Ava prašek na akciji v tuš-u

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

tema odprta - 2. mar 2015 9:54 | ogledi: 6.349 | odgovori: 8

Vse, ki ste mogoče kupile v trgovini Tuš pralni prašek Ava na akciji, - 50%, bela plastenka, 4.5 litra, 60 pranj, poglejte, kaj se skriva pod nalepko. Je pa akcija bila kakih 14 dni nazaj.To ni prašek Ava, temveč popolnoma drugi, v mojem primeru Lanza gel, nek Češki, če se ne motim. Cena je najbrž temu primerna. Sicer oblačila lepo opere, tako da na to nimam pripomb. 

Zdaj pa nam da lahko  dobro misliti, kaj kupujemo, kakšno hrano, pijačo, zelenjavo .... in predvsem, kaj pomenijo akcije.

Zanimajo me vaše izkušnje. Imam občutek, da bomo počasi izgubljali zaupanje v trgovine in artikle. Vemo, da je Nutella uvožena iz različnih držav, a je to razvidno, temu primerna cena, ki nekoliko niha  .... samo kot primer.

 



Valchi

Temo je spremenil(a) Valchi dne 2. mar 2015 14:35

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

2. mar 2015 10:53

Mislim, da smo pri nas na podobno zadevo naleteli pri ekstra deviškem olivnem olju Gea, in sicer ga Merkator ponuja pod precej nizko ceno, pri čemer pa je embalaža na las podobna embalaži Gee za navadno oljčno olje (http://www.gea.si/izdelki/gea-oljcno-olje) in je torej precej drugačna od nalepke za dejansko ekstra deviško o. o.(tj. http://www.gea.si/izdelki/gea-ekstra-devisko-ol), vendar pa ga trgovina prodaja kar kot pristno ekstra deviško olivno olje (predvidevam, da etiketo tiskajo kar sami). Embalaža, ki je podobna tej za navadno olivno olje, se med drugim baje pojavlja tudi v Sparu, pri čemer pa na tej različici piše 'mešanica olivnih olj', kot je ugotovil eden izmed naših družinskih članov.

Previdno torej.



Life is war against boredom~




Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 02. 2015 10:56

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

2. mar 2015 11:09

Očitno bo potrebno  še kakšno nalepko malo odlepiti, da bomo videli, kaj je v "ozadju". Grdo rečeno, nategujejo nas na vsakem koraku in vogalu.

Valchi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. mar 2015 15:24

Seveda. Ali pa tudi ne, ker se velikokrat isti izdelki po različnih državah prodajajo pod različnimi imeni.  Pomislite na Elseve in Elvital šampone - pa še marsikaj podobnega. Tu, kjer sem zdaj, recimo, se Perwollu reče Mir. Tako da ni nemogoče, da sta Lanza in Ava eno in isto (ni pa nujno, jasno). Sploh pa, če lepo opere - kaj potem, če je češki?

Sonja

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

4. mar 2015 8:57

Včeraj sem bila v trgovini Tuš in je Ava prašek po polni ceni, ki pa je žal visoka v primerjavi z drugimi praški. Sem  sem malo odmaknila nalepko in je tudi na teh popolnoma druga spodaj  oz. prelepljena z napisom Ava.

Nič mi ni več jasno.

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

4. mar 2015 14:37

Predvidevam, da gre za enak izdelek, le da se prodaja pod različnimi imeni. Kdor je kdaj delal kje v proizvodnji ve, da neko podjetje proizvaja identičen izdelek in ga prodaja pod različnimi imeni, kakor želi naročnik tisto pa nalepij.

nxyz

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. mar 2015 15:46

Desetletja nazaj, ko so se pri nas pojavile prve superge, Addidas seveda, se je bratu odlepila notranja obloga podplata. Na spodnji je bil pa vtisnjen napis Peko.

 nxyz ima prav, na identičen ali skoraj identičen proizvod  pri marsikaterem proizvajalcu lepijo različne etikete, odvisno od zahteve naročnika. In ko dotični naročnik  robe ne prevzame, se enostavno prelepi nalepko s takšno, ki jo zahteva drug kupec. Tukaj lahko tudi tiči razlog za znižanje, saj se je bilo treba znebiti neplaniranih viškov zalog.  Večinoma je roba popolnoma identična, včasih pa vendar, če nek naročnik hudo stiska s ceno, proizvajalec  prilagodi specifikacijo do spodnje še sprejemljive meje kvalitete.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 04. 2015 15:47

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. mar 2015 16:07

Za Peko ne vem, zanesljivo je pa za Adidas delala gojzarje Planika in so bili fenomenalni, še zdaj mi je žal za njimi. Se spomnim, da so jih Avstrijci masovno nosili iz mariborskih trgovin, ker so bili pri nas pol cenejši kot pri njih.

kar se pa nalepk na Avi/Neavi tiče, za mirno vest seveda lahko pokličete inšpekcijo. Ampak zelo verjetno je, da gre za isti izdelek, ki je bil pač prvotno namenjen drugemu tržišču. Veliko načinov je, da se je znašel pri nas, in niso vsi slabi. Tako da jaz ne bi zganjala panike, saj pralnih praškov pa na našem trgu resnično ne primanjkuje.

Sonja

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

4. mar 2015 16:26

Danes videno v avstrijskem M-Preisu:

- prasek OMO za 70 pranj => € 10.-

- prasek PERSIL za 100 pranj => € 17.-

- tekoci CORAL za crno in barvno perilo (1+1 gratis) 1,5 l => € 7.-

svenska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti