Peka kruha

fruza  

član od: 19.8.2012

sporočila: 108

10. mar 2015 6:16

Če ga v navadni pečici ga brez ventilacije, ampak najpogosteje ga pečem kar v krušni peči.

fruza

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. mar 2015 7:20

Pečem z ventilacijo, brez ventilacije, na kamnu... Odvisno od količine. Ker ga največkrat delam iz 2 kg moke, pač uporabim ventilacijo, ker pečem oba hlebca istočasno. Ko ne pečem hlebcev, ampak v pekačih, gresta oba na eno rešetko, takrat ventilacije ne vklopim. Pečico samo na začetku fajn našpricam. Nam se kruh, pečen pri vklopljeni ventilaciji, ne zdi prav nič slabši. 

 

 

Loni Makaroni

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

10. mar 2015 21:13

Pečem kruh že 3 leta, od tega 1 leto z ventilacijo (druga pečica) in ni nobene razlike z ali brez. Pečem pa ga 45 min na 190oC in morem rečt da je prav faj pečen in mehak.

mladikica88

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

16. mar 2015 10:03

Jaz kruh delam iz 2 kg moke. Naredim 4 štruce, ki so vse skupaj na velikem pekaču od pečice. Pečem 1 uro, najprej 10-15 min na 200, potem pa na 180 stopinj. Nikoli na ventilaciji. Ko segrevam pečico, dam lonček vode, ki je potem tam spodaj v pečici do konca pečenja. Jasz ga ne zavijam v krpo, ker mi je všeč trda hrustljava skorja.

 

Ja, ta ventilacija je meni tud popolnoma neuporabna.

alpska roža

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

16. mar 2015 10:53

Jaz sem si nekako zapomnila, da se ventilacijo uporablja, kadar imaš v pečici več pladnjev hkrati (v več nivojih).

 

 

trac

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. mar 2015 19:16

Trac, saj se, ker zrak s pomočjo ventilatorja pač kroži. Hkrati pa je ventilacija uporabna tudi za hitrejše segrevanje pečice (zrak, ki se najprej segreje ob grelcih, kroži in je celotna pečica enakomerno ogreta hitreje, kar tudi termostat zazna) Ampak odvisno očitno od pečice in verjetno še česa. Nekateri so super zadovoljni, jaz pa žal ne. Meni se trije pladnji piškotov ali dva pladnja pice naenkrat niso nikoli zadovoljivo spekli, žal :( Živila na pladnjih na zgornjem in spodnjem nivoju se mi bistveno prej in močneje zapečejo kot tista na sredinskem pladnju (če sem poskušala s tremi pladnji naenkrat), pa še to ne enakomerno. Rob zažgan, sredina pladnja še skoraj "surova". Mi pač ne uspeva, zato ventilacijo rabim samo še za ogrevanje pečice ali pa pečenje v enem nivoju, kadar želim kaj še posebej "hrustljavo" zapeči ali pa za sušenje sadja itd. Kruh pa vedno pečem "konvencionalno", v enem nivoju in brez vklopljenega ventilatorja. Mojca

anta  

član od: 19.12.2013

sporočila: 38

16. mar 2015 20:58

Pred leti sem se tudi sama šla modno muho z ventilacijo,pa me je kaj hitro minilo. Ni bilo takšnih rezultatov, kot sem pričakovala. Sedaj pečem brez ventilacije. Kakšno potico, mlečni kruh in kaj podobnega pokrijem nekje na sredini pečenja, da se skorja ne zapeče preveč. Imamo raje bolj blond pečeno. anta

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

17. mar 2015 18:49

V čisto navadni pečici brez ventilacije, brez kakršnegakoli vlaženja, ker imam rada, da ostane fina skorjica. Nikoli se mi še ni kruh izsusil. Pečico segrejem na maksimum, ko dam noter kruh pa zmanjšam na 200. Lopatka

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

18. mar 2015 16:09

Jaz sem se pa navadne pecice cisto odvadila in pecem cisto vse na ventilaciji. Pico npr. specem na 225°C v slabih 10-ih minutah skoraj do perfekcije, pri ostalem pa pazim da nekoliko zmanjsam cas pecenja kot je obicajno in do sedaj me ventilacija se ni pustila na cedilu.

Sem pa zadnjic pekla famoznega crnca brez jajc s hrvaske kulinarike in sem pozabila vkljucit ventilacijo. Po 20-ih minutah na 200°C je kolac sicer narasel ampak je bil notri dobesedno se "ziv" ko sem notri zapicila zobotrebec.

Sem presaltala na ventilacijo in je bil v 15 min. pecen. Pa nic izsusen, ravno pravsnji.

svenska

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

18. mar 2015 19:55

Meni se tudi pica ne speče v navadni tako fino kot v ventilacijski. V prejšnjem stanovanju sem namreč imela ventilacijsko pečico in sem vse pekla z ventilatorjem. Vse se je super speklo. Sem za ventilacijsko :)

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti