MV z najmanjšimi vati. 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti