Airbusch sistem in najboljše barve zanj

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

tema odprta - 26. feb 2015 23:29 | ogledi: 6.261 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Vem da je med vami veliko mojstric ki se ukvarjate s peko tort in nekatere tudi uporabljate AIRBUSCH sistem,pa me zanima kakšne barve uporabljate?Katere so najboljše in kje jih kupite?Že naprej hvala za odgovor.

nodika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. feb 2015 6:44

Airbrush - bolje, da v naslovu popraviš, da bodo dekleta lažje našla temo. Na žalost ti pa ne vem nič povedati o tem.

lp

cervus

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

27. feb 2015 9:16

Hvala za opozorilo,bi popravila,če bi znala.

nodika

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

1. mar 2015 9:00

A nobena ne ustvarja z airbrushom?

nodika

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

4. mar 2015 22:04

Stana.r najlepša hvala za odgovor.Me pa zanima ali so te barve tako zelo močne(sem si ogledala nekaj vaših tort)ali jih prebarvate v večih plasteh da so barve tako izrazite.In kako če ni skrivnost ali prebarvate,pustite da se posuši in nato še enkrat.Upam da nisem preveč radovedna.Hvala že naprej za odgovor.

nodika

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

4. mar 2015 23:45

Barve so zelo močne. Belo torto npr. lahko lepo pobarvaš v črno (ali kakšno drugo barvo).

Torto postavim na vrtljiv steklen podstavek in sprejam malo levo, desno, ter počasi obračam podstavek. To počnem toliko časa, da dobim barvo, ki jo želim. Pomembno je, da premikaš pištolco in ne sprejaš na istem mestu  ali da ne sprejaš preblizu, ker se ustvarijo kapljice na torti.

Barva se hitro suši tako, da če želiš uporabiti več barv na torti enostavno zamenjaš barvo in sprejaš naprej.

Ti pa svetujem, da to počneš z rokavicami in masko, ter da zaščitiš prostor kjer boš to počela. Lahko s kakšnim polivinilom ali pa barvaš v večji škatli.

Prav tako priporočam barve za airbrush. Za začetek lahko kupiš par osnovnih barv ter jih mešaš. Lahko sicer uporabiš tudi druge barve ali mešanico barve v prahu in alkohola, vendar obstaja možnost, da se šoba zamaši.

Moje znanje airbrushanja je sicer začetniško ampak če te bo še kaj zanimalo, kar vprašaj.

 

stana

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

5. mar 2015 10:12

O najlepša hvala za izčrpne odgovore.Dobila sem namreč airbrush za rojstni dan,sedaj moram pa nabaviti še barve da poizkusim kako to gre.Sem malo prefirbcala vaše torte-fantastične vse,ena lepša od druge.Če je to vaše airbrushanje začetniško,potem ste genij.Od kod pa ste če smem vprašat?

Res bo potem najbolje da kupim kopykake tekoče barve ane,da malo sprobam tole zadevco.Koliko barve pa porabite za eno torto,pomoje kar veliko ko je tako lepo pobarvano.A cel prostor je potrebno zaščitit,bom potem rajši škatlo nabavila.Bom v peki.si nabavila nekaj barv za začetek,potem pa akcija,ha ha ha in upam da bo moje airbrshanje vsaj 1/3 tako dobro kot vaše.Hvala še enkrat.Lp.

nodika

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

19. mar 2015 22:00

Pravzaprav se niti ne porabi veliko barve tako, da imaš tisto flaškico za kar dolgo časa.

Zaščitim pa samo tisti del pulta na katerem sprejam. Zadaj prilepim kos polivinila, kakšen meter približno, robove pa malo zaviham tako, da ne prši drugod. Lahko tudi brez tega ampak pol je veliko več čiščenja ;)

stana

nodika  

član od: 19.2.2010

sporočila: 190

20. mar 2015 12:11

Pozdravljena!

Sem dobila barve in jih tudi že malo sprobala,vidim ja da je res kar pravite,da je bolje zaščitit.Sem namreč sprobala kar brez zaščite,ker sem samo rob torte pobarvala,pa sem imela vse od barve.Tko da ja bom drugič raje zaščitila.Se pa moram še naučiti ja,ampak mislim da za prvič mi je kar uspelo.Barve so pa super in še kar dosti jo je notri.Hvala za informacije.Bi vam tukaj prilimala slikico pa je ne znam.

nodika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti